Читайте также:
|
|
Мета. Дати уявлення про живопис як вид образотворчого мистецтва, ознайомити з поняттям про зміну забарвлення довкілля протягом доби; розвивати уяву, спостережливість, виховувати почуття прекрасного.
Обладнання. Репродукції картин, демонстраційний матеріал, гуаш, зразки малюнків.
Хід уроку.
І. Організація класу.
Дзвоник всім нам дав наказ:
До роботи швидше в клас.
Біля парти станемо чемно –
Хай мине час недаремно.
Будемо уважні і старанні всі –
Сядемо рівненько на місця свої.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Відгадування загадок.
Півник нічку проганяє,
Будить співом все живе,
День ліхтарика включає,
Хмарка знову десь пливе...
(Ранок)
В цій порі на небі сонце,
Радо скаче промінець.
Видно все через віконце,
Бавить листя вітерець.
(День)
Наче виключили світло,
Заховали в скриньку день,
Небо зорями розквітло,
Місяць заспівав пісень.
(Ніч)
- Чи однакове освітлення навколо на світанку, вдень, ввечері та вночі?
- Які кольори переважають в різні частини дня?
2. Повторення знань про кольори.
- Які основні і похідні кольори ви знаєте?
- Як можна отримати похідні кольори?
- Назвіть кольори веселки.
ІІІ. Робота над темою уроку.
1. Повідомлення теми й мети уроку.
- Послухайте уважно вірш, в якому описано зміну кольору довкілля в різні
частини доби.
КОЛЬОРОВІ ХАТКИ
Там, де в ніжному серпанку
сходить сонце на світанку,
рожевіє на горі хатка кольору зорі.
Хто це мчить до нас на ґанок?
То — веселий хлопець Ранок.
Сонце дужче припікає,
братик День на нас чекає
у оселі кам'яній.
Дім той легко упізнати —
він, напевно, буде мати
колір сонця золотий.
В небі синім і безхмарнім
тихо-тихо гаснуть барви.
На горбочку — синя хата.
Запитаємо — чия то?
Нас віта сердечно
сам господар — Вечір!
От і зірочки завзято
хтось у небі запалив.
На горбочку — темна хата,
ніби вилив хтось багато
фіолетових чорнил.
Нас зустріне віч-на-віч
господиня хати — Ніч.
- Сьогодні на уроці ми намалюємо фарбами «кольорові хатки», кожна з яких
належить певній частині доби.
2. Сприймання творів мистецтва.
- Навколишній світ мальовничий та багатобарвний. Його красу передають художники-живописці. Вони пишуть (а не малюють) олійними фарбами, які розводять спеціальними розчинниками. Картини, написані такими фарбами, довше зберігаються.
- Роздивіться картини на сторінках 7 та 8 у підручниках.
- Одна з них написана багатобарвною палітрою. В інших переважає один з кольорів.
- Які кольори переважають на картинах: теплі чи холодні; яскраві чи прозорі?
- Які почуття викликають кольори на картинах?
3. Перегляд демонстраційного матеріалу.
- На світанку, вдень, увечері, вночі освітлення неоднакове. Відповідно
змінюються й кольори, їх насиченість та контрастність. Художники помітили, що деякі кольори на фоні інших стають більш яскравими. І навпаки, вони гаснуть, якщо потрапляють на однорідний фон. Теплі фарби яскравіші й більш помітні на холодному фоні, а холодні – на теплому.
4. Послідовне виконання композиції вчителем.
5. Практична діяльність учнів.
- Кожну хатку слід малювати на окремому аркуші паперу. Або можна поділити аркуш паперу на чотири частини і в кожній малювати хатку. Малювати потрібно зразу пензлем.
IV. Підсумок уроку.
1. Бесіда.
- Що найбільше сподобалось на уроці?
- Які кольори виглядають яскравіше на холодному фона? На теплому?
2. Аналіз та оцінювання учнівських робіт.
Дата добавления: 2015-07-11; просмотров: 529 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая страница | | | следующая страница ==> |
Урок 5. Малювання композиції «Осінній дощ». | | | Урок 7. Плямографія «Хитра пляма». |