|
Тема: Автоматизація звука «Ж» в словах
Мета: пригадування та закріплення правильної звуковимови; утворення множини іменників від однини;.вчити визначення наявності та місця звука в слові, поділ слів на склади; розвиток м’язів артикуляційного апарату,загальної та дрібної моторики; виховувати любов до рідної мови.
Обладнання: предметні картинки, дихальна вправа «Жук», гра «Автомобіль»,
Хід заняття
І. Організаційний момент (1-2хв.)
- Привіт,я рада бачити тебе на сьогоднішньому знятті,давай з тобою познайомимось! Мене звати Настя,а тебе як? До нас на заняття завітав Ведмедик. Він хоче навчитися правильно вимовляти звуки «Ж». Давай допоможемо йому.
1. Артикуляційна гімнастика:
Смачне варення - Як у банці на полиці Варення стояло.
Я його все виїла, та здалося мало.
Щоб за теє вареннячко не сварила мати,
Треба дуже чистесенько губки облизати.
Грибочок - У лісі виросли грибочки - ось стоять вони гурточком
Язичок поставили, наче гриб дістали ми.
Так зробили кілька раз - повні кошики у нас.
Маляр - Малярам знайдеться діло: треба фарбувати стіни
Стелю треба фарбувати. Хочеш їм допомагати?
Язичок свій підніми, стелю ним ти побіли.
Язичком вперед-назад ти біли за рядом ряд.
Працювати будеш вміло, швидко впораєшся з ділом.
- Молодець!Скажи будь-ласка, а ти знаєш, що все на світі має свій голос, свою пісеньку, тільки треба вміти її почути? А чи знаєш ти пісеньку жука? Він співає так: «ж-ж-ж». Ось такий вигляд має пісенька нашого жучка.(показуємо символ-звук «ж»).
Дихальна гімнастика
- Поглянь який жучок сидить на травичці! Давай ми допоможемо йому полетіти!
ІІ. Основна частина (20-25 хв.)
3.Виразно промовити звук [ ж ] у словах:
Жакет, живіт, жадоба, жовнір, життя, жалюзі, жалоба, живиця, жалість, вуж, чиж, пляж, гараж, подорож, стриж, діжа, ожеледь, пружина, ожина, лежанка, кажан, кожух,
пожежа, іржа, піджак, довжина, стрижень, пожива.
4.Визначити на слух спільний звук в словах:
Жоржина, лижі, ожина, ножиці.
5. Гра «Впіймай звук»
(Потрібно плеснути в долоні почувши в слові звук «ж».
Шнурок, шлях, шлюпка,мишка, шапка, кашка.
Гараж, ніж, морж, корж, пиріжки, ложка.
6. «Гра – інсценівка за віршиком про жука»:
Ой летів жук, жук.
(імітуєм політ, озвучуючи його: ж-ж-ж).
Та й у воду - фук!
(«жуки» падають на спину).
Жук лежить і встать не може,
(«жук», лежачи на спині, рухає руками, ногами й весь час промовляє: ж-ж-ж)
Кличе, хто йому поможе: ж-ж-ж.
(Дитина «жук», голосно промовляє цей звук, кличе на допомогу)
Гра «Автомобіль».
- Поглянь на дощечці зображена машина,скажи будь-ласка хто за кермом?
- А тепер поглянь на картинки,назви,друзів Жирафа,які тут зображені?
- Жирафу потрібна допомога. Йому потрібно відвести в садочок друзів у назвах яких є звук [Ж].Давай посадимо їх в автомобіль.
- Молодець!
8. Пальчикова гімнастика:
Дата добавления: 2015-07-17; просмотров: 121 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая страница | | | следующая страница ==> |
ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ | | | Вправа н визначення спільного звука |