Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Урок 13

Тема. Правда буває гірша за кривду. Стислий переказ тексту

Мета: удосконалювати навички переказувати стисло текст, активно та цілеспрямовано збагачувати і вдосконалювати мовлення учнів, розширювати їх світогляд; розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять, творчу уяву, допитливість, вміння висловлювати свою думку, почуття; виховувати прагнення більше знати про суспільні відносини між людьми, товаристкість, дпужбу, співчуття до людей із вадами здоров’я, любов до природи.

Обладнання: кольорові стрічки для поділу на групи, спокійні музичні твори, опора «Добро», стрічки із прислів’ями, пам’ятка «Правила дискусії», картки для індивідуальної роботи, ілюстрації.

Хід уроку

1. Організація класу. Створення позитивного настрою

1.1. Слухання вірша

От і дзвенить дзвінок,

У гості йде до нас урок.

Стали, діти, підтягнулись,

Одне одному всміхнулись.

На урок старання не забудьте взяти

Будемо сьогодні ми творчо працювати.

- Кому дозволено сісти першим? (Дівчаткам)

- Правильно! Спочатку краса, а потім – сила.

(Клас ділиться на окремі групи за кольорами. Розподіл ролей у групі)

2. Мотивація навчального матеріалу

2.1. «Мозковий штурм»

- Яким,на вашу думку, є життя: одноманітним чи різноманітним?

- То хто є основним творцем цього різноманіття? (Людина)

- А чому люди такі різні? Які фактори, на вашу думку, впливають на існування неоднакових людей? Сформулюйте думку одним словом.

(Виховання, природне оточення, коло спілкування, віросповідання, національні особливості, вік, стать...)

- Бути різними - це добре чи погано? (Добре)

2.2. Знайомство із гаслом уроку

- Сьогодні ми поговоримо прорізне, про те, що добре й що погане. Щось відомо вам, а щось мені. Поговоримо про добро, добре серце, добрі справи. Чи все таке добре в нашому житті, чи ні? І чому?

- Прочитайте уважно гасло до нашого уроку і нехай воно супроводжує вас завжди:

(Звучить спокійна мелодія)

Ти добро лиш твори повсюди,

Хай тепло твої повнить груди.

Ти викопай і почисть криницю,

Волю дай, нагодуй пташину,

Приласкай і навчи дитину.

Бо людина у цьому світі

Лиш добро повинна творити.( «Твори добро» Л.Іванова )

3. Актуалізація опорних знань учнів

3.1. Технологія «Асоціативний кущ». Робота в групах.

Доброзичливість Добропорядність

Добросусідство

Тепло

Світло Краса

Радість ДОБРО Щирість

Щастя Посмішка


Дата добавления: 2015-08-18; просмотров: 70 | Нарушение авторских прав


Читайте в этой же книге: Слухання музичного твору | Читання тексту вчителем | Бути спостережливим Любити природу | Знайомство з гаслом уроку | Поетична хвилина | Усне складання твору | Навчати, Добре, знати, хто, хоче, того. | Поетична хвилинка | Поетична хвилинка | Урок 11 |
<== предыдущая страница | следующая страница ==>
Прогностик| Чистота

mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.009 сек.)