Читайте также: |
|
. Мета: діагностика знань, умінь, навичок дітей у розділах «Тваринний світ», «Рослинний світ», «Техніка малювання»
Завдання:
Ø Освітні: закріплювати і уточнювати знання та уявлення дітей про диких тварин, овочах і фруктах; виявити у дітей уміння малювати довгі прямі лінії, виявити навички роботи з пензлем і фарбами. малювання»
Ø Розвиваючі: розвивати слухове і зорове увагу, пам'ять, мислення;
Ø Виховні: виховувати акуратність в роботі з фарбами, викликати в дітей бажання допомагати героям у важкій ситуації.
Матеріал до заняття: Фігурки Червоної Шапочки і її бабусі, вовка з настільного театру; намальовані будиночок, 5-6 ялинок, 2 зайчика білий і сірий, чудовий мішечок, картинки овочів і фруктів. Фарби гуашеві, баночки, пензлі, заготовки фартухів, зразки фартухів, частування.
Хід заняття:
- Діти, подивіться, хто прийшов до нас на заняття? (Червона Шапочка)
- І сьогодні бабуся запросила до себе в гості Червону Шапочку. Будемо, діти, допомагати Червоній Шапочці, щоб з нею біда не сталася? (Так, будемо)
- Бабуся біля Червоної Шапочки живе в цьому будиночку на галявинці за лісом.
(Вивішую будиночок на дошку і кілька ялинок)
- Підійшла Червона Шапочка до лісу. А в лісі живуть різні тварини. Хто знає які? (Діти перераховують)
- Як їх називають? (Дикі, лісові)
- А тут назустріч Червону Шапочку вовк. Каже він, якщо відгадаєш мої загадки, то відпущу тебе до бабусі, а якщо не відгадаєш, то з'їм. Допоможемо Червоній Шапочці?
Влітку ходить без дороги
Біля сосен і беріз,
А взимку він спить у барлозі-
Від морозу ховає ніс. (Ведмідь)
- На собаку він схожий.
Що не зуб - то гострий ніж!
Він біжить, вишкіривши пащу,
На вівцю готовий напасти. (Вовк)
На спині голки
Довгі й колючі,
А згорнеться він у клубок,
Немає ні голови, ні ніг. (Їжак)
Що за звір лісовий
Встав, як стовпчик під сосною
І стоїть серед трави -
Вуха більше голови? (Заєць)
Хитра шахрайка,
Руда головка,
Пухнастий хвіст - краса.
Хто ж Вовк: Молодці, хлопці, допомогли Червону Шапочку. Відпускаю її до бабусі.
- Іде Червона Шапочка по лісу, а назустріч їй два зайченя мішок несуть. (Картинки зайчиків вивішуються)
Діти по черзі дістають картку з овочем або фруктом з мішечка, називають його, виділяють властивості і кажуть, де вони ростуть. (Картки вивішуються на мольберт)
- Просять зайчики: допоможіть нам розділити овочі та фрукти. Сірому зайча овочі, а білому фрукти.
(Діти допомагають розподілити)
Діти по черзі дістають картку з овочем або фруктом з мішечка, називають його, виділяють властивості і кажуть, де вони ростуть. (Картки вивішуються на мольберт)
- Просять зайчики: допоможіть нам розділити овочі та фрукти. Сірому зайча овочі, а білому фрукти.
(Діти допомагають розподілити)
Зайчики: Дякую, хлопці і Червона Шапочка, що допомогли нам. А тепер разом пограємо.
Кожен день вранці
Робимо зарядку (ходьба на місці)
Дуже подобається нам
Робити по порядку:
Весело крокувати (ходьба)
Руки піднімати (руки вгору)
Присідати і вставати (присідання)
Стрибати і скакати (стрибки)
Раз, два, три, чотири, п'ять!
Почав зайченя скакати.
Стрибати зайченя здатний.
Він підстрибнув 10 разів.
- Пограли зайчики з нами і в ліс втекли.
- А Червона Шапочка до будиночка бабусі підійшла. Бабуся зустрічає Червону Шапочку і хлопців.
Бабуся: Здравствуйте, хлопці! Спасибі, що допомогли Червону Шапочку. Хто вам зустрівся в лісі?
- Хлопці, давайте зробимо бабусі в подаруночок фартушок смугастий. А то бабусин фартушок зовсім старенький став.
(Діти сідають за столи, де все приготовлено для малювання)
- Подивіться, у мене фартушок негарний, без візерунків. Щоб він став ошатним, яскравим ми його будемо прикрашати смужками. Смужки можуть бути різнокольоровими. (Показую)
Вихователь пропонує дітям намалювати смугасті фартушки. Діти вибирають колір фарб і починають малювати.
В кінці заняття все фартушки викладаємо перед бабусею на стіл. Бабуся хвалить кожної дитини і пригощає всіх дітей цукерками.
Конспект тематичного заняття в другій молодшій групі "До нас весна крокує швидкими кроками"
Програмний зміст:
Ø Закріпити знання про зміну часів року, допомогти запам'ятати назви весняних місяців; дати уявлення про зміни, що відбуваються ранньої і пізньої весни в природі.
Ø Розвивати навички елементарної дослідницької діяльності логічне мислення, фізіологічне дихання, окомір; уміння проводити прямі лінії у різних напрямах.
Ø Закладати основи екологічного виховання; виховувати дбайливе відношення до природи, гуманні прояви в поведінці і діяльності в природі.
Ø Активізувати словник за рахунок слів: іменників (березень, квітень, травень, проталина, відлига, струмок, бурулька, промені капіж, пролісок, брунька.); імен прикметників (рання, довгождана, яскраве, дзвінкий, крихка, прозора, блискуча, слизька.); дієслів (дзюрчить, темніє, тане, набрякає, прибуває, припікає.); учити відповідати на питання повними відповідями використовувати доказову мову.
Хід заняття:
Діти, відгадайте загадку і ви дізнаєтеся, якій порі року буде присвячено сьогоднішнє заняття. Приходить з добром, Віє теплом, Світлом сонячним червона, А звуть її. (весна).
Ви раді весні? Ми довго чекали весну, значить, яка весна? (Довгождана). Який настрій виникає у вас, коли ви говорите про весну? (Веселе, хороше, завзяте, прекрасне,.). Давайте знайдемо наш настрій.
Дидактичну вправу "Знайди настрій. Покажи настрій"
(З використанням піктограм)
Дата добавления: 2015-07-11; просмотров: 618 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая страница | | | следующая страница ==> |
Динамічна гімнастика "Здрастуй, зима"! | | | Конспекти занять в другій молодшій групі |