Читайте также: |
|
УРОК 18
ТЕМА: ЄВРОПА. ВІЗАНТІЯ. АРАБСЬКИЙ СВІТ
КЛАС | 7-А | 7-Б | 7-В |
ДАТА |
АРАБСЬКИЙ ХАЛІФАТ
Мета:
Навчальна:
Розвивальна:
Виховна:
Обладнання: І. М. Ліхтей “Історія середніх віків. 7 клас.”, Київ, “Грамота”, 2007, електронна презентація уроку, роздатковий матеріал
Нові терміни та поняття: мечеть, халіф, іслам, Коран, джихад.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Хід Уроку
І. Організаційний момент
Перевірка присутніх. Налаштування на роботу
ІІ. Актуалізація знань учнів
Слово вчителя: На сьогоднішньому уроці, діти, ми поговоримо про унікальний історико-культурний регіон. У світлі нещодавніх подій до нього прикута увага всього світу. Але ми з вами будимо говорити не про сучасну історію населення Аравійського півострова, а про його минуле, утворення держави, перші династії, культуру, релігію, що звичайно допоможе вам у подальшому розуміти такі складні сучасні процеси як: «ісламська революція», «священна війна», гендерна нерівність і т д.
І для того щоб краще уявляти собі атмосферу Арабського світу, я пропоную вам переглянути невеликий відео сюжет.
Перегляд відео «Ісламський світ» 3 хв (як вистачає часу, то більше))
ІІІ. Перевірка домашнього завдання
Вправа – хвилинка «продовж фразу»
1 пит=1 бал (всього 10 балів) пише увесь клас(крім 2 учнів, що працюють біля дошки), запитання по 1 з’являються на слайді. Після закінчення на слайді з’являються правильні відповіді і учні самостійно виставляють собі оцінки
Робота біля дошки «не кількістю, а якістю»,
паралельно з попередньою роботою (1 пит = 1 бал)
Працює 2 учні, що на картках мають перелік слів. Завдання 1 уч (виписати терміни, що стосуються Візантії), 2 уч (ті, що не стосуються)
Василевс, імам, каста, ромеї, Юстиніан, Хамураппі, Константинополь, Сирія, житія, ієрогліфи, синкліт, манускрипт, акупунктура, аскетизм, «Ніка», папа Римський, Прокопій Кесарійський, карма, багряниця, іудаїзм | |
|
|
Дата добавления: 2015-07-08; просмотров: 136 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая страница | | | следующая страница ==> |
Польша во второй половине XVII-XVIII вв.: экономическое развитие. | | | Неопозитивизм и школа пространственного анализа |