Читайте также:
|
|
«Динамикалық жұп» әдісі
Оқушылар екі шеңберге орналасады.Ішкі шеңбердегі оқушылар сыртқа қарап,сыртқы шеңбердегі оқушылар ішке қарап тұрады,әр шеңбердегі екі баладан жұп құрып,бір-біріне сұрақ қояды.,жауабы бағаланады. Сұрақтары: 1.Тыныс алудың маңызын түсіндір. 2.Тыныс алу жүйесіне қандай мүшелер жатады? 3.Мұрынмен тыныс алудың пайдасы неде? 4.Ауа көпіршігінің маңызы неде? 5.Мұрын қуысының құрылысы
Көрнекі сабақ Биология пәні мұғалімі: Есжанова Гүлмираш
Күні: 05.02.2015жыл
Сыныбы: 8
Пәні: биология
Сабақтың тақырыбы: Өкпенің құрылысы мен қызметі
Сабақтың мақсаты:
Білімділік. Оқушыларға тыныс мүшесі-өкпенің құрылысы мен қызметі және өкпеде болатын қозғалыстарға,газ алмсу процестеріне топтық жұмыстар барысында сипаттама беру,түсініктерін қалыптастыру
Дамытушылық. Тынысалу жолдары туралы түсіндіре отырып,сабаққа белсенділік пен қызығушылықтарын арттыруға,салауатты өмір салтына баулу
Тәрбиелілік мәні. Топтық жұмыстарға белсене араласа білуге,ұйымшылдыққа,ойларын ашық айта білуге,ізденуге,шығармашылыққа тәрбиелеу
Сабақ түрі: аралас сабақ
Сабақ типі: Дәстүрлі емес
Сабақ әдісі: сұрақ-жауап,жұптық жұмыс,топтық жұмыс,кестелер,биологиялық диктант
Көрнекіліктері: Интерактивті тақтада слайдтар,өкпенің макеті,кестелер,суреттер,т.б
С а б а қ б а р ы с ы:
Ұйымдастыру кезеңі
А) «Шаттық шеңберін» құру
Б) сәлемдесу,оқушыларды түгелдеу
Үй тапсырмасын сұрау «Динамикалық жұп» әдісі
Оқушылар екі шеңберге орналасады.Ішкі шеңбердегі оқушылар сыртқа қарап,сыртқы шеңбердегі оқушылар ішке қарап тұрады,әр шеңбердегі екі баладан жұп құрып,бір-біріне сұрақ қояды.,жауабы бағаланады. Сұрақтары: 1.Тыныс алудың маңызын түсіндір. 2.Тыныс алу жүйесіне қандай мүшелер жатады? 3.Мұрынмен тыныс алудың пайдасы неде? 4.Ауа көпіршігінің маңызы неде? 5.Мұрын қуысының құрылысы
Оқушыларды топқа бөлу
3 түсті конфеттер алу арқылы оқушылар 3 топқа орналасады.Әр топтан өздері топбасшысын сайлайды.Топбасшысына бағалау парағы беріледі.
Жаңа сабаққа дайындық «Тынысалу жолдары»
Балық
Қандай мүшесі арқылы тыныс алады? Желбезек
Көбелек Демтүтік
Бақа Терісі
Кене Демтүтік,терісі
Адамдар Өкпесі арқылы
Сонымен,балалар,бүгінгі өтетін тақырыбымыз өкпе жайлы болмақ.
Жаңа сабақ
А) Мәтінді топқа бөліп оқыту
1-топ-Өкпе
2-топ-Тынысалу қозғалыстары
3-топ-Өкпедегі және ұлпадағы газ алмасу
Ә) Жұптық талдау (екі оқушыдан бір-біріне түсіндіру)
Б) Топтық талдау (топта түсіндіру)
Топтық жұмыс тапсырмалары:
1-топ- Сабақты муляж арқылы түсіндіру
2-топ- «Шырмалған жіп» әдісі
3-топ- Үлестірме материал арқылы түсіндіру
Бағалау: Әр топ басқа топтарды бармақпен бағалайды және пікірлерін білдіреді.
Білімді бекіту (топтық жұмыс)
1-топ-Суретте көрсетілген сандардың тұсына аттарын жазу
2-топ- Биологиялық диктант
3-топ- Биологиялық жаңа ұғымдар
Бағалау: Әр топ басқа топтарды бармақпен бағалайды және пікірлерін білдіреді.
Сабақты қорытындылау
1-топ- «Конверт сұрақ» әдісі
2-топ- «Сөздер банкісі» әдісі
3-топ- «Сиқырлы сандар» әдісі
2-
16-18-
60-
79-
21-
0,03-
16-
4-
Бағалау: Әр топ басқа топтарды бармақпен бағалайды және пікірлерін білдіреді.
Оқушыларды бағалау 1. Бағалау парағы арқылы (топбасшының көмегімен)
2. Бармақпен бағалау,пікірлерін айту
Үйге тапсырма: §41. Өкпенің құрылысы мен қызметі (оқу)
Оқушылардың деңгейіне қарай А,В,С сұрақтарын беру
Дата добавления: 2015-07-08; просмотров: 728 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая страница | | | следующая страница ==> |
Тістің формуласы. Слайд №6. | | | Судья Д1 производит соответствующую сбавку с окончательной оценки. |