Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Конспекти занять в другій молодшій групі

Читайте также:
  1. Задание 1. Конспектирование первоисточников по психоанализу Фрейда
  2. ЗМІСТ СЕМІНАРСЬКИХ (ПРАКТИЧНИХ) ЗАНЯТЬ
  3. Как же следует поступать с информацией каждого из этих видов в процессе конспектирования?
  4. КОМПЛЕКТ ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ ДО САМОСТІЙНИХ ЗАНЯТЬ ПО КУРСУ
  5. Куда пойти и чем заняться?
  6. МЕТОДИКА ЗАНЯТЬ ТРЕНУВАЛЬНОЇ СПРЯМОВАНОСТІ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

"Правила безпечної поведінки на залізниці"

(заняття по ознайомленню з навколишнім 2-ша група)

Мета:

Знайомство дітей з правилами поведінки і безпеки на залізниці.

Завдання:

Ø Вчити дітей уважно слухати розповідь вихователя; розвивати монологічне мова з допомогою віршів.

Ø Закріпити знання дітей про правила поведінки на залізниці.

Ø Виховувати у дітей доброзичливе ставлення один до одного.

Збагачення словника:

Правила поведінки, платформа, семафор.

Обладнання: дитяча залізниця, макет вокзалу, іграшки Заєць і ведмідь, семафор, матеріал для виробів

Попередня робота: заучування віршів про правила безпечної поведінки на залізниці.

Хід:

Вихователь:

Скрізь і всюди правила,

Їх треба знати завжди,

Без них не вийдуть в плавання

З гавані судна.

Без правил жити на світі

Ніяк, ніяк не можна.

Виходять в рейс за правилами

Великі поїзда.

Але є такі правила,

Заховані в знак,

Вони нам забороняють:

"Ніколи не роби так!"

Про це вірш? (про правила, про знаки)

Вихователь: - Подивіться, що це? (вокзал і залізниця)

- І сьогодні ми поговоримо про правила поведінки і безпеки на залізниці. Подивіться на макет вокзалу та залізниці. А я розповім вам історію про маленького зайчика Кузю.

"Жив-був зайчик Кузя. Жив він у гарному лісі. І ось одного разу він отримав лист від зайчика Яші, який жив у місті. Яша запросив Кузю в гості. Став Кузя збиратися в гості в місто. А так як він ніколи не був в місті і жодного разу не їздив на поїзді або електричкою, він нічого не знав про правила поведінки на залізниці.

Ось Кузя прийшов на станцію, щоб сісти на поїзд, а поїзд його стоїть на іншій стороні станції - потрібно переходити через шляху. Кузя стриб-стрибає і став стрибаючи через рейки, а в цей час їхав поїзд і ледь не задавив нашого зайченя. Черговий по вокзалу - Ведмідь - зупинив зайчика і став питати, чому він веде себе так необережно. Зайченя розповів, що він вперше на залізниці і що він зовсім не знає, як треба поводитися на вокзалі.

Ведмідь став учити Кузю поведінки на залізниці. Кузя назавжди запам’ятав, запам'ятайте і ви, діти:

- Давайте розповімо правила, а допоможуть нам в цьому вірші.

Ці Правила залізничні -

Суворі дуже, але зовсім не складні,

Ти їх запам'ятай, слухайте уважно,

В життя допоможуть вони обов'язково.

Дитина:

Ей! Не бойовий, швидше за мною:

Через рейки - по прямій!

Тут набагато шлях коротше!

Поїзд близько? Перескочимо!

- Ні, друзі, - відповів Дрозд, -

Безпечно - через міст!

- Переходити через шляху потрібно по мосту.

Дитина:

- Я в обхід, - сказав Зайченя, -

Ти ризикуєш життям, Ведмедик.

В цей самий мить

Раптом оголосять відправлення,

Потяг рушить, тоді -

Неминуча біда.

- Не підлазьте під вагони!

Дитина:

На платформі дві дворняжки

Розігралися в догонялки:

Забувши про електричку,

Наздоганяє брат сестричку!

 

Розсердився дуже папа

І дітей відшльопаю лапою!

- Не влаштовуйте рухливих ігор на платформі!

Дитина:

- Жарко у вагоні, провітрюсь трошки, -

Висунув голову Ослик у віконце.

- Що ж ти робиш?! Ось бешкетник!

Сядь на місце, - сказав провідник, -

Надалі так не роби, Осел, ніколи,

Щоб з тобою не трапилася біда.

- Не висовуйтеся з вікна на ходу поїзда!

Дитина:

Стій! Куди ж ти, друже?

Подивися на покажчик:

"Перехід через шляху" -

Це означає: з настилу

І їжаку, і крокодилові

Дозволяється пройти.

Тільки перш потрібно нам

Подивитися по сторонах!

- Переходьте дорогу тільки у встановлених для цього місцях!

Дитина:

На залізниці два братика

Захотіли один з одним побитися:

- Забодаю! - мукає Білолоба.

Чорно-білий мукає: - Ну, спробуй.

- Забіяки! Беріть ноги

Скоріше з залізниці!

Добре, що втрутилася Сорока:

Все могло б закінчитися погано!

- Не йдіть і не грайте на залізничних шляхах!

Дитина:

На пероні тіснота,

Лоша Кінь шукає:

- Де ти, сірий Лоша,

Неслухняний моя дитина?

Він за маму не тримався,

Тому і загубився.

- На вокзалі та в інших людних місцях тримайтеся за руку дорослого!

Вихователь:

Правила запам'ятав -

В таємниці не тримай:

Всім друзям, знайомим

Знаєш - розкажи!

Пальчикова гімнастика "Хто приїхав?"

Ø Переходити залізницю потрібно тільки в спеціально відведеному місці - там, де є спеціальний настил.

Ø Стояти на краю платформи дуже небезпечно - може затягнути що проходить під поїзд.

Ø Якщо ти переходиш дорогу там, де немає шлагбаума, потрібно звернути увагу на семафор. Семафор дуже схожий на світлофор, тільки у нього не три колірних сигналу, а два.

Коли приїде поїзд, наш Кузя вже багато знав про те, як правильно поводитися на залізниці.

Вихователь:

- А ви, діти, запам'ятали як потрібно поводитися на залізниці?

Пропоную зробити і для Кузі подарунки - семафори. Він покаже їх звірам в лісі і розповість їм, як потрібно правильно поводитися на залізниці.

Вихователь пропонує дітям наклеїти кольорові сигнали світлофора на готові силуети, вирізані з паперу.

 

Конспект комбінованого заняття в другій молодшій групі,

тема «Подорож по українським народним казкам»

Тип заняття: Комбіноване.


Дата добавления: 2015-07-11; просмотров: 888 | Нарушение авторских прав


Читайте в этой же книге: Конспект заняття з математики | Досвід з водою | Динамічна гімнастика "Здрастуй, зима"! | Заняття з розвитку математики | Хід заняття | Заняття з розвитку математики | ТЕМА: СИГНАЛИ СВІТЛОФОРА | Комплексне заняття |
<== предыдущая страница | следующая страница ==>
З навколишнім світом і малювання у 2 мл. гр.| Індивідуальна робота

mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.009 сек.)