Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Урок 2. Малювання композиції «Сонячні барви золотої осені».

Читайте также:
  1. Декоративне малювання
  2. Декоративне малювання
  3. З навколишнім світом і малювання у 2 мл. гр.
  4. ЗВ'ЯЗОК МАЛЮВАННЯ ІЗ ГРОЮ ТА МОВЛЕННЯМ ДИТИНИ
  5. Зміст роботи :створення ефекту кульового отвору в склі, малювання лотосу.
  6. Змістовий модуль 1. Дизайн і мода як основа композиції одягу
  7. Змістовий модуль 2. Основні закономірності композиції одягу

Мета. Дати уявлення про зорове зменшення віддалених предметів, розширити знання учнів про теплу гаму кольорів, ознайомити з жанром пейзажу в живописі, розвивати спостережливість, увагу, виховувати почуття любові до природи.

Обладнання. Репродукції картин, осіннє листя, таблиці, дитячі малюнки, грамзапис, малюнок сонечка.

Хід уроку.

І. Організація класу.

Вже дзвінок нам дав сигнал:

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаємо

Працювати починаємо.

- Сьогодні на наш урок завітало сонечко. Воно буде спостерігати за вашою роботою.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Відгадування загадок.

Хто золотом дерева вкриває,

А потім його зриває?

(Осінь)

Хто там тихо ходить гаєм,

Всі дерева роздягає,

Дощем часто моросить,

Зранку може й морозить,

Сонечком нас вже не гріє,

А холодним вітром віє?

Цим нагадує вона,

Що за нею йде зима.

Ви здогадалися, хто це «вона».

(Осінь)

Золотокоса осінь володаркою стала,

Укрила рідну землю багряним покривалом.

Синочок її менший — це вересень вродливий,

Зробив жовтеньку фарбу і на дерева вилив,

А син середній — жовтень і добрий, і сміливий,

Він золотом мережив — красу не змили зливи.

Син листопад — найстарший, чудовий і кмітливий,

Зібрав опале листя і виплів гарний килим.

Зробили всю роботу, пора відпочивати,

Сім'я разом зібралась, щоб зиму зустрічати.

- Про яку пору року йде мова у вірші? (Про осінь)

- Чи подобається вам природа восени?

ІІІ. Повідомлення теми й мети уроку.

ІV. Робота над темою уроку.

1. Вступна бесіда.

Осінь особливо м'яка, ніжна, як гарна мелодія. Слу­хаєш, спостерігаєш природу в перші осінні дні й відчу­ваєш усю її урочисту красу. У ній поєдналися чарівність барв теплого літечка з першими подихами наступних хо­лодів зими.

2. Слухання віршів.

- Красу цієї пори року описували поети та письменники.

Облітають квіти, обриває вітер

Пелюстки печальні в сивій тишині.

По садах пустинних іде гордовито

Осінь жовтокоса на баскім коні.

В далечінь холодну без жалю за літом

Синьоока осінь їде навмання.

В’яне все довкола, де пройдуть копита,

Золоті копита гарного коня.

Красуня – осінь, славна чарівниця,

Милуємось з її краси.

Які веселі фарби! Подивіться!

Поклала осінь на ліси й гаї!

Подивіться ж всі!

Ніби в золоті гілки.

Всюди осінь походила,

Листя все позолотила.

Фарбу вилила свою

На берізках у гаю.

І калини, що у лісі,

Також стали золотисті.

3. Розгляд творів мистецтва.

- Художники захоплюються красою осені і відтворюють її за допомогою фарб.

Розгляньте їхні твори і скажіть, які кольори переважають на картинах? Чому?

Розгляд репродукцій картин. Бесіда за картинами.

Пейзаж – це твір образотворчого мистецтва, на якому зображена природа.

4. Прослуховування музики П. Чайковського «Пори року».

Композитори оспівують неповторність осені в чарівних мелодіях. Пропоную вам ознайомитись з цією музикою.

- Який настрій у вас викликає музика?

5. Повторення знань про теплу гаму кольорів.

- Що дарує нам тепло? (Сонечко, вогонь).

- Які кольори пов’язані з цими предметами?

(Червоний,оранжевий, жовтий).

6. Перегляд демонстраційного матеріалу.

 

 

7. Послідовне виконання композиції вчителем.

8. Самостійне виконання роботи учнями.

Вказівки в ході виконання роботи.

- Перевірте, як розміщений альбом.

- Спочатку виконуйте роботу простим олівцем. Для початку визначте основні елементи малюнка.

- Підготуйте необхідні фарби.

V. Аналіз учнівських робіт.

- Сонечко спостерігало за вашою роботою та вирішило залишити вам на згадку за вашу творчість маленькі сонечка.

VІ. Підсумок уроку.

Які кольори найчастіше використовує осінь?

До якої групи вони належать?


Дата добавления: 2015-07-11; просмотров: 525 | Нарушение авторских прав


Читайте в этой же книге: Тема: «Композиція. Малювання фруктів з натури». | Методика зображення представників тваринного світу | Методика ознайомлення дітей з творами образотворчого мистецтва на уроках і в позаурочний час. Навести приклади. | Методика ознайомлення дітей із художньою картиною | Методика проведення уроків декоративного малювання. Складання узорів та орнаменту. | Організація колективної роботи учнів на уроках образотворчого мистецтва. Вікові особливості організації. | Пояснювальна записка | III. Заключна частина. | Годин (1 година на тиждень) | годин (1 година на тиждень) |
<== предыдущая страница | следующая страница ==>
Урок 1. Засоби виразності в різних видах мистецтва. Уявна подорож по місту. Бесіда «Мистецтво навколо нас».| Композиція «Лиш айстра у саду цвіте».

mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.007 сек.)