Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АрхитектураБиологияГеографияДругоеИностранные языки
ИнформатикаИсторияКультураЛитератураМатематика
МедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогика
ПолитикаПравоПрограммированиеПсихологияРелигия
СоциологияСпортСтроительствоФизикаФилософия
ФинансыХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника

Газовими приладами

Йога — шлях удосконалення 4 страница | Йога — шлях удосконалення 5 страница | Йога — шлях удосконалення 6 страница | Йога — шлях удосконалення 7 страница | Йога — шлях удосконалення 8 страница | Стиль пристосування | Роздрукованих карток) | Водогоном та тепловими мережами | Система водопостачання | Правила користування тепловими мережами |


Мета: ознайомити учнів з правилами безпечної експлуатації побутових газових приладів, розповісти про вплив газу на організм людини, повторити правила поведінки при виявленні запаху газу, розвивати навички самозахисту в небезпечних ситуаціях, виховувати відповідальність та обережність при користуванні газовими приладами.

Матеріали та обладнання: зображення побутових газових приладів (плита, газові бало­

ни, газова колонка).

Поняття: побутовий газ, балони з газом, чадний газ.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

ü Фронтальна бесіда

1. Якими електроприладами можуть користуватися учні 6-го класу?

2. У якому випадку електророзетки можуть стати небезпечними?

3. За якими ознаками можна визначити небезпечність електроприладів?

4. Як поводитися при загорянні електроприладів?

ü Перевірний диктант

Учні працюють на окремих аркушах паперу на роздрукованих картках (роздавальний матеріал до уроку).

Оберіть правильну відповідь «Можна» чи «Не можна» та поставте відповідно позначки «+» або «—» навпроти твердження.

Ключ до завдання: «+»: 3, 7, 11, 14, 21.

«-»: 1, 2, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 12, 1З, 15, 16, 17, 18, 19, 20,

22, 23, 24.

ü Доповіді учнів «Як економно використовувати електроенергію»

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ü Інтерактивний прийом «Мікрофон»

Учні-«кореспонденти» беруть інтерв’ю в однокласників.

(Методичний прийом «Вводимо роль».)

- Що вам відомо про побутовий газ?

- Чи відомі вам ситуації, коли неправильне використання газових приладів призводило до нещасних випадків?

Як це сталося?

- Як можна було запобігти нещасним випадкам від побутового газу?

♦ Інформація для обміркування

Вибух газу в Дніпропетровську

У жовтні 2007 року в житловому будинку в Дніпропетровську стався вибух газу.

Будинок був частково зруйнований, загинули 23 людини. Потерпілими в результаті

аварії визнані 430 осіб. Причиною вибуху стало порушення правил безпеки співробітниками підприємства АТ «Дніпрогаз».

Вибух у лікарні в Луганську

18 січня 2010 року в Луганську в п'ятиповерховій будівлі міськлікарні № 7 вибухнув

кисневий балон; У результаті вибуху загинули 16 осіб, з яких четверо медпрацівників.

Вибух газу в Ужгороді

29 серпня 2011 року в Ужгороді було пошкоджено газопровід у результаті проведення земляних робіт приватною фірмою. Пізніше стався вибух, унаслідок якого

були пошкоджені дах, перекриття та стіни двоповерхового кафе «Шериф». Постраждало три особи, одна з яких померла в лікарні.

ü Повідомлення теми уроку, постановка мети й завдань уроку

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Загальні відомості про природний газ та його властивості

ü Розповідь учителя з елементами бесіди

Природний газ видобувають з надр землі й транспортують споживачам по трубопроводах..

Зріджений газ у резервуарах і балонах перебуває в рідкому стані під тиском. При підвищенні температури такий газ переходить у газоподібний стан.

Природний газ майже вдвічі легший за повітря і під час витоку з приладів газопроводів скупчується у верхніх зонах приміщення.

Зріджений газ, навпаки, важчий за повітря і в разі витоку з балона чи ємності він опускається в нижню зону приміщень, скупчуючись на підлозі, у низинних місцях (підвалах, колодязях).

Природний і зріджений гази не мають кольору й запаху.

Щоб надати газам запаху, їх одорують, тобто додають хімічні домішки (етилмеркантан), унаслідок чого з’являється запах гнилої капусти.

Для процесу горіння газів необхідна певна кількість повітря. Так, для спалювання 1 м3 природного газу потрібно близько 10 м3 повітря, для горіння 1 м3 зрідженого газу потрібно 28-30 м3. Отже, до приміщення, де увімкнуті газові прилади, має постійно надходити свіже повітря. У противному разі газ повністю не згорає і утворюється чадний газ, який спричиняє отруєння.

♦ Довідкова інформація

Чадний газ, або карбон(ІІ) оксид СО, — дуже отруйний безбарвний газ без

запаху. Він утворюється внаслідок неповного згоряння палива (газу, вугілля, бензину тощо). Через свою отруйність чадний газ є дуже небезпечним для організму людини. Ця небезпека підсилюється тим, що він не має запаху, тож отруєння може статися непомітно. Навіть незначні його кількості, що потрапляють у повітря і вдихаються людиною, спричиняють запаморочення й нудоту, а вдихання повітря, в якому міститься 0,3 % чадного газу за об'ємом, може призвести до смерті.

При отруєнні чадним газом необхідно свіже повітря, а також штучне зігрівання тіла.

Гази, що транспортуються по трубопроводах і зберігаються в резервуарах, а також при неправильному їх спалюванні в газоспоживальних приладах, становлять певну небезпеку. Витік газів унаслідок порушення герметичності трубопроводів, посудин, арматури може спричинити вибух, пожежу. При значному витіканні газу в приміщенні достатньо іскри, щоб стався вибух.

2. Побутові газові прилади

ü Доповіді учнів про особливості будови та експлуатації побутових газових приладів


Дата добавления: 2015-11-04; просмотров: 106 | Нарушение авторских прав


<== предыдущая страница | следующая страница ==>
Правила користування електричними| Плита з газовим балоном

mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.007 сек.)