Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Усне складання тексту

Читайте также:
  1. Аналіз та проробка конкурентних матеріалів, складання конкурентного листа, розрахунок експортних/імпортних цін
  2. Вимоги щодо тексту наказу.
  3. Внушения, охватывающие все категории класса, контекстуальные внушения.
  4. Елементи тексту
  5. Задание к тексту №1
  6. Задания к тексту
  7. Законспектуйте до зошиту структуру складання факсу.

- Діти, коли складатимемо твір, користуйтеся словами і словосполученнми, записаними на дошці.

- Як назвемо твір? (Соняшники. Соняхи. Квітки сонця. Золотоголові красені)

- Яка назва найбільш вдала?

- Яке речення напишемо першим? Що ми бачимо перед собою? (Перед нами дві яскраві квітки)

- На що вони схожі? (Вони схожі на сонечко)

- Що вони тримають на високих струнких стеблах? (На високих струнких стеблах вони тримають великі голівки із золотими пелюстками)

- На що схожий маленький сонях? (Маленький сонях схожий на хлопчика у жовтому брилику)

- Що він робить? (Він жартівливо нахилив голівку і ніби усміхається до своєї матусі)

- А що робить матуся? (А вона нахилилась і щось турботливо шепоче своєму пустунчику – хлопчику на вушко)

- Якими кольорами зображено квіти? (Квіти зображено теплими яскраво-жовтими кольорами)

- Чому соняхи, ніби світяться? (Соняхи ніби світяться у темряві. То вечірнє сонечко освітлює їх)

- Якими словами опишемо вечірні промені сонця? (То вечірнє сонечко освітлює їх останніми лагідними промінчиками)

7.Написання твору

7.1. Актуалізація орфографічної пильності

На дошці записані слова. Деякі букви закриті картками. Після пояснення слів ці картки знімаються. Діти ще раз перевіряють написання слів.

Слова з офограмами:

веселі, високі, вечірні, останні, шепоче, нахилив.

7.2. Актуалізація культури оформлення тексту

- Скільки частин відповідно до плану?

- Як запишемо кожну частину?

7.3. Диференційована робота

Слабшим учням дається картка із запитаннями.

Картка

1) Що бачимо перед собою?

2) На що вони схожі?

3) Що вони тримають на високих струнких стеблах?

4) Що це за квіти?

5) На що схожий маленький соняшок?

6) Що він робить?

7) А що робить матуся?

8) Якими кольорами зображено квіти?

9) Чому соняхи ніби світяться?

8. Перевірка творів

8.1. Самоперевірка

8.2. Заслуховування 2-3 творів, внесення порад, коректив

9. Підсумок уроку

- Як називається картина, яку ми описували? Хто автор? Чи сподобалась вона вам? Чим?

Складання Сенкану

1. Іменник. 1. Соняшник.

2. 2 прикметники. 2. Високий, стрункий.

3. Порівняння. 3. Хлопчик у золотому брилі.

4. Речення. 4. Пригощає горобців.

5. Асоціація. 5. Відважний лицар.

Урок 5

Тема. Переказ тексту «Осінь за вікном казку чарівну пише»

Мета: вчити учнів переказувати текст, висловлювати свої думки в логічній послідовності, збагачувати активний словник школярів, робити самоперевірку роботи; розвивати творчі здібності, мислення, увагу, пам’ять, спостережливість; виховувати любов до природи, вміння відчувати красу рідного слова.

Обладнання: малюнки, репродукції картин, ілюстрації із осінніми пейзажами, індивідуальні картки.

Хід уроку

1. Організація класу. Створення позитивного настрою

1.1. Слухання вірша

Сьогодні у нас незвичайний урок:

У казку сьогодні ми зробимо крок.

Із казкою ми вже стрічались не раз,

І знову вона завітала у клас.

В казках є завжди перешкоди, та знаю,

Для творчих дітей їх ніколи немає.

2. Актуалізація опорних знань учнів

- Сьогодні чекає на вас зустріч із прекрасним, казковим. Будьте пильні і спостережливі. Постарайтеся душею відчути те, що вас хвилює, і передати це якнайяскравіше усно, а потім письмово.

2.1. Відгадування загадки

У садах, гаях блукає,

Жовту одіж зодягає,

Золотисту стелить постіль,

Жде сестрицю білу в гості. (Осінь)

2.2. «Мозковий штурм». Робота в групах

Об¢єднайтеся в групи і запишіть, які асоціації викликає у вас слово осінь. (За формою листочків: кленові, дубові, березові - учні об¢єднуються у творчі групи)

дощ мжичка золото листопад

ОСІНЬ

бабине болото

літо урожай холод

2.3. Гра «Хто швидше?» Робота в групах, складання прислів’їв із окремих слів та їх тлумачення.

* Вересень пахне яблуками, а жовтень капустою.

* Жовтень ходить по краю та й виганяє птахів із гаю.

* Листопадовий день, що заячий хвіст.

2.4. Робота з прикметами про осінь

- Пригадайте з уроків природознавства прикмети осені.

* Якщо до середини жовтня не осипалося з беріз листя – сніг ляже пізно.

* Листя кладеться на землю долілиць – на урожай.

* Пізній листопад – до суворої і затяжної зими.

* Яка погода в листопаді, така і в квітні.

* Бурхливий листопад – на сувору зиму.

3. Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми та завдань уроку


Дата добавления: 2015-08-18; просмотров: 124 | Нарушение авторских прав


Читайте в этой же книге: Понятие | Ветровая эрозия (дефляция) | Водная эрозия. | Глава 3 Защитные лесные насаждения | Оголошення теми уроку | Слово вчителя | Запис переказу в зошит | Читання тексту вчителем | Бути спостережливим Любити природу | Знайомство з гаслом уроку |
<== предыдущая страница | следующая страница ==>
Поетична хвилинка| Слухання музичного твору

mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.01 сек.)