Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Роздатковий матеріал

Читайте также:
  1. V. Матеріальна культура українських племен в часах розселення і по нїм.
  2. VII. Матеріали методичного забезпечення заняття.
  3. VІІ.3. Матеріали методичного забезпечення заключного етапу.
  4. В науковій літературі дуже часто зустрічається розмежування палива і мастильних матеріалів.
  5. Взяття матеріалу для бактеріологічного дослідження на кишкову групу
  6. Вивчення нового матеріалу
  7. ВИДИ ВИДАНЬ ЗА МАТЕРІАЛЬНОЮ КОНСТРУКЦІЄЮ

Інформація по темі: Доменне виробництво чавуну

Мистецтво виплавляння металів дуже давнє. Неможливо встановити, коли саме почали добувати і виплавляти метали.

Найдавніший виріб, знайдений в Єгипті, належить до ІV тисячоліття до нашої ери і являє собою намисто з прокованих стрічок метеоритного заліза.

Г.Агрікола, який вперше узагальнив досвід гірничо-видобувного виробництва середніх віків, технологічним процесом була заміна земляних горнів на сирорудні шахтні печі. Це дало можливість вперше добути чавун як побічний продукт під час виплавляння заліза. Спочатку чавун викидали, а потім навчились використовувати його, переробляючи на ковке залізо.

Поступово почали переходити до рудо плавильних печей, які звалися домнами. У них добували рідкий чавун, який перетворювався на м’яке залізо, а пізніше на сталь.

На території нашої країни металургійна промисловість існувала з XVII ст. До початку І Світової війни металургійна промисловість зосереджувалась в Криворіжжі і на Донбасі. У період Громадянської та Великої Вітчизняної війни всі доменні печі України зупинено і майже зруйновано.

Унікальним гірничо-збагачувальним підприємством є Верхньодніпровський гірничо-металургійний комбінат, введений в експлуатацію 1961 року. 1975 у Кривому Розі стала до ладу найбільша в світі доменна піч об’ємом 5000м3 . Нині металургійна промисловість не покриває потреб народного господарства.

 

Сировина для виробництва чавуну:

1.Залізна руда(Fe2O3), що має домішки Силіцію (SiO2),Мангану (MnO),Алюмінію (AI2O3),Фосфору (Ca3 (PO4)2),Сульфуру (FeS2).

2.Кокс (паливо-відновник)

3.Флюси або плавні.

4.Повітря збагачене киснем.

Хімічні реакції, що лежать в основі виробництва чавуну:

1) горіння коксу:

С +О2 = СО2 + Q

С + СО2 = 2СО

2)відновлення заліза:

Fe3O4 + 3CO = 3Fe + 3CO2

 

3)відновлення домішок:

SiO2 + 2C = Si + 2CO

MnO + C = Mn + CO

 

 

4)утворення чавуну:

3Fe + C = Fe3C

3Fe + 2CO = Fe3C + CO2

5)утворення шлаку:

а) розклад флюса CaCO3 = CaO + CO2

б) видалення домішок CaO + SiO2 = CaSiO2

Технологічні прийоми для збільшення виходу чавуну.

1. Збільшення концентрації реагуючих речовин – збагачення руд, додавання до повітря кисню, використання крім коксу метану.

2. Збільшення поверхні стикання реагуючих речовин (агломерація, спікання).

3. Підтримання оптимальної температури повітря.

4. Пристрій для виробництва – доменна піч.

 

Тема: Способи виробництва сталі

 

Мета: -навчальна: сформувати в учнів поняття про способи виробництва сталі, вміння складати рівняння хімічних реакцій, що лежать в основі переробки чавуну на сталь;

 

- розвиваюча: розвивати вміння аналізувати, порівнювати, співставляти і систематизувати знання;

 

-виховна: розширювати коло наукового світогляду учнів

 

Тип уроку: урок засвоєння нових знань

 

Методи навчання: словесний, наочний, груповий

 

Обладнання: Періодична система хімічних елементів Д.І.Менделєєва, електрохімічний ряд напруг металів, таблиці, роздатковий матеріал.

 

Література: Граніна Т.М. Хімія. 9 клас: Плани-конспекти уроків.- Харків: Веста: Видавництво “Ранок”, 2003.-320с.

 

Буринська Н.М., Величко Л.П. Хімія.Пробний підручник для 9 кл. серед. загальноосвіт. шк..-Київ: Перун,1995-192с.: іл.

 

Підгаєцька І.//Хімія. Біологія, 2005,409,№13, С10..

 

Хід уроку


Дата добавления: 2015-07-17; просмотров: 174 | Нарушение авторских прав


Читайте в этой же книге: ЗАДАЧА 2 | ред.] Правила формування імен | Вивчення нового матеріалу | Домашнє завдання | РОЗДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ | Домашнє завдання |
<== предыдущая страница | следующая страница ==>
Fe2O3 – Fe3O4 – FeO - Fe| Організаційний етап

mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.013 сек.)