Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

III. Оголошення теми й мети уроку. IV. Актуалізація опорних знань

Читайте также:
  1. II. Основна частина уроку
  2. II. Основна частина уроку
  3. II. Основна частина уроку
  4. II. Основна частина уроку
  5. II. Основна частина уроку
  6. II. Основна частина уроку
  7. II. Основна частина уроку

IV. Актуалізація опорних знань

Заповнення таблиці «Ідеї твору Ф. Достоєвського “Злочин і кара”»

V. Формування вмінь та навичок

1. Слово вчителя з елементами евристичної бесіди

§ Де відбувається дія твору.

♦ Охарактеризуйте Петербург, яким він постає в романі.

♦ Згадаймо портрет Раскольнікова. («...Він був напрочуд гарний з себе, з прекрасними темними очима, темнорусявий, стрункий, на зріст вище середнього». Був дуже погано вдягнений.)

♦ Доведіть, що спочатку Раскольніков був скромною, інтелігентною людиною, гарним студентом, здатним співчувати чужому горю.

♦ З якою метою герой задумав учинити злочин, убити стару лихварку?

♦ Що принесла Раскольнікову його «спроба»? (Відчай і страждання)

♦ Чи міг би злочин не відбутися? (Міг би, адже герой випадково дізнався про те, що сестри лихварки не буде ввечері; він випадково почув розмову в трактирі про Альону Іванівну; з іншого боку, одержима ідеєю людина все одно прагне її втілити.)

♦ Чи були люди, які думали так само, як Раскольніков? Наведіть цитати з тексту. (Студент і офіцер у трактирі)

♦ Що не врахував Раскольніков у своїй теорії «надлюдини»? (Насильство над власною душею, муки совісті. Бажаючи привести людство й окрему людину до щастя, Раскольніков запропонував шлях до «світлого майбутнього» через нещастя, через насильство.)

♦ Яким може бути символічне значення прізвища головного героя роману? (Раскольніков — від «раскол», роздвоєння в душі: «раскольнічество, раскольнік» — відступник від віри.)

♦ Кому першому Раскольніков зізнається у злочині й чому? (Соні, у неї він запитує, що робити, як жити далі, хоча перед цим кілька разів поривався йти в поліцію із зізнанням.)

♦ Чи одразу Раскольніков прийшов до каяття? (Ні, навіть після суду й вироку він вважав, що не має «особливої страшної провини». Тільки поступово, аналізуючи свої вчинки, розмірковуючи над своїм жахливим сном про «світову язву-моровицю», він почувається здатним до каяття і відродження, особливо під впливом благодатної та всепрощенської любові Соні.)

2. Аналізування етапів еволюції образу Раскольнікова

Запишіть та поясніть еволюцію образу Раскольнікова за етапами.

Добра, розумна людина - теорія «сильної особистості» - задум злочину - здійснення подвійного вбивства - докори сумління, рішення під впливом Соні зізнатися - зізнання, каторга - роздуми та каяття, прихід до Бога.

VI. Домашнє завдання

Проаналізувати образ головного героя (з урахуванням його складності й суперечливості).

VII. Підбиття підсумків уроку

Інтерактивна вправа «Мікрофон»

Продовжте речення:

♦ До Раскольнікова я ставлюся.

♦ Теорія «сильної особистості» і в наш час.

♦ Мене дивує (вражає).

 

Урок № ____ Дата проведення_________

Тема. Система образів роману Ф. Достоєвського «Злочин і кара». Розкриття складності та суперечливості духовного світу людини

Мета: допомогти учням глибше усвідомити ідейно-художні особливості твору, майстерність автора у зображенні складності духовного світу людини; розвивати навички аналізування художнього тексту, розкриття психології героїв, уміння порівнювати літературні явища з життєвими, висловлювати свої міркування та обґрунтовувати їх; виховувати повагу до загальнолюдських життєвих цінностей, прагнення їх дотримуватися.

Оснащення: портрет письменника, видання його твору, ілюстрації до нього.

Тип уроку: формування вмінь та навичок (урок-дослідження).

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Мотивація навчальної діяльності

«Достоєвський довіряв уважному і вдумливому читачеві і тому багато не договорював, розраховуючи на духовне прилучення читача до свого світу»,— писав академік Д. Лихачов.

Читацька думка, читацька оцінка стають необхідною умовою розуміння теорії Раскольнікова та його самого, інших героїв, душі яких сповнені протиріч, страшних, нелюдських, але досить переконливих аргументів. Сьогодні на уроці ми спробуємо дістатися до глибинної суті протиріч, які роз’ятрюють душі героїв, змушують їх до тих чи інших дій і вчинків.


Дата добавления: 2015-10-26; просмотров: 151 | Нарушение авторских прав


Читайте в этой же книге: III. Оголошення теми й мети уроку | III. Оголошення теми й мети уроку | III. Оголошення теми й мети уроку | III. Оголошення теми й мети уроку | III. Оголошення теми й мети уроку | III. Оголошення теми й мети уроку | III. Оголошення теми й мети уроку | III. Оголошення теми й мети уроку | III. Оголошення теми та мети уроку | III. Оголошення теми й мети уроку |
<== предыдущая страница | следующая страница ==>
III. Оголошення теми й мети уроку| III. Оголошення теми й мети уроку

mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.007 сек.)