Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Урок 12. Паперопластика. Конструювання з кольорового паперу

Читайте также:
  1. Визначити поправки на деформацію паперу у довжини ліній, виміряні на карті
  2. Колористика в макіяжі. Поняття кольорового типу.
  3. Конструювання і розрахунок її.

«Веселі восьминіжки»

Мета. Формувати в учнів художньо - конструктивні навички роботи в техніці паперопластики; ознайомити з різноманітними прийомами обробки паперу (складанням, вирізуванням, прорізуванням, скручуванням),

розвивати уяву,фантазію, образне мислення, виховувати старанність, акуратність.

Обладнання. Таблиці, малюнки, ілюстрації із зображенням морського «царства», зразки дитячих робіт.

 

Хід уроку

 

І. Організаційна частина.

Доброго ранку Вам!

Доброго ранку нам!

Доброго ранку всім!

Щастя й добра бажаєм усім!

1. Вступна бесіда

Учитель. Подивіться на ці малюнки. На них зображено звичайні речі. Ті, що оточують людину, з якими вона має справу кожен день: квіти, плоди, іграшки. Вони зовсім різні за призначенням, кольором, розміром. За матеріалом, з якого виготовлені. Але все - таки їх можна поділити на групи. Уважно розгляньте зображення на малюнках і спробуйте виділити із загальної маси кілька груп речей, що мають спільні риси. Що на вашу думку є спільного, наприклад, у цих предметах? (Учитель показує дітям малюнки із зображенням м’яча та ґудзика). Чим вони схожі один з одним? Назвіть, яку геометричну фігуру вам нагадує форма цих предметів? (Круг) Вірно! Молодці!

2. Проведення дидактичної гри.

Малюнки барвисті розглянь, не барись,

Фігури тут різні – до них придивись!

Учитель. Чи зможете ви розкласти речі, однакові за формою, на окремі полиці шафи? Хто з вас найуважніший?

Учні поділяють усі зображені предмети на п’ять груп, що схожі:

1 – на кружечок (м’яч, ґудзик, яблуко);

2 – напівкружечок (шапка гриба, медузи, парасолька);

3 – трикутник (груша, пірамідка, ковпак);

4 – прямокутник (шафа, вікно, книга);

5 – квадрат (кубик, телевізор, картина).

ІІ. Повідомлення теми та завдань уроку.

Вчитель:

- Сьогодні темою уроку в нас будуть обємні геометричні форми. Але створюватимемо ми їх не з глини чи пластиліну, а з паперу. Тобто в техніці паперопластики. Яке цікаве слово! Що воно означає?

1. Словникова робота.

Паперопластика – це конструювання обємних та напівобємних форм з паперу шляхом його механічної обробки. А саме: складання, скручування, згинання, вирізування, прорізування, склеювання.

2. Продовження бесіди.

- Давайте виготовимо з паперу веселих маленьких восьминіжок. Дивні істоти ці восьминіжки,чи не так? «Ноги» у них ростуть прямо з голови. За це вчені назвали їх головоногими. А якщо насправді, то ніякі це не ноги, а руки – щупальці з безліччю присосків, якими зручно хватати здобич.

3. Декламування вірша О. Орача «Восьминіг»

Восьминогий восьминіг в морі плава краще всіх!

Та не може бідолага по землі ходити.

Що ж йому робити?

Білий світ хитається, ноги заплітаються:

Перша за другу, третя за четверту,

Пята за шосту, сьома за восьму.

І зітхає восьминіг: «Не стачає пари ніг

От було б їх десять, то й на гору здерся б!»

ІІІ.Пояснення та демонстрація поетапного виготовлення виробу вчителем.

Вчитель. Розглянемо послідовність виготовлення з паперу веселого восьминога. (Перегляд демонстраційного матеріалу з коментарем вчителя). Роздивіться зображення восьминога на таблиці. Зверніть увагу на обємне зображення його, виконане з паперу, в техніці паперопластики. В його основі лежить обємне геометричне тіло. Назвіть його. (Діти називають за допомогою вчителя – «конус», тобто основні елементи, з яких складається тіло восьминога, - це конус і смужки – щупальця.

Спочатку навчимося робити конус. Виріжте із паперу круг і розріжте його навпіл. Нам буде потрібен тільки один пів кружечок. З нього зробимо конус, склеївши краї. Для цього з не зафарбованого боку паперу намажте клеєм тільки до половини не заокруглений край. Згорніть конус таким чином, щоб частина, що була намазана клеєм, була зверху і стисніть краї.

Щоб цей конус перетворити на веселого восьминога, треба доповнити його елементами (частинами). Це – очі, рот, щупальця, чупринка.

Для того, щоб зробити щупальця, візьміть прямокутний клаптик паперу та поріжте його на смужки. Приклейте ці смужки до конусу, трохи закрутіть за допомогою олівця.

А тепер придумайте самостійно, як прикрасити восьминіжка, щоб він вийшов гарним і веселим. Для цього можна використати кольорову аплікацію, смужку, скручену за допомогою олівця (наочний показ).

Перед початком роботи хочу нагадати. Що треба дуже обережно поводитися з ножицями.

Згадайте, як правильно передавати їх один одному, щоб не травмувати один одного.

ІV Практична діяльність учнів.

V. Підсумок уроку.

Перегляд та виставка дитячих робіт.

 

Урок 13. Ліплення з пластиліну «Красивий кіт»

Мета. Дати учням початкові уявлення про скульптуру як вид образотворчого мистецтва; ознайомити з основними ознаками творів скульптури; на основі спостережень, співставлень, сприяти усвідомленню особливостей зовнішнього вигляду тварин; формувати навички ліплення, виховувати любов до свійських тварин.

Обладнання. Малюнки, ілюстрації із зображенням кішок.

 

Хід уроку

 

І. Організаційна частина.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Вчитель:

1.Загадка

Він пухнастий та гарненький,

Любить мишок полювать

Завжди носик у стетані Відгадайте: діти, хто це?

(Котик)

 

- Так, молодці це котик.

- А що ви знаєте про котика?

Діти діляться своїми враженнями.

ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.

1Вступна бесіда.

Розгляньте і порівняйте дві групи зображень. (Підручник образотворче мистецтво с. 28). На цій сторінці зображення, виконані на площині (папері, картоні), а на наступній – в об’ємі. Їх можна розглянути з усіх боків. Це скульптури.

Скульптури бувають різні за розміром: від дуже малих зображень до величних монументів. Більшість із них вилиті. Вирізьблені або висічені з твердого матеріалу – скла, металу, дереву.

Слово скульптура походить з латинської і означає «висікати», «вирізати».

2. Робота над скоромовкою.

Ой був собі коточок,

Украв собі клубочок

Та й сховався у куточок.

3. Продовження бесіди.

У світі існує багато різноманітних кішок. Про деяких із них послухайте розповідь.

Сіамські коти – це порода короткошерстних домашніх котів. Назву отримали завдяки старій назві Таїланду. Мають різний колір шерсті. Очі сапфірові. Легко піддаються дресируванню.

Персидській кіт. Батьківщина цих котів - Туречина. Існує 90 різновидів цієї породи. Вони масивні, міцні, з великими круглими очима.. Вони не полюбляють ловити мишей, пацюків і не можуть жити поза домом. Дуже спокійні.

Російський голубий кіт. Порода короткошерстних домашніх котів. У цих котів витончена будова, вузький череп, очі зелені, мигдалеподібні. Вуха великі, загострені. Шия пряма, кінцівки стрункі та довгі. Хвіст довгий, з гострим кінцем. Забарвлення чисто голубе, рівномірне. Вони – гарні мисливці, дуже ласкаві.

Художників з давніх – давен захоплювали форма, рухи, колір тварин. Їхню красу вони прагнули передати в малюнках, скульптурі, зразках декоративно – прикладного мистецтва.

4. Словникова робота

Художників, які зображають тварин, називають анімалістами.

IV. Перегляд демонстраційного матеріалу (з коментарем вчителя)

5. Послідовність ліплення котика вчителем.

- Ви, мабуть, бачили дорослих котів та кошенят. Чим дорослий звір відрізняється від маляти?

У кошеняти тільце і хвостик коротші; усі частини тіла тваринки здаються круглішими. Кошеня нагадує кумедний пухнастий клубок. Зараз ми спробуємо виліпити з пластиліну котика, переклавши його характерні риси та рухи. Наприклад. У котика тулуб овальної форми з пластичними передніми і задніми лапками, голова – кругла, з короткими гострими вушками. Котика легше ліпити частинками. Спочатку виліпимо тулуб з ніжками і голівку, врахувавши їх пропорції та форму. Потім приєднаємо інші частини (вушка, хвостик). З невеликих однакових шматочків дрота можна зробити вуса.

V. Практична діяльність учнів.

VI. Перегляд та демонстрування дитячих робіт.

 


Урок 14. Монотипія із графічним доопрацюванням «Світ комах»

Мета. Дати учням поняття про симетричну форму (на елементарному рівні); сприяти усвідомленню ролі осі симетрії; ознайомити з технікою відтискування водяною фарбою, поглиблювати знання учнів про рівномірне заповнення площини аркуша паперу, виховувати почуття любові до світу комах.

Обладнання. Ілюстрації, зразки дитячих робіт із зображенням різноманітних комах, метеликів; фарби, мило.

 

Хід уроку

 

І. Організаційна частина. Повідомлення теми і завдань уроку.

Сьогодні у нас незвичайний урок.

У світ природи зробимо крок.

Ми з творчістю стрічались вже не раз,

З метеликами завіта вона до нас.

Це – творчості час, фантазії час.

Цікаві завдання чекають на вас.

ІІ. Робота над темою уроку.

1. Актуалізація опорних знань.

Вступна бесіда

- Серед трав, квітів та листя дерев живе безліч маленьких тварин. Це комахи: метелики, сонечка, бабки, жуки, коники, мурашки і багато інших. Крім них, на землі поміж корінням рослин живуть інші дрібні тварини: черепахи, равлики, вужі, ящірки. Чи звертали ви увагу на те, що майже всі живі істоти мають однакову будову тіла справа і зліва? Така будова називається симетричною. Умовна лінія, що ділить навпіл симетричні тіла чи предмети, - то вісь симетрії (наочність).

- Запрошую вас до роботи в класі

Не просто слухати, а чути.

Не просто дивитись, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати.

Дружно й плідно працювати.

- Пропоную ознайомитись із чарівним планом уроку.

- Перший «Чарівник» - «Я бачу та чую»

- Другий «Чарівник» - «Я – фантазую»

- Третій «Чарівник» - «Я творю».

2. Етап організації виконання плану діяльності.

Перший «Чарівник» - «Я бачу я чую».

Метелики - одні з найгарніших істот на Землі. У них гарні назви: найчастіше це імена грецьких богів: Аполлон, Психея, Гектор, Ікар. Так люди виразили своє захоплення яскравою красою метеликів.

- А чому метеликів називають чарівниками? (Бо вони зазнають повного перетворення). Так, з яйця, відкладеного метеликом, зявляється

маленька гусінь, яка все своє життя їсть і росте. Потім гусінь, що виросла, перетворюється в нерухому, але живу лялечку. Так вже з лялечки зявляється…здогадайтесь хто?

Загадка Він яскраві крильця має,

Сам на квіточки сідає,

Прудко, весело літає,

Аж дві пари крилець має.

Ні бджола він, і не джмелик –

Звуть усі його……(Метелик).

- Більшість ніж сто видів метеликів у нашій країні занесені до Червоної книги. Цих красивих комах не слід виловлювати. Краще просто милуватись ними у природі.

- А чи є шкідливі метелики? (так)

- Яких ви можете назвати? (плодожерка, совки, міль, капусниця).

- З гусінню шкідливих метеликів люди ведуть справжню боротьбу. Усього в світі існує біля 120 тисяч видів метеликів.

3.Інформація про характерні особливості будови комах.

- Подивіться уважно на малюнок метелика.

- Яку форму має тулуб? (Два з’єднаних між собою витягнутих овали).

- Яку форму мають крильця? (Овальну чи круглу).

- Скільки крил має метелик? (4 – 2 великих, 2 – маленьких).

- Звідки починаються крила? (З середини тулуба, там де з’єднуються два овали).

- Зверніть увагу, чи однакові за розміром крила метелика? (Так тіло метелика однакове з обох боків).

4. Гра «Дзеркало» (робота в парах). Пропоную для виконання завдання другого «Чарівника» - «Я – фантазую» об’єднатись в пари та зайняти робочі місця. Вам необхідно стати напроти один одного, один імітує, а інший (дзеркало) – повторює. Потім ви поміняєтесь ролями. Ваше завдання – «намалювати метелика» в повітрі.

ІІІ. Перегляд демонстраційного матеріалу та пояснення техніки виконання роботи вчителем.

- Третій «Чарівник» - «Я – творю» чекає на вашу творчу роботу.

А чарівними матеріалами сьогодні у вас будуть фарби та пензлі, за допомогою яких ви виконаєте власний твір. Уважно дивіться в якій послідовності слід виконувати роботу:

- Склади аркуш паперу вдвоє по його довжині, притиснути пальцями лінію згину і розгорнути аркуш; на одному боці аркуша фарбою намалювати половину тіла метелика (Крім крилець, у нього є черевце й голівка з вусиками), малювати треба швидко, одразу пензлем з великою кількістю рідкої фарби;

- поки фарба не висохла, швидко скласти аркуш навпіл за лінією згину; легенько притиснути згорнений папір зверху, а далі – розгорнути: вийшов цілий метелик;

- на завершення кінцем круглого мякого пензля можна трохи доопрацювати оздоблення на крильцях метелика.

6. Фізкультхвилинка..

- А зараз заплющіть очі й пориньте подумки на літній луг. Уявіть на ньому гарного метелика. Пильно розгляньте, якої форми в нього крильця, як вони забарвлені, чим прикрашені. Спробуйте самостійно створити зображення метелика способом відтискування.

ІV. Практична діяльність учнів.

V. Підсумок уроку. Перегляд та демонстрування дитячих робіт.

- Кому сподобався створений ним метелик – поаплодуйте. А тепер роздивіться роботу сусіда за партою – поаплодуйте, якщо робота вам подобається,

- Я також вам усім аплодую, тому, що ви творчо працювали, були уважними і змогли передати на папері красу природи, прикрасу нашої землі – метеликів.

 


Дата добавления: 2015-07-11; просмотров: 706 | Нарушение авторских прав


Читайте в этой же книге: III. Заключна частина. | Годин (1 година на тиждень) | годин (1 година на тиждень) | Урок 1. Засоби виразності в різних видах мистецтва. Уявна подорож по місту. Бесіда «Мистецтво навколо нас». | Урок 2. Малювання композиції «Сонячні барви золотої осені». | Композиція «Лиш айстра у саду цвіте». | Урок 4. Малювання з натури. «Осінь усім багата». | Урок 5. Малювання композиції «Осінній дощ». | Урок 6. Малювання композиції «Кольорові хатки». | Урок 7. Плямографія «Хитра пляма». |
<== предыдущая страница | следующая страница ==>
Урок 8. Хто живе у ставку?| Урок 15. Навички малювання фігури людини. Виконання композиції

mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.016 сек.)