Читайте также:
|
|
8.1. Індивідуальна допомога слабшим учням може бути такою:
- початок абзаців;
- набір опорних слів до кожного абзацу.
9. Перевірка виконаної роботи
9.1. Самоперевірка
9.2. Слухання 3 - 4 переказів, внесення порад, коректив
10. Підсумок уроку
10.1. Складання «Сенкану».
10.2. Гра «Мікрофон»
- Чого вчилися на сьогоднішньому уроці?
- Що нового дізналися?
- Чи сподобався вам урок? Чому?
Ось і пролунав дзвінок,
Закінчився наш урок.
За роботу по заслузі
Щиро дякую вам друзі!
Додатковий матеріал
Ромашка
За легендою, ромашки – це не просто квіти, це маленькі парасольки степових гномів.
Почнеться в степу прохолодний літній дощ, заховається все живе: і комахи, і бджоли, і мурашки. Тільки добрий гномик не боїться дощу. Він зриває парасольку – ромашку та йде степом, тримаючи її над головою. Дзвінко падають краплі на квітку, збігають цівками з ніжних тремтливих пелюсток, а гном залишається сухим і веселим навіть під найсильнішим дощем.
Іще 150 років тому ромашку демонстрували глядачам як дивовижну і рідкісну з далекої Америки.
У Росії, а згодом і в Україні, вона з’явилася випадково. Зерно пшениці, засмічене насінням ромашки, засипали в мішки та повезли з Америки до Росії. У мішках виявилися дірки, у вагонах – щілини, і дрібне насіннячко цих квітів розсипалося по залізничному полотну. А невдовзі американська ромашка розсіялася вздовж колії, укривши землю м’яким, кучерявим, терпкувато – запашним килимом.
(М.Голець)
Урок 3
Тема. Складання твору на основі вражень від екскурсії «Краса осіннього парку»
Мета: знайомити учнів з осінніми змінами в природі; вчити висловлювати свої враження, використовуючи мовні засоби спілкування, збагачувати словниковий запас; розвивати вміння правильно будувати речення в монологічному і діалогічному мовленні; виховувати любов до природи, естетичне сприймання навколишнього.
Обладнання: дитячі малюнки, осінні листочки, ілюстрації картин осінньої природи
Хід уроку
2.1. Поетична сторінка
Ясне сонце не гріє
Холодок повіва,
Затихає, жовтіє
На узліссі трава.
Осипаються клени,
Листя з дуба летить…
Лиш ялинка зелена
Серед лісу стоїть.
(Г. Бойко)
- Якими барвами розмалювала осінь парк?
- Що вабить око в осінньому парку?
- Що навіває сум?
Хто в хустині червоненькій
Став у лісі між дубів?
Може, дівчина маленька
Назбирать прийшла грибів?
Ні, не дівчина там стала
Горобина виростала,
Ту хустину гаптувала
Щедра осінь золота.
(М. Познанська)
- З ким поетеса порівнює горобину?
- В якому значенні вжито слово «хустина»?
- Що означає слово «гаптувала»?
- Доберіть синоніми до цього слова.
2.2. Бесіда
- Чи співзвучні слова віршів з тим, що ви бачили в нашому парку під час екскурсії?
- За якими деревами ви спостерігала в парку?
- Що особливого для себе відмітили?
3. Повідомлення теми і мети уроку
4. Підготовча робота до складання твору
4.1. Дібрати епітети до слова осінь (золота, чарівна, чаклунка)
4.2. Дібрати антоніми до прикметників, які характеризують осінь
Сумна - … (весела)
Тривожна - … (спокійна)
Буденна - …(святкова, урочиста)
Тепла - … (холодна)
4.3. Робота в парах (у кожної пари на парті малюнки осінніх дерев)
Завдання: описати свою рослинку, використовуючи найвлучніші солова – різні частини мови)
4.4. Створення словникової скарбнички
пожовкле шелестить тривожно
червоне тремтить урочисто
зелені стоять непокірно
кремезні танцюють весело
жовте опадають замріяно
золоті торкнулася непомітно
багряні красуються по-особливому
металевий дзвенить безшумно
пишні пливуть хороше
суха шумить казково
5. Усна побудова розповіді
Дата добавления: 2015-08-18; просмотров: 188 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая страница | | | следующая страница ==> |
Слово вчителя | | | Поетична хвилинка |