Читайте также: |
|
Сабақ жоспары
Сабақ тақырыбы Темір тапшылықты анемия. Шала туған баланың анемиясы. Дәрумен тапшылықты анемиялар
Сабақ мақсаты
Осы тақырып бойынша оқушылардың білімін тексеру, тереңдету, нығайту.
Оқылған тақырыптың игеру дәрежесін анықтау
2. Дамытушылық
Логикалық ойлануды талап ететін тапсырмаларды қолданып, оқушылардың парасаттық қабілетін дамыту.
3. Тәрбиелік
Науқас баланы көре тұра оқушылардың адамгершілік, мейірімділік сезімін ояту.
Болашақ нәтижені сипаттау
Білім:
Икемділік:
1. Науқастарға курация жасау: жағдайына баға беру, жалпы қарау, пальпация, перкуссия, аускультацияжүргізу.
2.Сырқатнаманы талқылау, бөлімшелерде жұмыс істеу.
3.Науқастарды зертханалық, аспаптық зерттеуге дайындау.
4.Анализдерді талдау.
Дағды:
1.Гемотрансфузиялардан кейін көмек көрсету
2.Гемограммаларды оқу,
Сабақ типі
Білімнің, икемділіктің және дағдылардың жетілдіру сабағы
Әдіс – тәсілдер: Практикалық
Сабақтың түрі: КСО, ЖИГСО - методикасы
Материалдар, оқу-әдістемелік әдебиет, анықтамалық әдебиет
С. Х. Аюпова, Клиникалық педиатрия,
Лекция конспекті.
Құрал-жабдықтар, көрнекі құралдар
Ауру тарихы, гемограммалар, анализдер
Пәнаралық байланыс: Терапия, латын тілі, физиология, анатомия, патологиялық физиология, ішкі аурулар прпедевтикасы
№ | Сабақ бөлімінің атауы | Уақыты - 180 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі | 5 мин. | |
Ұй тапсырмасының актуализациясы | 20 мин. | |
Эксперттік топшалармен жұмыс істеу | 20 мин. | |
Оқушылардың өз бетімен жұмыс істеу | 85 мин. | |
Жаңа практикалық дағдаларды, іскерлікті бекіту | 45 мин. | |
Рефлексивті бағалау кезеңі:
| 5 мин. 2 мин. 3 мин. |
Сабақтың барысы
Сабақ кезеңдері | Оқытушы іс-әрекеті | Оқушылар іс-әрекеті | Құрал-жабдықтар, көрнекті құралдар | |
Ұйымдастыру кезеңі | - Оқушылардың сабаққа қатысуын, сабаққа дайындығын тексеру - Сабақта жоқ оқушыларды белгілеу - Сабаққа әзірленген жабдықтар барысын тексеру - Оқушыларды сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру | - жұмыс орынында уақытында болу - жұмыс орынын сабаққа дайындау - сабақтың тақырыбымен және мақсаттарымен танысу -сабаққа дайын болу | Ежова Н.В., Педиатрия С. Х. Аюпова, Клиникалық педиатрия | |
Ұй тапсырмасының актуализациясы | -мұғалім оқушы студенттерді бірнеше топшаларға бөліп, әр топшаға бөлек-бөлек тапсырма береді -берілген тапсырманың ұғу деңгейі бойынша тексеруді өткізеді -оқушылардың орын алмастыру жағдайын тексереді | әр топшалардың мүшелері бір біріне өз білімдерін жеткізеді бір бірін оқытуды, бір бірін және өз өзін тексеруді қалыптастырады | өз бетімен жұмыс істеу үшін оқулықтар, міндеттер, тесттер, тақырып бойынша кестелер | |
Эксперттік топшалармен жұмыс істеу | -оқыту материалдарды оқушыларға ұсынады -Тақырып бойынша керек алгоритмдерді көрсетеді | Студенттер оқытушының көрсеткен алгоритмдерін ұқыпты қарап отырады, түсінбеген жерлерін қайталауына сұрайды | Құрал-жабдықтар, Ауру тарихы, гемограммалар, анализдер | |
Оқушылардың өз бетімен жұмыс істеу | Студенттерге көмек көрсетеді, дағдылар мен іскерлігінің сапасын көтеруге көмектеседі | Өз бетімен жұмыс істейді Жіберілген қателерін дұрыстайды | Ауру тарихы, гемограммалар, анализдер, науқас балалар | |
Жаңа практикалық дағдыларды бекіту | -Студенттердің дағдылар мен іскерлігінің сапасын тексереді Студенттергеәр түрлі міндеттер береді, - тексеру материалдармен қамтамасыз етеді | - бір бірінің іскерлігін, білімін сынап бағалайды. | Ауру тарихы, гемограммалар, анализдер | |
Рефлексивті бағалау кезеңі: · Сабақты қорытындылау · Үй тапсырмасы бойынша мәлімет беру | -ең үздік оқушыларды мақтайды | - әрбір оқушы сабақтың өтуі бойынша, кездескен қиыншылықтар туралы, оң және теріс моменттер туралы пікірімен бөліседі |
Дата добавления: 2015-07-25; просмотров: 206 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая страница | | | следующая страница ==> |
ЛАРИНГОСПАЗМ | | | Сабак № 9 |