Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АрхитектураБиологияГеографияДругоеИностранные языки
ИнформатикаИсторияКультураЛитератураМатематика
МедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогика
ПолитикаПравоПрограммированиеПсихологияРелигия
СоциологияСпортСтроительствоФизикаФилософия
ФинансыХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника

Водогоном та тепловими мережами

Групах або парах | Йога — шлях удосконалення 1 страница | Йога — шлях удосконалення 2 страница | Йога — шлях удосконалення 3 страница | Йога — шлях удосконалення 4 страница | Йога — шлях удосконалення 5 страница | Йога — шлях удосконалення 6 страница | Йога — шлях удосконалення 7 страница | Йога — шлях удосконалення 8 страница | Стиль пристосування |


Читайте также:
  1. Правила користування тепловими мережами

Мета: розглянути небезпечні ситуації, що можуть виникнути в оселі, формувати навички безпечного поводження в побуті, виховувати в учнів обережність, турботливе ставлення до свого життя і здоров'я, почуття відповідальності за свої дії та вчинки, пильність.

Матеріали та обладнання: фотографії різноманітних інтер'єрів - кімнати, кухні, ванної,

схема водогону, ілюстрації з джерелами води, що використовуються в сільській місцевості, схеми «Способи очищення води», комп'ютерна презентація МS РомегРоіnt.

Поняття: водогін, водопостачання, теплові мережі.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

ü Гра «Асоціації», демонстрація на екрані фотографій оселі

Учні називають свої асоціації, що пов’язані зі словосполученням «небезпека в оселі».

Слайд № 1

Приклади відповідей учнів: удар струмом, розрив труби водогону, послизнутися на мокрій підлозі та отримати травму, вибух газу, опіки на кухні від гарячого посуду або відкритого вогню, пожежа від необережного користування сірниками, порізи розбитим склом або посудом, гострі ножі та виделки, травмування при закритті дверей, отруєння засобами для прання або миття посуду, падіння з балкону чи відкритого вікна.

ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Девіз уроку: «Мій дім — моя фортеця».

Як учні розуміють цей девіз, можна з’ясувати за допомогою наступної вправи.

ü Вправа «Снігова куля»

Слайд № 2

Дивлячись на фото кімнати, учні по черзі висловлюють одну пропозицію щодо девізу уроку, створюючи таким чином колективну усну відповідь.

ü Повідомлення теми уроку, постановка мети й завдань уроку

Слайд № З

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Безпека нашої оселі

ü Розповідь учителя

Ми вже з’ясували, що вдома існує ймовірність різноманітних небезпек. В усіх кімнатах, на кухні, у коридорі є електричні дроти, розетки. При необережній експлуатації, пошкодженні електроприладів зростає ризик отримати удар електричним струмом. Звичайними дверима можна нанести травму собі або іншим членам родини, хатнім тваринам. Вікна та балкони — також місця підвищеної небезпеки. Граючись на балконі, можна впасти з висоти. Наявність на вікні антимоскітних сіток не є достатнім захистом навіть для маленьких дітей. Не слід забувати й про ризик розбити скло під

час надто бурхливих ігор удома, наприклад з м’ячем, та отримати поранення. Неналежним чином закріплені шафи та полиці можуть впасти та травмувати людину.

На кухні особливо багато небезпек. Це й порізи розбитими склянками, опіки гарячим посудом або відкритим вогнем на газовій плиті, це прориви водогінних труб або труб опалення, та зовсім небезпечні для життя ризики виникнення пожеж або вибухів газового обладнання.

У ванній кімнаті зазвичай зберігаються засоби побутової хімії, які при порушенні умов зберігання та використання можуть стати причиною отруєнь, опіків шкіри та очей. Особливу небезпеку засоби побутової хімії та ліки становлять для

маленьких дітей.

Тому слід дуже відповідально ставитись до безпеки вашої оселі: не залишати відкритими вікна та балкони без нагляду, закривати й ховати всі ємності, що містять небезпечні хімічні речовини, не забувати перекривати газ та воду, коли йдете з дому, слідкувати за станом електричних приладів, не користуватися несправною апаратурою. Адже від цього залежить збереження життя й здоров’я.

2. Система водопостачання. Водогін

ü Розповідь учителя


Дата добавления: 2015-11-04; просмотров: 279 | Нарушение авторских прав


<== предыдущая страница | следующая страница ==>
Роздрукованих карток)| Система водопостачання

mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.005 сек.)