Читайте также:
|
|
Відкритий урок у 10-А класі
Дата проведення: 081.04.2015 р.
Тема уроку. Правопорядок і правопорушення.
Мета уроку. Формувати в учнів поняття правопорядок, правомірна поведінка, правопорушення, ознайомити учнів з видами правопорушень, формувати вміння використовувати особистісний досвід учнів для для аналізу подій суспільного життя, формувати вміння визначати чи є певні події правопорушенням і до якого виду правопорушень вони відносяться, виховувати правову свідомість.
Тип уроку. Вивчення нового матеріалу
Обладнання. Мультимедійне обладнання, картки із правовими ситуаціями, тестами
Основні поняття. Правопорядок, правопорушення, суб’єкт правопорушення, суб’єктивна сторона правопорушення, об’єктивна сторона правопорушення.
Епіграф
Гросмейстер повинен зробити вибір
між чорною і білою клітиною.
Кожного дня, кожної миті людина
вибирає між добром і злом.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Учитель. Добрий день! Я рада знову зустрітися з вами. Ви готові до співпраці? Сьогодні ми опрацюємо надзвичайно цікаву і важливу для кожного інформацію.
Мораль і Право, Право і Закон-
Рушійні сили для життя людини.
А їх знання надасть нам вірний тон
І розвиток держави – України.
Ці поетичні рядки допоможуть вам сформулювати тему уроку.
Кожен з вас одержав завдання, опрацюйте ситуації (роздатковий матеріал) і висловіть свою думку відносно них (про що йде мова)?
В результаті обговорення учні роблять висновок, що це правопорушення.
Учитель. Як ви вважаєте, чим ми будемо займатися на уроці, які питання ми будемо розглядати?
Відповіді учнів: визначимо, що таке правопорушення, види правопорушень, з'ясуємо ознаки правопорушень, визначимо причини правопорушень.
Під час відповідей учнів, учитель прикріпляє на дошку картки з основними поняттями:
правопорушення
ознаки правопорушень
види правопорушень
причини правопорушень
Історія правопорушень, нажаль, така ж давня, як історія людства. Споконвічно людина поділяє чужі та власні вчинки на добрі і погані, на цілком прийнятні і не прийнятні. Тому епіграфом до нашого сьогоднішнього уроку стануть слова Єжи Леця:
Гросмейстер повинен зробити вибір
між чорною і білою клітиною.
Кожного дня, кожної миті людина
вибирає між добром і злом.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Поняття та ознаки правопорушення
«Мозковий штурм»
Визначте ознаки правопорушення (за допомогою учителя).
Результат – встановлення ознак правопорушення та його визначення.
Розповідь учителя
Ознаки правопорушення:
1. Протиправність (порушення певної правової норми).
2. Винність (наявність вини особи, яка вчинила правопорушення в певній формі – умислу або через необережність)
Учитель. Опрацюйте схему роздаткового матеріалу «Форми вини» і назвіть, які є форми вини.
Учні називають форми вини: умисел (прямий, непрямий) та необережність (протиправна самовпевненість, або протиправна недбалість)
Дата добавления: 2015-08-13; просмотров: 46 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая страница | | | следующая страница ==> |
Лицевая сторона | | | Завдання |