Читайте также:
|
|
«Морозенко»
Мета. Формувати в учнів елементарні поняття по будову фігури людини, її складові частини; розвивати вміння створювати казковий образ (можливо – композицію) засобами кольору та форми, розвивати творчість, фантазію, естетичний смак, активізувати уяву дітей, удосконалювати техніку роботи з пензлями, виховувати бажання виконувати роботу творчу.
Обладнання. Ілюстрації дитячих робіт, репродукції картин художників.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
«Щодня слід слухати хоча б одну пісню. Дивитися на хорошу картину і, якщо це можливо, читати хоч один мудрий вислів».
І. В. Гете
- Мудрий вислів ми прочитали. Музику послухаємо. Картину хорошу не лише подивимося, а й самі створимо.
- Мої руки – то мій скарб, я зумію дати лад!
ІІ. Оголошення теми та мети уроку.
1. Робота над темою уроку.
- Яка пора року стоїть за вікном? (Зима)
Цю чудову пору в своїх творах відобразили поети, художники, композитори. Глянув Морозенко у календар, а там уже грудень місяць сказав:
«А тепер мої хороші,
Бути снігу і пороші!»
Так зробив, як і сказав:
Землю снігом всю заслав,
Всі горбочки і яри
Засніжив для дітвори.
(В.Кириленко).
- А які асоціації викликає у вас слово зима?
Діти діляться своїми враженнями.
- Які ж новорічні свята без Морозенка?
- А чи знаєте ви хто такий Морозенко?
- Як ви його уявляєте?
- А звідки взявся Дід Мороз?
Вчитель. Морозко з давніх словянських казок був не такий добрий, ним навіть лякали неслухняних дітей. Раніше його уявляли: молодим, чорнявим. Німецький художник Моріц фон Швінд намалював Діда Мороза трохи інакше. Він усім сподобався і тепер ми його знаєм таким.
Це у нас він Дід Мороз – а у американців Санта Клаус, у французів Пер Нобель, у італійців – Баббо Натале…. Вік Діда Мороза ніхто не знає.
2. Робота над картиною.
Ось цю красу відобразив на своєму полотні геніальний художник
І. Шишкін «На півночі дикій». (розгляд картини)
- Що зображено на картині?
- Яка пора року?
- Що ви знаєте про цю пору?
- Що ми бачимо на передньому плані?
3. Гра «Домалюй Морозенка»
(на дошці незакінчене зображення Морозенка, діти домальовують деталі)
4. Повторення правил юного художника.
* Фарби, пензлі діставай
* пензлі у воді не залишай
* Штрихи кладу в одному напрямку
* Лінії малюй не зупиняючись
* Охайно працюй з фарбами, водою.
5. Учитель читає вірш П.Бондарчука про Морозенка за підручником с.34.
Морозенко бородатий
Ходить – бродить біля хати
Та у вікна загляда.
Ми запрошуєм погріться, -
Він не хоче, - він боїться,
Що розтане борода.
ІІІ. Перегляд демонстраційного матеріалу (з коментарем вчителя).
5. Практична діяльність учнів та учителя.
Отож, ми будемо з вами малювати Морозенка. Мабуть, він схожий на казкового дідуся. Уявіть собі Морозенка:
- Назвіть усі частини його фігури. (Голова і шия; тулуб; дві руки й дві ноги – верхні та нижні кінцівки.)
- У що він одягнений? (у теплу довгу чи коротку шубу; на голові – шапка; на руках – рукавички; на ногах – чоботи або валянки.)
- У Морозенка біла або голуба борода і пишні вуса.
8. Робота в альбомах.
- Намалюй цього зимового чарівника. Колір шуби та іншого одягу доберіть самостійно. Та пам’ятайте: Дід Мороз має бути ошатним. В одязі прикрашеному візерунком чи хутром. До Новорічного свята він приготував мішок із подарунками для дітей.
- Де ви уявили свого Морозенка – у лісі чи у себе вдома? Якщо у лісі, то не забувайте про лісових звірят.
- Малюйте те, що уявили, так, як вам більше подобається. Для нашого «зимового» малюнка, певна річ, більше підійде папір холодного відтінку – голубий, сіро -голубий.
9. Практична діяльність учнів.
ІV. Підсумок уроку.
Перегляд та демонстрування дитячих робіт.
Дата добавления: 2015-07-11; просмотров: 338 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая страница | | | следующая страница ==> |
Урок 12. Паперопластика. Конструювання з кольорового паперу | | | Урок 16. Створення декоративно – художнього образу птаха методом |