Читайте также:
|
|
Білім беру саласы: Әлеуметтік.
Оқу іс – әрекеті: Қоршаған ортамен таныстыру.
Тақырыбы: 8 Наурыз – аналар мерекесі.
Мақсаты: Халықаралаық мереке – 8 Наурыз мерекесімен таныстыру. Аналарды тек мереке күні ғана емес, күн сайын сыйлау, қадірлеу керектігін балалардың саналарына ұғындыру. Әдепті болуға тәрбиелеу.
Көрнекіліктер: 8 Наурызға арналған тақырыптық суреттер, мамандықтар бейнеленген суреттер.
Билингвальды компонент: мереке – праздник, ана – мама, сыйлық – подарок.
Әрекет кезеңдері | Тәрбиешінің іс - әрекеті | Балалардың іс – әрекеті |
Мотивациялық қозғаушылық | -Қайрлы таң, балалар! Кәне, бәріміз бір – бірімізге жылы сөздер айтып, көңілімізді көтеріп, сабағымызды бастайық. Балалар біздің топқа біреу хат әкеліп тастапты. Бұл хатта не жазылғаны ашып, оқып көрейік. Сенен өскен балалар, Батырлар мен даналар. Құттықтаймыз мейраммен, құрметті аналар! | Балалар сабаққа жақсы көңіл күймен назар аударады. Тақпақты оқиды |
Ұйымдастыру кезеңі | -Қандай мереке жақындап келе жатыр? Балаларға 8 Наурыз мерекесі жайлы әңгімелеп беремін. -Көктем – жыл мезгілі. Көктем түссе күн жылы шауғын шашады. Қар астынан қылтиып, жасыл шөп шыға бастайды. Жылы жаққа ұшып кеткен ұзақ, қараторғай сияқты құстар ұшып келе басатайды. Міне осы кезде алғашқы көктем мерекесі - 8 Наурыз халықаралық әйелдер күні аталып өтіледі. Бұл мереке мемлекеттік болып саналады, яғни бұл күнді барлық адамдар демалады. Бұл мерекеде қыздарды, аналарды, әжелерді, апаларды өлең, тақпақ айтып, гүл сыйлап құттықтау дәстірге айналған. Билингальды компонент: мереке – праздник, ана – мама, сыйлық – подарок. Сергіту сәтін өткіземін. -Кәне балалар сендер өз аналарыңның қандай мамандықпен айналысатындарын айтып беріңдерші. -Иә, балалар, кез келген ананың қолы шебер. Өйткені олар дәмді етіп ас та әзірлейді. Киім де тігеді, яғни қолдарынан бәріде келеді. | Сұрақтарға жауап береді. Тәрбиешіні мұқият тыңдап, әңгімеге назар аударады. Қайталайды Аналарының мамандықтары туралы айтып береді |
Рефлексиялық түзетушілік | Сұрақ – жауап арқылы оқу іс – әрекетінде алға білімдерін бекітеді. | Сұрақтарға жауап береді. |
Күтілетін нәтиже:
Біледі: Әйел адамдардың мамандықтары қандай болатынын және олардың ер адамдардың мамандықтарынан ажырата алуға берілеген тапсырманы.
Игереді: 8 Наурыз – Халықаралық әйелдер мерекесі екенін.
Меңгереді: Сұрақтарға толық жауап бере алуды және өз ойларын жеткізе алу, яғни коммуникативтік және алған ақпаратты талдай білу дағдыларын.
Толтырған:
Толтырған күні:
Йымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы
Білім беру саласы: «Шығармашылық»
Оқу іс-әрекеті: Жапсыру
Тақырыбы: «Бұршақты көйлек»
Мақсаты: кеңістік ұғымдары туралы түсініктерін нақтылау; балалардың көркемдік талғамын қалыптастыру; шығармашылық жұмыста саусақ қызметін дұрыс пайдалана білуге тәрбиелеу.
Дата добавления: 2015-08-09; просмотров: 1548 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая страница | | | следующая страница ==> |
Толтырған: Шетірова Ә.Б | | | Выделяют следующие стили деятельности лидеров. |