Читайте также:
|
|
I. Сабақтың тақырыбы: Жылулық сәуле шығару Стефан – Больцман және Винн заңдары. Люминесценция.
ІІ. Сабақтың мақсаты:
1. Білімділік. Оқушыларға жылулық сәуле шығаруды, Стефан – Больцман және Винн заңдарын, люминесценцияны түсіндіру.
2. Дамытушылық. Жылулық сәуле шығаруды, Стефан – Больцман және Винн заңдарын, люминесцензияны терең түсіндіру.
3. Тәрбиелілік. Оқушылардың білімге құштарлығын, еңбекке икемділігін дамыту.
ІІІ. Сабақтың көрнекілігі: Электронды оқулық, плакаттар, дидактикалық материалдар.
IV. Сабақтың түрі: Аралас сабақ.
V. Әдіс-тәсілдер: Жаңа сабақты түсіндіру.
VI. Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі.
2.Үй тапсырмасын сұрау.
3.Жаңа сабақты түсіндіру.
4.Жаңа сабақты бекіту.
5.Сабақты қорытындылау, үйге тапсырма.
І. Жаңа сабақты түсіндіру.
1. Қыздырылған денелердің жарық шығаруын жылулық сәуле шығару немесе температуралық сәулелену деп атайды. Сәулеленіп тұрған дене бетінің аудан бірлігінен барлық бағытта шығатын сәулелену қуатын дененің интегралдық энергетикалық жарқырауы деп атайды. Сәулелену қабілеті
Спектрлік жұту қабілеті деп дененің жұтқан энергия ағынының оған түскен сәулелік энергия ағынына қатынасына тең шаманы айтады.
2. Стефан – Больцман заңы
Винн заңы
Әр кванттың энергиясы жиілікке пропорционал
3. Люминесценция деп берілген температурада жылулық сәуле шығарудан басым және жарық шығару ұзақтығы жарық тербелістерінің периодынан ұзақ болатын тепе – тең емес сәулеленуді айтады.
Люминесценция түрлері:
1. Катодолюминесценция.
2. Электролюминесценция.
3. Хелилюминесценция.
4. Фотолюминесценция.
5. Флуоресценция.
6. Фосфоресценция.
ІІ.Сабақты бекіту:
1. Жарық шығару дюегеніміз не?
2. Жарық шығарудың заңдарын ата.
3. Люминесценция түрлері.
IІІ.Жеке оқушылармен жұмыс. Өз деңгейлеріне сай тапсырмалар беру. Тестпен жұмыс.
№ | Дарынды оқушылармен жұмыс | Үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс |
ІV.Қорытынды: Оқушыларды бағалау.
V.Үйге тапсырма: §6.1. §6.2. §6.3. Жылулық сәуле шығару Стефан – Больцман және Винн заңдары. Люминесценция. 193 – беттегі есептер.
Дата добавления: 2015-10-28; просмотров: 677 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая страница | | | следующая страница ==> |
Сабақ Күні, айы_______________ | | | Сабақ Күні, айы_______________ |