Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

УРОК 14

Тема. Твір-роздум на основі прочитаного оповідання В.Сухомлинського «Співуча пір'їнка»

Мета: вчити учнів складати власні висловлювання на основі прочитаного, використовуючи мовні засоби; розвивати мовлення, збагачувати активний словник учнів; виховувати прагнення розвивати свої здібності, бажання досягати успіху.

Обладнання: ілюстрації із зображенням видатних людей України, підручник «Читанка» 4-й клас 2-а частина

Хід уроку

1. Організація класу

Добрий день вам, любі діти!

Сьогодні поведемо мову ми

Про те, без чого неможливо в світі жити –

Про найдорожче серцю кожної людини.

2. Актуалізація опорних знань

2.1. Бесіда (на дошці портрети Т.Шевченка, К.Білокур, В.Івасюка, Ані Лорак,

Л. Каденюка, В. Кличко)

- В чому полягає їх талант?

- Завдяки чому вони стали відомими?

- Як досягали вони своїх успіхів?

- Що надихало цих людей досягати вершин?

- Отже, в кожного з них була своя співуча пір' їнка.

- Що за дивна пір'їнка – спитаєте ви?

2.2. Прослуховування оповідання В. Сухомлинського «Співуча пір'їнка».

2.3. Робота над змістом оповідання

2.4. Гра «Уяви собі». Уявіть себе тим чи іншим предметом. Дайте відповіді на запитання:

- Де ти живеш?

- Яку роботу ти виконуєш?

- Про що ти мрієш?

- З ким би ти потоваришував?

- Для чого ти живеш?

- Яку користь приносиш?

2.5. Інтерактивна гра «Знайди пару» Завдання полягає в тому, щоб за схожістю (аналогією), призначенням, станом, результатом, утворити пару.

Пісня діти

Музика любов

Картинна бокс

Квітка перемога

Пташка скрипка

Літак фарби

Космос пензлі

п'єдестал корабель

ринг політ

вірш небо

сім'я сцена

- Пояснити утворення кожної пари.

3. Повідомлення теми і завдань уроку

Сьогодні ви будете складати твір-роздум про свою співучу пір'їнку.

Складання плану

План

1. Чим ти захоплюєшся?

2. Що в тебе виходить найкраще?

3. Чого в житті хочеш досягти?

4. Висновок.

Усне складання твору за планом

6. Письмовий виклад роздумів

7. Зачитування написаних творів

8. Підсумок уроку

Будь уважний до себе й до інших, не загуби свою співучу пір'їнку!


Дата добавления: 2015-08-18; просмотров: 199 | Нарушение авторских прав


Читайте в этой же книге: Знайомство з гаслом уроку | Поетична хвилина | Усне складання твору | Навчати, Добре, знати, хто, хоче, того. | Поетична хвилинка | Поетична хвилинка | Урок 11 | Прогностик | Урок 13 | Чистота |
<== предыдущая страница | следующая страница ==>
Слово вчителя| Знайомство з гаслом уроку

mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.006 сек.)