Читайте также: |
|
УРОК У 6 КЛАСІ
.
Тема: АЖУРНЕ ВИПИЛЮВАННЯ. ВИМОГИ ДО КОНСТРУКЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ. ПРИЙОМИ ВИПИЛЮВАННЯ
Мета: навчальна:
ознайомити учнів з інструментом і пристосуваннями для ажурного випилювання;
сформувати в учнів уявлення про технологію ажурного пиляння фанери лобзиком і навчити правильним прийомам роботи;
формувати трудові вміння із пиляння фанери лобзиком;
• розвивальна:
розвивати здібності учнів до технічної творчості; У розвивати координацію і точність рухів, навички самоконтролю та політехнічного мислення;
• профорієнтаційна: формувати інтерес до праці конструктора, столяра.
виховувати культуру праці, акуратність, творче ставлення до праці;
виховувати бережливе ставлення до інструментів і матеріалів;
Завдання уроку:
• називати інструменти та пристосування для ажурного випилювання;
• пояснювати технологію виготовлення виробу шляхом ажурного випилювання.
Об'єкт праці: іграшка-сувенір.
Методи: пізнавальні ігри, розповідь, бесіда, демонстрування, практична робота, самоконтроль, зауваження.
Обладнання та інструменти: столярний верстат, копіювальний папір, олівці, кнопки або скріпки, лобзики, запасні лобзикові пилки, шліфувальний папір, шило, заготовки з фанери.
Додатковий матеріал: натуральні об'єкти виробів, виготовлених ажурним випилюванням.
Тип уроку: урок застосування знань.
ХІД УРОКУ:
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ (2 хв)
1. Привітання, створення позитивного емоційного настрою вчителем, перевірка присутніх за журналом. Перевірка готовності учнів до уроку (зошити, креслярське приладдя, щоденники, підручники).
2. Призначення чергових.
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА ЖИТТЄВОГО ДОСВІДУ УЧНІВ (3-4 хв)
Завдання 1
Гра «Поле чудес»
Замість теми уроку на дошці учні бачать закриті клітинки, учитель пропонує учням дізнатися про тему уроку. Для цього необхідно дати відповідь на запитання за раніше вивченим матеріалом та скористатися життєвим досвідом. Кожна правильна відповідь дає змогу відкрити одну букву на дошці.
А | ж | У | р | н | Е | |||||
В | и | п | и | л | ю | в | А | н | н | я |
Завдання 2
Закінчіть речення:
• Для криволінійного випилювання фанери використовують столярний інструмент... (лобзик)
• Для виготовлення фанери використовують... (шпон)
• Порода деревини, яка навесні має смачний сік і з якої виготовляють фанеру... (береза)
• Основна частина ручного лобзика — металева... (рамка)
• Під час випилювання лобзик тримають за...
(ручку)
• Різальна частина лобзика... (пилочка)
• Для кріплення пилочки в рамці лобзика використовують... (затискачі)
За кожну правильну відповідь учні отримують грошову одиницю майстерні — столярик.
Дата добавления: 2015-07-20; просмотров: 119 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая страница | | | следующая страница ==> |
Найти существительное, от которого зависит прилагательное. | | | Та їх особливості |