Читайте также:
|
|
Друга молодша група
“Мало “,“ порівну “,“ багато “, - дізналися малята “
Програмовий зміст: формувати знання про рівність та нерівність множин за кількістю елементів; учити розуміти запитання скільки?; поняття порівну, більше, менше, співвідносити величини в дидактичних іграх. Закріпити знання дітей про геометричні фігури. Виховувати посидючість та інтерес до математики.
Матеріал: картини із зображенням свійських тварин, кошик із шишками, геометричні фігури (коло, квадрат, трикутник).
Хід заняття
- Діти ви любите подорожувати?
Сьогодні ми підемо гуртом до лісу – помилуємося весняною природою, подивимося на тваринок, птахів.
- А як ми поїдемо? Гадаю, що поїздом буде найзручніше.
- Що нам потрібно, щоб поїхати на поїзді? Так, квитки. Ось зараз я вам їх роздам. (роздаю геометричні фігури – діти повинні сісти на місце в “ поїзді “ на якому лежить зображення їхньої фігури)
Перша зупинка. Озеро (сюжетна картинка)
- Подивіться, хто плаває в озері?(качка).
- А хто плаває поряд з дорослою качкою? (каченята)
- Скільки каченят? (багато)
- А скільки великих качок? (одна)
- А які каченята? (маленькі)
- А яка мама качка?(велика)
- А як каже качка? (кря)
- Хто ходить бережком? (гуси)
- Як називаються їхні дітки? (гусенята)
- Які гусенята? (маленькі)
- А мама? (велика)
- Скільки разом гусей і качок? (багато)
Поїзд рушає далі. Знову роздаю квитки. Перед дітьми картина “курка з курчатами “.
Вийшла курочка гулять,
Щоб травичку пощипать
І яєчко потім знести –
Радість діточкам принести.
Йшла курочка, йшла та загубила яєчко. Кудкудакає: “ Куд- кудак, де моє яєчко? Чи не тут воно?
- Скільки яєчок? (багато).
Наступна зупинка. Лісова галявина, на картинці білочка з горішком.
- Погляньте, що тут у кошику? (горішки,шишки та гриби)
- Що робить білочка? (ласує горішками)
- А скільки горішків? (багато)
- А грибочків? (багато)
- А шишок?(одна)
- А тепер відгадайте загадку?
Червонясту шубку має,
По гілках вона стрибає,
Хоч мала сама на зріст,
Та великий в неї хвіст.
Як намиста оченята.
Хто це? Спробуй відгадати.
(білка)
Влітку носить сіру шубку,
Взимку білого кожуха.
Має з тріщиною губу.
Косі очі й довгі вуха.(зайчик)
- Так, дітки це зайчик.
- Почастуємо зайчика та його друзів?
Діти сідають за столи. Працюємо з картками. Викладаємо зайчиків та моркву. Розподіляємо порівну морквин між зайчиками. Повторюємо нове слово – порівну.
Підсумок заняття. От і завершилася наша прогулянка. Ми з вами дізналися багато нового: як тварини живуть в лісі.
Вам сподобалась наша подорож? А кого ми сьогодні бачили?
Молодці діти.
Дата добавления: 2015-07-11; просмотров: 322 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая страница | | | следующая страница ==> |
Індивідуальна робота | | | Хід заняття |