Читайте также:
|
|
Мета: навчити дітей складати речення, виділяти в ньому слова; робити звуковий аналіз слів, що складаються з 3—4 звуків, визначати кількість та характер звуків. Закріпити знання про звуковий склад слів у грі «Полічи, скільки звуків у слові».
Матеріал: демонстраційні та роздавальні іграшки, предмети, картинки, слова назви яких складаються з 3-4 звуків (мак, рак, сир, кіт, вуж,риба, сова та ін.); схеми і фішки-квадрати червоного кольору.
Хід заняття: діти складають речення зі словами кіт, жук, сова,риба, визначають їх місце у реченні. Вихователь пропонує уважно прислухатись, які звуки е у слові мак, і назвати їх (вимовляє з притиском кожен звук: м-м-м-ак, м а а а к, ма-к-к-к). Діти називають перший, другий, третій звуки. Вихователь на демонстраційній схемі позначає за ними кожен звук великим червоним квадратом. Пояснює призначення схеми.
Потім так само аналізують слово сир.
Вихователь показує картинку «Кіт», Пропонує кожному тихо вимовити це слово, по черзі назвати всі звуки в ньому і визначити їх кількість. Діти слідують настановам вихователя. Це завдання повторюють зі словами жук і сова. На демонстраційній схемі червоними квадратами позначають кількість звуків у цих словах.
Вихователь пропонує кожному взяти одну з картинок, роздивитися її, тихо вимовити слово-назву й полічити кількість звуків. Діти викладають на своїх схемах стільки фішок-квадратів, скільки звуків у слові. Вихователь перевіряє, як діти виконали завдання.
Для ускладнення завдання вихователь пропонує дітям придумати слова, які починаються з першого—четвертого звуків у слові коса,(кіт, оса, сир, абрикос).
Наприкінці заняття проводиться гра «Полічи, скільки звуків у словах (ліс, сад, коса, ніж, око)». Виграє та група, в якій усі діти правильно порахують звуки. Кожен відкладає стільки квадратів, скільки разів він правильно відповів.
На наступних заняттях діти разом із вихователем і самостійно вчаться аналізувати звуковий склад слів з 3-5 звуків, які мають різну звукову конструкцію: слово починається і закінчується голосним звуком (око, оса), приголосним (лак, рак, жук), складається з двох відкритих складів з чергуванням приголосних та голосних звуків (рама, ваза), зі збігом приголосних (качка, слива, груша), голосних (радіо).
Упродовж усіх занять широко використовують ігрові прийоми: «Впіймай потрібний звук»; «Хай підійдуть до столу діти, ім'я яких починається на зазначений звук»; «Зроби стільки кроків, скільки звуків у слові»; «Придумай слова, які починаються, закінчуються або мають у середині зазначений звук».
Дата добавления: 2015-11-04; просмотров: 466 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая страница | | | следующая страница ==> |
Зміст Державного стандарту початкової загальної освіти | | | Тема: Ознайомлення дітей з твердими і пом'якшеними приголосними. |