Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Урок 5. Малювання композиції «Осінній дощ».

Читайте также:
  1. Декоративне малювання
  2. Декоративне малювання
  3. З навколишнім світом і малювання у 2 мл. гр.
  4. ЗВ'ЯЗОК МАЛЮВАННЯ ІЗ ГРОЮ ТА МОВЛЕННЯМ ДИТИНИ
  5. Зміст роботи :створення ефекту кульового отвору в склі, малювання лотосу.
  6. Змістовий модуль 1. Дизайн і мода як основа композиції одягу
  7. Змістовий модуль 2. Основні закономірності композиції одягу

Мета. Закріплювати знання про явища природи, вчити створювати композиції на тему природи, розвивати уяву, фантазію, спостережливість, вміння бачити красу природи, виховувати бережне ставлення до природи.

Обладнання. Репродукції картин, грамзапис музичного циклу П.Чайковського «Пори року», демонстраційний матеріал.

Хід уроку

І. Організація класу.

Пролунав шкільний дзвінок,

Починається урок.

Ось і ти часу не гай –

Працювати починай.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Вступна бесіда вчителя з елементами розпо­віді.

За широкими морями, за темними лісами, за го­рами скелястими, у далекому краї жив собі маленький хлопчик і всіх запитував: «Чому, ну чому люди почали малювати?». Ніхто не зміг відповісти хлопчині, і по­дався він у далеку подорож. Може, ще й до сьогодні блукає світом.

— Подумайте, а як би ви відповіли на його запи­тання?

— Людина почала малювати тому, що побачила красу блакитного неба, мерехтіння зірок, захід сонця перед вітряним днем, журавлиний ключ у блакитному небі, ніжну стеблину й тендітний дзвіночок конвалії — побачила і захотіла розповісти іншим про свої мрії, дум­ки, почуття, про своє ставлення до побаченого.

II. Актуалізація опорних знань.

Відгадування загадки.

Голі поля,

Мокне земля,

Дощ поливає,

Коли це буває? (Восени)

ІІІ. Робота над матеріалом уроку.

1. Повідомлення теми й мети уроку.

- Діти, ви знаєте, що є дві осені. Одна осінь – радісна, пишно вбрана. Друга – непомітна, сіра, похмура, з тихим плачем дощу. Сьогодні на уроці ми намалюємо сумну осінь з краплями дощу.


2. Слухання віршів.


Осінь... Осінь... Лист жовтіє.

З неба часом дощик сіє.

Червонясте, золотисте

Опадає з кленів листя.

Пожовтів зелений сад,

Вже почався листопад.

Дощик часто накрапає,

Нас гуляти не пускає.

Як на небі сонечко —

Можна йти гуляти.

І стрибати й бігати,

У піжмурки грати.

А як небо хмуриться,

Дощик накрапає,

Парасолька всіх малят

Від дощу сховає.


- Осінь часто плаче дощами. А чи відрізняється осінній дощ від весняного?

- Підберіть слова, якими можна охарактеризувати осінній дощ.

3. Сприймання творів мистецтва.

На дошці розміщені репродукції картин художни­ків (4 пори року).

- Виберіть малюнки, на яких зображено сього­часну пору року.

- Які зміни в природі ви бачили останніми дня­ми?

Робота за картиною М.Пимоненка «Перед грозою»

- Які кольори переважають на картині?

- Який настрій викликає у вас картина?

4. Слухання музики П.Чайковського «Пори року».

5. Перегляд демонстраційного матеріалу.

 

6. Поетапне виконання композиції вчителем.

- Спочатку малюємо пронизуючу синь неба з біли­ми кучерявими, як ягнята, хмаринками. А хіба можна уявити небо без сяючого сонця? Ось воно виглянуло із-за хмари й розфарбувало небо в золоті відтінки.

Та незабаром з'явилась темна, зловісна хмара. За нею друга, третя.

Тільки не будемо малювати хмару однією чорною фарбою, а будемо змішувати її з іншими кольорами.

Ось хмари, як хижаки, спішать до сонечка, хочуть проковтнути його. Пронизуюча, як стріла, блискавка перекреслила колючою лінією простір неба. Це зіткну­лись грозові хмари. Голосний гуркіт грому порушує спокій небес, а слі­дом за ним ллється на землю холодний пронизливий дощ.

7. Практична діяльність учнів.

Починайте малювати олівцем. Ледь помітними ліні­ями визначте основні елементи композиції. Засобами кольору передайте стан природи.

IV. Підсумок уроку.

- Чого навчились на уроці?.

- Що найбільше сподобалося на уроці?

- Що було важко зробити?

- Перегляд та оцінювання малюнків.

Демонстра­ція дитячих робіт.

 

 


Дата добавления: 2015-07-11; просмотров: 784 | Нарушение авторских прав


Читайте в этой же книге: Методика ознайомлення дітей із художньою картиною | Методика проведення уроків декоративного малювання. Складання узорів та орнаменту. | Організація колективної роботи учнів на уроках образотворчого мистецтва. Вікові особливості організації. | Пояснювальна записка | III. Заключна частина. | Годин (1 година на тиждень) | годин (1 година на тиждень) | Урок 1. Засоби виразності в різних видах мистецтва. Уявна подорож по місту. Бесіда «Мистецтво навколо нас». | Урок 2. Малювання композиції «Сонячні барви золотої осені». | Композиція «Лиш айстра у саду цвіте». |
<== предыдущая страница | следующая страница ==>
Урок 4. Малювання з натури. «Осінь усім багата».| Урок 6. Малювання композиції «Кольорові хатки».

mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.006 сек.)