Читайте также: |
|
Урок 1
Тема. Яскраві краплини літніх канікул. Твір – розповідьз елементами опису
Мета: вчити учнівскладати твори – розповіді з елементами опису про пережите, побачене під час канікул, збагачувати лексичний словник, викликати бажання передавати свої враження влучними образними виразами; розвивати зв’язне мовлення, творче мислення, уяву, увагу, пам’ять, спостережливість; виховувати бережливе ставлення до природи, любов до родини, Вітчизни, інтерес до вивчення українcької мови.
Обладнання: малюнки, ілюстрації, фотографії, музичні твори, опора «Куб», картки дляіндивідуальної та самостійної роботи.
Хід уроку
1. Організація класу
Слово вчителя
Уроки творчості, натхнення уроки,
Добра і радості, і мудрості глибокої,
Усі шляхи тернисті перейти
Уроки творчості поможуть вам завжди.
2. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та завдань уроку
Створення позитивного настрою
- Розпочинаємо урок розвитку зв’язного мовлення, на якому ми будемо писати твір... Вслухайтесь в слова цієї пісні і скажіть про що саме? (Пісня «Канікули»)
- Правильно. Сьогодні ми будемо працювати у творчій студії «Слово». І розпочнемо роботу словами великого Кобзаря.
Ну що б, здавалося слова?
Слова та голос... більш нічого.
А серце б’ється, ожива,
Як їх почує...
(Діти промовляють слова Т.Г. Шевченка разом з учителем напівголосно).
- Задумайтесь над цими рядочками. Давайте сьогодні на уроці ми оживимо свої серця і душі красою рідного українського слова. Нехай наші серця затріпочуть від того, що ми самостійно можемо словом створити красу.
Оголошення теми уроку
- Уважно подивіться на дошку і спробуйте розкодувати тему твору, якого будемо писати згодом.
ЯСКРАВІКРАПЛИНКИЛІТНІХКАНІКУЛ
(Яскраві краплинки літніх канікул)
- Як ви гадаєте, про які саме «яскраві краплинки» йдеться в нашій темі?
(Відповіді дітей).
2.3. Розгляд ілюстрацій, малюнків, фотографій, сувенірів, поробок.
- Закінчились канікули. За літо ви всі добре відпочили, засмагли, подорослішали. Як видно із вашої виставки малюнків, фотографій, ілюстрацій, сувенірів, поробок канікули ви провели чудово, по – різному.
3. Актуалізація опорних знань учнів
3.1. «Гронування»
- Які асоціації виникають у вас, коли ви чуєте словосполучення літні канікули?
море дощ спека ліс грім
пляж літні канікули Дністер
табір бабуся село ігри фрукти
3.2. Складання діалогів про літні канікули. Робота в парах.
- Розкажіть, будь ласка, своєму сусідові по парті, де і як ви провели літні канікули. Пам’ятайте про правила ведення діалогу.
- Що цікавого ви дізналися від свого сусіда по парті? (Відповіді учнів.)
3.3. Робота в групах. Вправа «Кути»
- Діти, ви вже почули і знаєте, хто і де відпочивав. Тому ви зараз об’єднаєтесь до якогось кута.
а) 1. Мальовниче село (місто).
2. Морський прибій.
3. Табір відпочинку.
- Прошу пригадати і розказати найцікавіші пригоди, які трапились із вами під час відпочинку.
(Спікер від кожного кута коротко розказує причини, названі в його групі та найцікавішу історію учасника кута).
б) Гра «Розминка розуму»
1 група із розрізаних стрічок складає і розтлумачує прислів’я.
* Влітку з потом, а взимку з повним ротом.
* Липень – вершина літа.
* У серпні хліборобові три роботи – косити, орати й сіяти.
2 група в певній послідовності розміщує назви літніх свят.
... День незалежності України.
... Івана Купала.
... Спаса.
... Петра і Павла.
... День Конституції України.
... Успення Присвятої Богородиці.
... Маковія.
... День захисту дітей.
... Зелені свята (Трійця)
- Назвіть серед них державні свята.
3 група – доримовує вірш, підбираючи із довідки потрібні слова.
- Пограємо в гру «Сито». Вам потрібно «пересіяти» слова і дібрати тільки ті, які підходять за змістом.
Канікули, канікули – чудесна це ...(пора).
«Канікули, канікули» – гукала ...(дітвора).
Та сплило тепле ...(літечко),
Настав осінній ...(час)
Ми радо поспішаємо у наш веселий ... (клас).
Довідничок: урок, школа, клас, літо, парта, дітвора, дзвінок, пора, річка, літечко, ставок, час.
Дата добавления: 2015-08-18; просмотров: 204 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая страница | | | следующая страница ==> |
Глава 3 Защитные лесные насаждения | | | Слово вчителя |