Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АрхитектураБиологияГеографияДругоеИностранные языки
ИнформатикаИсторияКультураЛитератураМатематика
МедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогика
ПолитикаПравоПрограммированиеПсихологияРелигия
СоциологияСпортСтроительствоФизикаФилософия
ФинансыХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника

Для проведення лабораторного заняття № 1-2-3

Забезпечення заняття | Забезпечення заняття | ШПРИЦИ З ГОЛКАМИ | Забезпечення заняття | Для проведення практичного заняття № 1 | Забезпечення заняття | Для проведення практичного заняття № 2. | Забезпечення заняття | Забезпечення заняття |


Читайте также:
  1. V. Правила проведення та суддівства змагань
  2. VII. Методика проведення заняття та організаційна структура заняття
  3. VII. Організація і проведення конкурсу
  4. VII. Устаткування місця проведення змагань
  5. VІІ. Методика проведення заняття і його організаційна структура
  6. VІІ. Методика проведення заняття і організаційна структура заняття
  7. VІІ. Методика проведення заняття та організаційна структура заняття

ПЛАН ЗАНЯТТЯ № 9-10-11

З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ «Фармакологія»

Тема: Ознайомлення з аптекою її обладнанням, фармакопеєю довідниками, аптечною документацією. Ознайомлення з вагами і правилами зважування, аптечним посудом, мірним посудом. Миття і стерилізація посуду, дистилювання води. Ознайомлення із схемами прописів рецептів, строками їх придатності. Вправи з виписування рецептів.

Мета заняття:

Навчальна Оволодіти навичками та засвоїти уміння при роботі з лабораторним та аптечним посудом, аптечною документацією, вагами та зважуванням на них, довідниками; формувати вміння з миття та дезінфекції лабораторного посуду. Ознайомитися із схемами прописів рецептів, строками їх придатності. Засвоїти правила виписування рецептів.

Розвиваюча Розвивати і формувати пам'ять, логічне мислення, вміння аналізувати; прищепити професійні якості: уважність, охайність, осмислене ставлення до виконуваної роботи.

Виховна Виховувати інтерес до дисципліни, до обраної професії, професійні риси, почуття відповідальності, творче мислення, прививати культуру поведінки.

Вид заняття: лабораторне заняття

Міждисциплінарні зв’язки: латинська мова, акушерство та гінекологія сільськогосподарських тварин, внутрішні незаразні хвороби, епізоотологія з мікробіологією.

Забезпечення заняття

Демонстраційний матеріал: лабораторний та мірний посуд, колби, мензурки, ступки, товкачики, ручні терези, рівноваги, дистильована вода, папір, лікарські речовини, аптечна документація (акти, рахунок – фактура, доручення, книга медикаментів), довідники, ветеринарне законодавство, фармакопея, дистилятор, автоклав, сушильна шафа, стерилізатор.

Роздатковий матеріал: інструктивні картки, довідники, лабораторні зошити.

ТЗН: мультимедійна система

Література:

Основна:

1. Хмельницький Г.О., Строкань В.І. Ветеринарна фармакологія з рецептурою - К.: Аграрна освіта, 2001р. с. 253 - 257

2. Канюка О.І., Скороход В.І. Ветеринарна фармакологія з рецептурою - практикум, К.: УСТК, 1994с. 53 – 59

Додаткова:

3. Костенко М.В., Достоєвський П.П. Довідник ветеринарних препаратів і нормативних добавок зарубіжного виробництва, - К.: Ветінформ 1999.

Зміст і хід заняття

№ п/п Етапи заняття, завдання і їх зміст Форми та методи навчан-ня Трива-лість Приміт-ка
1. Організаційна частина: - взаємне вітання - перевірка присутніх студентів на занятті - виявлення готовності студентів до заняття   1-2 хв.  
2. Повідомлення теми, мети та основних завдань. Вказати на важливість і значимість теми, на між предметні зв’язки, зацікавити студентів у виконанні поставлених завдань, наголосити на практичному значенні вивченої теми в подальшому вивченню навчальних дисциплін ветеринарного циклу і практичній діяльності майбутніх фахівців.   2 хв. слайд 1
3. Мотивація навчальної діяльності. Дане заняття має особливу цінність і значення тому, що набуті практичні навички обов’язково знадобляться вам, майбутнім фахівцям, для миття і стерилізації лабораторного посуду, дистилювання води, оформлення аптечної документації, виготовлення ліків, їх стерилізації для виконання лікувальних процедур тваринам.     3 – 4 хв.  
4.   Контроль вихідного рівня знань студентів (графічний диктант). 1.Чи повинні забезпечувати ліками аптеки закритого типу установи (лікарні, інститути) для лікування амбулаторних і стаціонарно хворих тварин? 2.Фармакопея - це збірник прописів лікарських форм і галенових препаратів? 3.Допоміжний надпис на рецепті Vегtе! пишеться вгорі і вказує на терміновий відпуск ліків? 4.Чи даються в четверній частині рецепту “Subsсгірtіо” вказівки про форму та упаковку ліків? 5.Магістральним називається рецепт складений лікарем або фельдшером за власним прописом? 6.Чи містить столова ложка 8 - 10 мл рідини? 7.При хімічній несумісності ліків вони можуть вступати в реакцію або утворювати сполуки, отруйні для організму? 8.Чи міститься в 1 мл води 60 крапель? 9.Офіцинальними називають такі рецепти або лікарські форми, які готуються за прописами, що внесені у фармакопею або довідники?   10.Чи користуються при роботі з м'якими речовинами шпателями? 11.Чи зберігаються сильнодіючі речовини у опечатаних сейфах і позначаються білим по чорному? 12.Чи призначена матеріальна кімната аптек для створення запасу лікарських засобів та матеріалів? 13.Чи утримує третя частина рецепту “Designatio materiarum” вказівки про форму і упаковку ліків? 14.Чи вказується в сігнатурі спосіб застосування, дозування та частота прийому ліків? 15.Чи являється ознакою фармакологічної несумісність взаємодія в організмі речовин, які спричинюють послаблення основної дії з появою небажаної. 16.Чи міститься в чайній ложці 4-5 мл рідини? 17.Чи виписується в дозованих рецептах загальна кількість лікарських речовин, що розрахована на кілька введень?   Письмове опитування графічний диктант 15-16 хв.     Слайд 2    
5. Вступний інструктаж: Ознайомлення з основними теоретичними положеннями та технологічними прийомами. Виконання лабораторного заняття проводиться бригадами по 2 чоловіка. Кожна бригада виконує завдання згідно плану.   хв. Слайд 3
6. Інструктаж з безпеки праці на робочому місці: Дотримуватися правил техніки безпеки і особистої гігієни при роботі в лабораторії з лікарськими засобами, обладнанням, посудом, слідкувати щоб на робочому місці було чисто, охайно, своєчасно прибирати, дотримуватися культури поведінки, уважно слідкувати за ходом заняття і відповідально, осмислено відноситися до виконуваної роботи.   3 хв. Слайд 4    
7.   Виконання завдань. Самостійна робота студентів під контролем та за допомогою викладача. Зміст завдання. 1.Ознайомлення з аптекою ветеринарної медицини її обладнанням та документацією 2.Ознайомлення з аптечними вагами та правилами зважування лікарських речовин. 3.Ознайомлення з аптечним та мірним посудом. 4.Миття посуду, стерилізація його і ліків. 5.Ознайомлення з дистилюванням води.     Демонстрація,     Пояснювально-ілюстративна     8 5 – 90хв   Слайд 5
8. Поточний контроль виконання роботи Проводиться в період самостійної роботи студентів. Викладач звертає увагу на організацію робочих місць, рекомендує бути уважним, відповідальним при виконанні завдань. В процесі виконання завдань лабораторного заняття викладач пояснює студентам незрозумілі питання і відповідає на їх запитання.      
9. Зараховування лабораторного заняття Перевірка правильності виконання завдань.   15-17 хв  
10. Підведення підсумків заняття. Аналіз, узагальнення, та систематизація знань, умінь і навичок проводиться по ходу заняття бесіда    
11. Видача завдання для самостійної роботи: Хмельницький Г.О., Строкань В.І. Ветеринарна фармакологія з рецептурою - К.: Аграрна освіта, 2001р. с. 253 - 257 Теоретичне забезпечення: конспект.      
12. Прибирання робочих місць:   2 -4хв  

 

 

Викладач Фучило Л.Д.


Інструктивна картка

для проведення лабораторного заняття № 1-2-3

з дисципліни “Фармакологія”

Тема: Ознайомлення з аптекою її обладнанням, фармакопеєю довідниками, аптечною документацією. Ознайомлення з вагами і правилами зважування, аптечним посудом, мірним посудом. Миття і стерилізація посуду, дистилювання води. Ознайомлення із схемами прописів рецептів, строками їх придатності. Вправи з виписування рецептів.

Робоче місце: лабораторія фармакології.

Тривалість заняття: 6 год.

Мета заняття: Ознайомитися з ветеринарною аптекою та її обладнанням, аптечним посудом, терезами, аптечною документацією, довідниками, миттям, дезинфекцією аптечного посуду та ліків, дистиляцією води. Ознайомитися із схемами прописів рецептів, строками їх придатності. Засвоїти правила з виписування рецептів та набути навики у складанні і виписуванні різних типів рецептів.

Матеріально-технічне оснащення робочого місця: макет аптеки, таблиці, стенд з аптечним посудом, сигнатури, етикетки, ваги, наважки, мірний та лабораторний посуд, крапельниці, бюретки, банки, склянки, ступки, товкачики, шпателі, капсулаторки, лійки, дистилятор, фармакопея, підручники, інструктивні картки, ветеринарне законодавство, довідники з лікарських засобів.

Правила безпеки праці: дотримуватись особистої гігієни, роботу виконувати в спецодязі, дотримуватись чистоти і порядку на робочому місці, обережно працювати з лабораторним посудом та іншим обладнанням лабораторії та дезинфікуючими засобами.

Література

1.П1. Хмельницький Г.О., Строкань В.І. Ветеринарна фармакологія з рецептурою К.: Аграрна освіта, 2001. 252 – 269.

2.П3. Канюка О.І., Скорохід В.Й., Гуфрій Д.Ф. Ветеринарна рецептура та фармакологія. Практикум К.: УСГА 1994

Завдання

1.Ознайомлення з аптекою ветеринарної медицини її обладнанням та документацією

2.Ознайомлення з аптечними вагами та правилами зважування.

3.Ознайомлення з аптечним та мірним посудом.

4.Миття посуду, стерилізація його і ліків.

5. Ознайомлення з дистилюванням води.

Зміст і послідовність виконання завдань

 

1.Ознайомлення з аптекою ветеринарної медицини її обладнанням та документацією.

Аптека – це установа в якій готують, зберігають і відпускають лікарські засоби. Роботою аптеки керує працівник установи ветеринарної медицини, або завідуючий аптеки з ветеринарною освітою (середньою або вищою).

Викладач демонструє на макеті аптеки розміщення кімнат, шаф і столів, розповідає про їх призначення. Знайомить з штангласами для отрутних, сильнодіючих і інших речовин, з правилами зберігання і відпускання ліків.

Також, викладач демонструє різні види терезів, розбирає правила зважування, знайоме з аптечним та мірним посудом. Студенти під контролем викладача вивчають і замальовують аптечний посуд, знайомляться з миттям і стерилізацією його та ліків, складають конспект.

В аптеці повинні бути: приймальна, торгова зала, кімната для миття посуду та одержання дистильованої води, рецептурна для приготування ліків, матеріальна для зберігання необхідних запасів лікарських засобів і підвальне приміщення або охолоджувальні апарати. У рецептурній кімнаті розміщують аптечні шафи і робочий стіл; на столі – ваги, а в шафах та шухлядах – ступки, пестики, склянки, банки, лійки, корки, фільтрувальний папір, мірний посуд.

У матеріальній кімнаті аптеки містяться запаси лікарських засобів та матеріалів, які не псуються при кімнатній температурі (18...20˚ С).

У підвалі або в холодильних камерах зберігають біопрепарати, а також медикаменти, чутливі до високих температур. Легкозаймисті та дезінфікуючі речовини зберігають окремо в сухих закритих прохолодних приміщеннях.

У торговій залі обов’язково повинен бути касовий апарат.

В аптеці передбачається така документація: Державна фармакопея; мануали, збірники прописів лікарських форм і галенових препаратів, що застосовуються у практиці, але ще не включені до фармакопеї; ветеринарне законодавство; книга обліку надходження і витрат медикаментів; касова книга; журнал реєстрації рецептів та вимог, акти, звіти, доручення.

Для обліку отруйних і сильнодіючих речовин ведеться спеціальна книга.

 

Затверджую

_________область ________р – н

____________________________

від «___»______________200__р.

 

АКТ

Ми, що нижче підписалися, комісія у складі головного бухгалтера ______

_________________________, лікаря ветеринарної медицини,

фельдшера ветеринарної медицини _______________________склали цей акт про те, що "___"______ 200__ року було проведено передачу матеріальних цінностей аптеки ____________________________________________________

з підзвіту__________________ під звіт____________________, а саме:

№ за /п Назва Одиниця виміру Ціна Кількість Сума Примітка
1.            
             
             
             

 

У чому і підписуємося:

_______________________ ________________

(підпис)

_______________________ ________________

(підпис)

_______________________ ________________

(підпис)

КНИГА МЕДИКАМЕНТІВ


Дата добавления: 2015-11-14; просмотров: 156 | Нарушение авторских прав


<== предыдущая страница | следующая страница ==>
Методика физического эксперимента| Стакани, колби ступки з товкачиками

mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.015 сек.)