Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Тема. Незвичайний урок (урок рисування)

Читайте также:
  1. III. Труд (уроки труда, общественно полезный труд в школе и дома
  2. Б. Многоклеточный организм — целостная интегрированная система.
  3. Бреттон – Вудская система.
  4. Валютные отношения и валютная система.
  5. Версальська система.
  6. Вопрос – 150 Административный надзор: понятие, организация и система.
  7. Выделительная система.

УРОК № 22. НЕЗВИЧАЙНИЙ УРОК (УРОК РИСУВАННЯ)

Цілі:

навчальна: ознайомити учнів з новою програмою Tux Paint; формувати

навички рисування за допомогою графічного редактора;

розвивальна: розвивати увагу, образне мислення;

виховна: виховувати естетичний смак.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок.

Програмне забезпечення: графічний редактор Tux Paint; презентація «Графічний редактор».

Вимоги до учнів: знати, як завантажити програму Tux Paint, використову­вати інструмент Штамп та здійснювати вихід з програми.

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Дорисуйте рисунки.

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Учитель. Чи любите ви малювати?

— Що ви використовуєте під час малювання?

— На якій поверхні ви зазвичай рисуєте?

— Сьогодні ми навчимося рисувати за допомогою комп'ютера. Ви ознайомитесь з новою комп'ютерною програмою Tux Paint. Тема уроку — «Незвичайний урок (урок рисування)».

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Розповідь учителя

Урок малювання — це урок незвичайний, тому що він про­ходить у комп'ютерному кабінеті. Ви вже вмієте тримати олівець та малювати ним, умієте користуватися пензлем і фарбувати ним. Знаєте назви основних кольорів. Їх три: червоний, синій, жовтий.

— Якщо їх змішати, то отримаємо сім кольорів веселки (вчи­тель показує малюнок).

— Художники роблять ескізи своїх картин олівцем на папері, а потім переносять їх на полотно пензлем. У них є спеціальні фарби та різні пензлики.

— Можна писати фарбами і на комп'ютері. Англійське слово Paint означає «писати фарбами», а Tux — ім'я пінгвіна, що зна­ходиться на піктограмі програми. Саме таку назву має програма, з якою ви сьогодні ознайомитеся.

— Якщо підвести вказівник миші і клацнути двічі лівою кнопкою на піктограмі з пінгвіном, то почне працювати програма Tux Paint.

Зовнішній вигляд програми Tux Paint

— Нашу увагу привертає біле поле. Воно подібне до аркуша па­перу, на якому ви будете створювати рисунок пензлем або штампом.

Пензлі можна побачити на стовпчику праворуч. Цей стовпчик на­зивають Набір інструментів. Штамп можна знайти на стовпчику ліворуч. Цей стовпчик називають Панель інструментів.

— Якщо лівою кнопкою миші клацнути на одній з кнопок ін­струментів Пензля, то вона стане темно-синьою. Це означає, що ін­струмент став активним і можна малювати. Тоді потрібно перенести пензель на аркуш, пересуваючи мишу по килимку. Зупинитися там, де почнете малювати. Натиснути і не відпускати ліву кнопку миші. Уявіть собі, що ви тримаєте олівець і, не відриваючи його, малюєте, наприклад, апельсин або машину.

— Можна розмістити на аркуші кілька малюнків.

— У правому верхньому куті вікна програми ви побачите стан­дартні кнопки — Згорнути та Закрити. Кнопка Розгорнути в цій програмі не активна.

— Коли ви закінчите працювати, то програму можна закрити кнопкою Закрити. На запитання «Ви дійсно хочете вийти?» вибрати кнопку «Так, я завершив!», якщо ви хочете завершити роботу в про­грамі; «Ні, хочу назад!» — якщо треба продовжити роботу.

— На запитання «Якщо Ви вийдете, Ви втратите Ваш малюнок! Зберегти?»:

«Так, зберегти!» — для збереження рисунка; «Ні, не потрібно зберігати!» — якщо ви не хочете зберігати ри­сунок.

— Ще один спосіб завершення роботи з програмою ви дізнаєтесь під час роботи за комп'ютером.


Дата добавления: 2015-07-20; просмотров: 144 | Нарушение авторских прав


Читайте в этой же книге: Розповідь учителя | Бесіда на повторення | Розповідь учителя | Розповідь учителя | Додаткова інформація | Види робочого часу визначені законодавством України. | Фронтальна бесіда | Розповідь учителя | КОНСПЕКТ УРОКУ-ПРОЕКТУ (2 клас) | Учитель. |
<== предыдущая страница | следующая страница ==>
Тестові завдання| V. ЗАСТОСУВАННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ

mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.006 сек.)