Читайте также: |
|
Тема.
Закріплення знань про звукові значення букви «Є». Опрацювання вірша С.Черкасенка «Зима і весна».
Мета.
· Закріпити знання про звукові значення букви «Є» на початку складу, та після приголосного;
· розвивати фонематичний слух,увагу.пам'ять;
· удосконалювати звуко-буквенний аналіз слів;
· вчити дітей читати слова з буквою «Є»;
· розвивати навички виразного читання віршованого тексту;
· виховувати у дітей почуття співпереживання.
Обладнання.
Каса букв,звукові фішки,опорна,пошукова.складова таблиці,картки-завдання для групової роботи.
ХІД УРОКУ
І.Активізація учнів до роботи.
Задзвенів для всіх дзвінок-
Час почати нам урок.
Він незвичайний і цікавий
Гостей багато завітало.
Повернімось обличчям до гостей
І лагідно промовим: «Добрий день».
І хоч на дворі ще холодно і зимно,до нас на урок завітала Весна.І прийшла вона з подарунками.В корзині у неї зелені листочки,квіточки.Ними вона прикрашає все навкруги.Подарує вона і вам квіти.Але щоб їх отримати,треба гарно працювати на уроці.
А ми сьогодні продовжимо вивчати букву «Є» і познайомимося з новим твором.Але всьому свій час.Тож до роботи!
ІІ. Повторення і закріплення вивченого матеріалу.
Мовна розминка.
Дуже важко розпочати
Одразу всі звуки вимовляти
Ми роботу язичку
пропонуємо таку.
Малюки-індики погратися хочуть,
Весело белькочуть:
Бл-бл-бл-бл-бл.
Дудучкою губи склали
Й весело так заграли:
Ду-ду,ду-ду-ду.
Ду-ду,ду-ду-ду.
2.Читання складової таблиці:
на но ну ни не
не де те ле се
нє дє тє лє сє
*вільно по доріжці (1 ряд вслух)
*уривчасто (2 ряд)
-М*який чи твердий приголосний в цих складах?
* скоромовкою (3 ряд)
-Яий приголосний звук є в цьому рядку?
-Чому?
3. Дружно і швидко вимовляй
Скоромовку промовляй.
Єгор горіхи роздає:
Оце моє,оце-твоє.
А це чиє?Це теж моє,бо вже горіхів не стає.
4.Звуко-буквенний аналіз слів.
*Єгор = о – о -
Є г о р
Висновок: Бува «Є» на початку складу позначає два звуки (йе)
*Схема якого слова подана на дошці?
- о = о
Висновок:Буква «Є» після приголосного позначає звук (е) і
вказує на м*якість попереднього приголосного.
Робота в групах.Творче завдання.
І група. Встановити межі слів у реченні.
МалийЄвгенкобачитьзавікномМороза.
ІІ група. Складіть речення і приготуйтесь його прочитати.
Ось на склі виростає дерево.
ІІІ група. На добраніч,Євгенку?
- Схема якого речення накреслена на дошці?
______ ______ ______ ___ _____.(1)
З якого тексту ці речення?(«Морозів малюнок»)
6.Вибіркове читання.Гра «Розвідники»
Текст «Морозів малюнок»
-Я читаю початок речення,а ви-кінець.
- Я читаю кінець речення,а ви-початок.
-А зараз знайдіть речення за його серединою.
ІІІ,Фізкультхвилинка.
1."Ураган".
2."Саймон сказав роби так..."
ІV.Робота з пошуковою таблицею.(додаток №1)
2 Для нашої подальшої роботи необхідно зосередитися,бути уважним.
Підберіть слова до схем: ЗУБ, ПОРТ.
* Прочитайте будиночок із «червоною квіточкою».
* Читайте «ланцюжком» з пропуском слів із 5 букв.
V.Опрацювання нового тексту (Буквар,стор.121,”Зима і весна»)
1.Підготовча робота.
* Бесіда.
-Яка пора року описана в оповіданні «Морозів малюнок?
-Яка пора року настане після зими?
* Гра «Асоціація».
-Які асоціації у вас виникають коли я говорю «Зима»?»Весна»
Дата добавления: 2015-07-10; просмотров: 147 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая страница | | | следующая страница ==> |
Wi-Fi Принт сервер используемый в топологии беспроводная сеть в офисе | | | Читання в особах. |