Читайте также: |
|
І.Організаційна частина.
Вже дзвінок нам дав сигнал
Працювати час настав.
Тож і ви часу не гайте
Працювати починайте.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
1.Робота над загадкою.
Двічі народжується, а раз умирає.
(Птах)
Правильно, діти це птах. На сьогоднішньому уроці ми з вами будемо говорити про птахів, а також будемо вчитися їх малювати.
ІІІ. Робота над темою уроку.
1.Вступна бесіда.
На минулих уроках ми з вами говорили про казки. Вчилися малювати різних казкових персонажів – героїв народних і літературних казок. Але то були казки побутові, а сьогодні ми з вами створимо фантастичного птаха з чарівної казки.
У нашій казці кольоровій
Все дивовижне і чудове.
Ось перед вами диво-птиця,
Чимось схожа на жар-птицю.
Яке пір’я в птиці, ану лиш подивіться (перегляд ілюстрацій)
Птахи в давнину сприймалися посланцями сонця, символами щастя й радості, тепла й світла; вони віщували настання весни, врожай, багатство. У давнину у народі говорили, що птахи – це символи людських душ. І дуже часто майстрині на своїх рушниках де вишивалось родинне дерево життя, зображували птахів фантастичними істотами. Розміщували їх біля кореня, на середині стовбура та у вітті з обох боків дерева, що символізувало міцність та незнищенність роду. Здавна дружать добрий птах лелека і людина. «Де лелека водиться, там щастя родиться», стверджували старі люди. Українці вважають лелеку птахом-оберегом, тому на вишивках він уособлює вірність і доброту.
А соловейка найчастіше вишивають на гілці калини, що символізує продовження роду. На весільних рушниках бачимо поважних пав. Ця жар-птиця є птахом сімейного щастя. Не тільки на вишивках, але й на інших декоративних виробах – глечиках, вазах, тарелях, писанках - ми можемо побачити зображення чудових птахів.
ІV. Робота з підручником.
Відкрийте підручник на ст.69 і розгляньте малюнки птахів, яких ми сьогодні будемо малювати.
1. Перегляд демонстраційного матеріалу.
Як ви думаєте, чим відрізняється фантастичний птах від звичайного?
Подивіться на сторінку 69. Птахи, яких ви тут бачите, гарні й райдужні. Який радісний, піднесений настрій створює сполучення яскравих кольорів! А яке
Дивовижне візерунчате оздоблення! Зверніть увагу – як вдало розташовано візерунки на кожній частині тіла птаха, як вони узгоджені між собою.
- Я впевнена, що тепер і ви зможете намалювати свого гарного казкового диво-птаха.
2. Поетапне виконання композиції вчителем.
- Малюйте птаха на великому аркуші кольорового паперу.
Доберіть для малюнка такі кольори, щоб зображення було виразним, чітким.
- Спочатку малюйте пальцем або великим плоским пензлем. Потім промалюйте круглим пензлем дрібні форми та елементи або продряпайте їх загостреною паличкою чи держаком пензля на вологому шарі фарби.
VІ. Підсумок уроку. - Про які казки говорили на сьогоднішньому уроці? - Якого птаха сьогодні малювали? - Чи бачили ви такого птаха у природі? Перегляд і демонстрування дитячих малюнків. |
V. Практична діяльність учнів.
Урок 30. Гравюра на вощеному папері. Композиція «Чарівний ліс вночі»
Мета. Ознайомити учнів із гравюрою на вощеному папері; поглиблювати знання про виражальні засоби живопису; навчати учнів виконувати композиції без попередньої прорисовки олівцем; виховувати любов до природи рідного краю.
Обладнання. Репродукції творів живопису і графіки для порівняння, таблиці, малюнки, зразки дитячих робіт із зображенням дерев.
Дата добавления: 2015-07-11; просмотров: 350 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая страница | | | следующая страница ==> |
Хід уроку | | | Хід уроку. |