Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Сабақ Күні, айы___. I. Сабақтың тақырыбы:Есеп шығару сабағы.

Читайте также:
  1. B) пайыздармен, коэфициенттермен және индекстермен өлшенеді
  2. I. Жаңа сабақты түсіндіру.
  3. Ағынды суды дайындаудың ашық түрдегі қондырғылары
  4. Ағынды суды дайындаудың жабық түрдегі қондырғылары
  5. Абай қазақ қоғамының жағдайын қалай сипаттайды?
  6. Адам аурулала – қарапайымдылардың диагностикасы
  7. Азақстанның мемлекеттік тәуелсіздігінен айырылуы. Ұлт-азаттық жолындағы көтерілістер -2с.

I. Сабақтың тақырыбы: Есеп шығару сабағы.

ІІ. Сабақтың мақсаты:

1. Білімділік. Әр түрлі деңдейдегі есептерді оқушыларға көрсету.

2. Дамытушылық. Есеп шығару арқылы оқушылардың ой-өрісін дамыту, кеңейту.

3. Тәрбиелілік. Оқушылардың өздерін еңбектенуге тәрбиелеу.

ІІІ. Сабақтың көрнекілігі: Анықтама материал.

IV. Сабақтың түрі: Аралас сабақ.

V. Әдіс-тәсілдер: Жаңа сабақты түсіндіру.

VI. Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі.

2.Үй тапсырмасын сұрау.

3.Жаңа сабақты түсіндіру.

4.Есептер шығару.

5.Сабақты қорытындылау, үйге тапсырма.

І.Үй тапсырмасын сұрау.

1. Жылдамдықтарды қосудың релятивтік заңы.

2. Релятивтік динамика.

3. Массаның жылдамдыққа тәуелділігі.

ІІ. Жаңа сабақты түсіндіру.

Есептер шығару.

№ 5.8.5. есеп.

Бер: P = 100 Вт Шешуі: кг

Δt = 1 жыл

1 жыл = 3,15 c

 


Δm -?

 

№ 5.8.6. есеп.

Бер: m = 1кг Шешуі:

𝜆 = 3,3·105 Дж/кг

с = 3·108 м/с

Δm -?

IІІ.Жеке оқушылармен жұмыс. Өз деңгейлеріне сай тапсырмалар беру. Тестпен және таратпа материалдармен жұмыс.

 

Дарынды оқушылармен жұмыс Үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс
     
     
     
     
     

ІV.Қорытынды: Оқушыларды бағалау.

V.Үйге тапсырма: № 1083; 1084; 1085; 10856; 1087; 1088; 1090; 1091 – есептер. Бақылау жұмысына дайындалып келу.

 

 

Сабақ Күні, айы_______________

I. Сабақтың тақырыбы: Бақылау жұмысы.

ІІ. Сабақтың мақсаты:

1. Білімділік. Оқушылардың білім – білік дағдыларын тексеру.

2. Дамытушылық. Оқушылардың білім – білік дағдысын қалыптастыру, өз бетінше жұмыс дағдысының қалыптасуын тексеру.

3. Тәрбиелілік. Оқушылардың есеп шығару арқылы ойлау жүйесін дамыту, талдау.

ІІІ. Сабақтың көрнекілігі: Анықтама материал.

IV. Сабақтың түрі: Бақылау жұмысы.

V. Әдіс-тәсілдер: Тақырыпты қорытындылау.

VI. Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі.

2.Үй тапсырмасын тарау бойынша қайталау.

Бақылау жұмысы

І – нұсқа

1. Екі бөлшек вакуумда бір-біріне қарай бір түзудің бойымен 0,5 с және 0,75 с жылдамдықпен қозғалып жақындайды. Олардың салыстырмалы жылждамдығын табыңдар.

2. Электрон кернеулігі Е=3,0 Н/Кл электр өрісінде үдетіледі. Электронның t=1,0 нс уақыттан кейінгі жылдамдығын табыңдар. Егер электрон массасы оның жылдамдығына тәуелсіз болса, электрон жылдамдығы қандай болар еді?

3. Арақашықтығы l =10 м екі бөлшек бір-біріне қарсы 0,6 с жылдамдықпен ұшады. Олар қанша уақыттан кейін соқтығысады?

4. Электронның қозғалыстағы массасы оның тыныштықтағы массасына 40000 есе артық болса, жылдамдығын табыңдар.

5. 0,6 с жылдамдықпен қозғалатын электронның кинетикалық энергиясын табыңдар.

 

ІІ – нұсқа

1. К/ санақ жүйесі К санақ жүйесіне салыстырғанда с жылдамдықпен қозғалады. Ол бөлшек К санақ жүйесіне салыстырғанда с жылдамдықпен қозғалатын болса, оның К санақ жүйесіне салыстырғандағы жылдамдығын табыңдар.

2. Біріне-бірі қарсы қозғалған протондардың құрылғыға салыстырғандағы жылдамдығы с. Бір протонның екінші протонға салыстырғандағы жылдамдығын табыңдар.

3. Қуаты 100 Вт электр шамы жарық шығару есесіне жылына қанша микрограмм массасын жоғалтады?

4. Тыныш тұрған поездың массасы 2000 т, 15 м/с жылдамдықпен қозғалғанда оның массасы қаншаға артады?

5. Үдеткіште энергиясы 6 Гэв электрондар алу мүмкіндігі бар. Осындай электрондардың массасы қандай және бұл масса тыныштықтың массасынан неше есе көп?

ІV.Қорытынды: Оқушыларды бағалау.

V.Үйге тапсырма: Қайталау.

 


Дата добавления: 2015-10-28; просмотров: 552 | Нарушение авторских прав


Читайте в этой же книге: Сабақ Күні, айы________________ | Сабақ Күні, айы________________ | Сабақ Күні, айы________________ | І. Үй тапсырмасын тексеру. | Сабақ Күні, айы_______________ | Бекіту үшін есептер шығару. | I. Жаңа сабақты түсіндіру. | I. Жұмыстың барысы. | ІІ. Жаңа сабақты түсіндіру. | Сабақ Күні, айы_______________ |
<== предыдущая страница | следующая страница ==>
ІІ. Жаңа сабақты түсіндіру.| Сабақ Күні, айы_______________

mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.009 сек.)