Читайте также:
|
|
орігамі «Різдвяні голубки»
Мета. Ознайомити учнів з технікою згинання паперу – орігамі; розвивати естетичне сприймання дійсності, вміння зіставляти, порівнювати, знаходити природні форми живих істот, поглиблювати навички дітей у визначенні характерних особливостей будови птахів, виховувати старанність, акуратність, працелюбність.
Обладнання. Таблиці, зразки дитячих робіт, малюнки, ілюстрації із зображенням голубів, папір, ножиці, клей.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
Ось і дзвоник пролунав,
Для навчання час настав.
Ви повинні добре вчитись,
Щоб країні прислужитись.
ІІ. Робота над темою уроку.
1. Відгадування загадки.
Невеличкий, сніжно – білий,
Що його в небесну шир
Люди радісно пускають
Сповіщати всіх про мир.
Кожний цього птаха знає,
Його назву відгадає.
(Голуб)
2. Вступна бесіда.
Голуби живуть по всій земній кулі. Їх налічують майже 300 видів.
Вперше людина приручила до себе голуба ще п’ять тисяч років тому. Відтоді ці птахи не розлучні з людиною.
Голуби за кольором бувають різні, є такі, що можуть змагатися яскравими барвами навіть з папугами. Так, вінценосний голуб, який водиться в Новій Гвінеї, настільки гарний, що не схожий на голуба. Ці найбільші з голубів красені мають чорний чубок на голові й забарвлені в яскравий синій та зелений тони. За багато тисячоліть людина вивела найрізноманітніші породи голубів. Це стало можливим тому. Що дикі голуби легко приручаються. Прив’язаність голубів до місць гніздування наштовхнула людей на думку про використання цих птахів як листонош. Голубина пошта пережила століття.
Люди розводять і декоративних голубів, аби милуватись цими красивими птахами. Є безліч декоративних порід. Дуже поширений павичевий голуб: хвостом він справді нагадує павича. Деякі голуби мають надзвичайно ошатне оперення.
Голуб символізує мир, спокій, злагоду, кохання, вірність.
III, Перегляд демонстраційного матеріалу (З коментарем вчителя)
3. Повідомлення теми уроку.
- Сьогодні ми продовжимо працювати в техніці паперопластики. Виготовимо паперового птаха. Та спочатку створимо його образ в уяві, послухавши вірш.
На дубочку, на дубочку
Сидять двоє голубочків.
Шийки їхні голубі,
А пірїнки золоті.
Червоненькі піджаки
І синенькі кишеньки.
На дубку сидять,
Між собою гомонять.
- Отже, наше завдання: зробити гарного різдвяного голубка.
4. Бесіда.
В Японії багато століть тому почала формуватися культура роботи з папером. Вони використовували папір не лише для письма, але й для створення чудових фігурок. В перекладі з японської «орі» - складений, а «камі» - папір. Монахи створювали з паперу фігурки, здійснюючи символічне жертвування божеству. Пізніше орігамі стало своєрідною сімейною розвагою японців, що передавались у спадок. Орігамі розвивало зосередженість, чітку роботу пальців, творчу уяву.
В Японії класична фігурка паперового журавлика вважалася древнім символом довгого життя і успіхів у праці. Легенда говорить: аби збулося бажання, потрібно скласти тисячу фігурок журавликів. Але найцікавіше у легенді те, що фігурки потрібно складати не для себе, а дарувати іншим людям – дітям і дорослим.
Напевно, кожен із вас уже давно вміє робити з паперу човника та літачка. Звичайно. Ви ніколи не здогадувалися, що працюєте у техніці орігамі.
5. Словникова робота.
Орігамі – складання іграшок з паперу методом згинання.
IV. Повідомлення порядку виконання завдання, послідовне виготовлення виробу учителем та учнями (колективна робота)
- Спочатку аркуша паперу, складеного навпіл. Треба вирізати ножицями силуетну форму (тулуб птаха).
- з ребристої поверхні паперу, яку одержують складанням його «Гармошкою», зробити крила, гребінець та хвіст.
- підготовлені частини виробу з’єднати з тулубом за допомогою клею або ж пропустити їх крізь прорізи (отвори) в тулубі.
- для оздоблення виробу узором та декоративними елементами.
Учитель разом з дітьми розглядає малюнки паперових голубів у підручнику (с.38) і пропонує їм поміркувати над тим, як зробити голубочків різними: за формою і пропорціями частин тулуба, хвоста та гребінця, урізноманітнити декоративне оздоблення птахів.
6. Практична діяльність учнів.
V. Підсумок уроку.
Перегляд і демонстрування виробів.
Дата добавления: 2015-07-11; просмотров: 366 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая страница | | | следующая страница ==> |
Урок 15. Навички малювання фігури людини. Виконання композиції | | | Урок 17. Малювання графічними матеріалами композиції |