|
Тема. Дії дитини за умови опосередкованої небезпеки: пожежа в іншій квартирі, іншому будинку тощо
Мета: розширити уявлення учнів про причини виникнення пожежі в побуті та її наслідки; вчити відтворювати порядок дій у разі опосередкованої небезпеки, викликати рятувальні служби; виховувати обережність, увагу.
На уроці можна використати демонстраційні матеріали видавництва «Ранок», зокрема плакати «Дітям про вогонь», «Поведінка під час виникнення пожеж».
Хід уроку
1. Відгадування загадок
• Бажаний гість замість цукерок дрова їсть. (Вогонь)
• Шкварчить і злиться, води боїться. (Вогонь)
• Лежать у порядку дерев’яні малятка,
Білі, здорові, всі чорноголові. (Сірники)
Учитель. Ви вже знаєте, що треба робити, якщо пожежа виникла у вашому помешканні. А що робити, коли пожежа сталася у сусідів або в під’їзді?
2. Р обота за підручником (С. 86–88)
Читання тексту.
— Що робити, якщо на сходовому майданчику багато диму? — Як захистити від диму помешкання?
— Чому не варто вибігати на сходову площадку?
— Чому треба спокійно чекати на допомогу в тій кімнаті, де є балкон?
— Розгляньте верхній малюнок на с. 87.
— Що робити, якщо кімната наповнилася димом?
— Розгляньте нижній малюнок.
— Чому діти вирішили саме так чекати на допомогу?
— Розгляньте верхній малюнок на с. 88.
— Що робити, якщо кімната наповнилася димом?
Аналіз ситуації
Ти живеш у сільській місцевості. У твоїх сусідів виникла пожежа. І ти знаєш, що в них нікого вдома немає. Якими будуть твої дії?
Вибери правильну відповідь:
• Повідомлю сусідів про пожежу в їхньому будинку.
• Викличу пожежників, повідомлю їм про пожежу й адресу сусідів.
• Буду намагатися самотужки погасити пожежу.
• Кликатиму на допомогу людей з інших будинків.
— Який предмет може допомогти людині при пожежі?
— Чи є у вас вдома вогнегасник?
— Чи вмієте ви ним користуватися?
Висновок: усіх випадків безпечної поведінки під час пожежі передбачити не можна, тому дуже важливо завчасно разом з дорослими обміркувати, якими будуть ваші дії.
3. Фізкультхвилинка
Деревце
Віє вітер нам в лице,
Захиталось деревце.
Вітерець все тихше, тихше,
Деревце все вище, вище.
(Діти імітують рухи за змістом вірша.)
4. Р обота в зошиті (С. 26–27)
1) № 1. Що належить до горючих матеріалів? Підкресліть.
Сталь, папір, вата, пісок, вугілля, бензин, скло, дерево, вода, пластмаса, гума, тканина, гас, фарба, лак, вовна.
2) № 2. Поясніть прислів’я.
• Криком вогню не згасиш.
• Сірник маленький, а біда від нього велика.
• Не грайся з вогнем, бо попечеш собі руки. 3) № 3. Розгляньте малюнок. Це — протипожежний щит. На ньому прикріплені:
• вогнегасник;
• відро;
• лопата;
• під щитом — ящик з піском.
Дайте відповіді на запитання.
— Чому протипожежний щит червоного кольору?
— Яке призначення предметів на ньому?
— Для чого потрібний ящик з піском?
4) № 4. Виберіть правильну відповідь.
За яким телефоном викликають пожежників?
а) 101; б) 102; в) 103; г) 104.
5) № 6. Як будете «діяти», якщо:
• у приміщенні багато диму;
• загорівся одяг;
• приміщення заповнилося чадним газом?
Укладіть з товаришем по парті діалог між «потерпілим» та «оператором» служби «101».
6) № 7. Розгляньте малюнки. Що станеться, якщо залишити без нагляду ці речі?
Розкажіть, як це може статися.
5. Підсумок уроку
— Розкажіть, як ви чи хтось з ваших рідних, знайомих ледь не постраждали під час пожежі.
— Якими будуть ваші дії під чає пожежі у вашому будинку?
— Якими будуть ваші дії, якщо у під’їзді виявили дим?
Дата добавления: 2015-09-03; просмотров: 145 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая страница | | | следующая страница ==> |
Робота в групах | | | Урок 19 |