Читайте также:
|
|
Навчальна мета: домогтися обізнаності студентів у теоретичних питаннях щодо поняття представництва прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді, змісту представництва прокуратурою інтересів громадянина або держави у розгляді судами цивільних, господарських справ, слугувати подальшому міцному засвоєнню знань, формуванню практичних умінь і навичок.
Виховна мета: сприяти формуванню наукового світогляду, моральних, естетичних та інших якостей особистості, вихованню колективу в дусі поваги до закону і необхідного суворого виконання його положень.
Розвивальна мета: розвивати інтелектуальні здібності, мовлення, пам'ять, увагу, уяву, мислення, спостережливість, активність, творчість, самостійність студентів, прищеплювати їм раціональні способи пізнавальної діяльності.
Навчальний час: 2 години
Навчальне обладнання, ТЗН: мультимедійний проектор, комп’ютер.
Наочні засоби: малюнки та схеми, мультимедійні презентації.
Міжпредметні та міждисциплінарні зв’язки:
Забезпечуючі дисципліни: конституційне право, теорія держави та права; судові та правоохоронні органи України; історія держави і права, історія вчень про державу і право.
Забезпечувані дисципліни: кримінальний процес, оперативно-розшукова діяльність, адміністративна діяльність, цивільний процес, господарський процес, кримінально-виконавче право.
Навчальні питання:
1. Поняття представництва прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді.
2. Представництво інтересів громадянина або держави у кримінальному судочинстві.
3. Зміст представництва прокуратурою інтересів громадянина або держави у розгляді судами цивільних справ.
4. Зміст представництва у розгляді судами господарських справ.
Література:
1. Кримінальний процесуальний кодекс України, Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв`язку з прийняттям Кримінального процесуального кодексу України»: чинне законодавство з 19 листопада 2012 року: (офіц.текст). – К.: ПАЛИВОДА А.В., 2012. – 382 с.
2. Про прокуратуру: Закон України від 05.11.1991 р. № 1789-XII // Відомості Верховної Ради України. – 1991. – № 53. – Ст. 793.
3. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань удосконалення діяльності прокуратури: Закон України від 18.09.2012 р. №5288-ІV// Офіційний вісник України. – 2012. – №73 – Ст. 2508.
4. Про організацію діяльності органів прокуратури щодо захисту прав і свобод дітей: Наказ Генеральної Прокуратури України від 1.11.2012 року №16гн.
5. Мичко М.І. Функції та організаційний устрій прокуратури. – Донецьк, 2001. – 272 с.
6. Бородін І. Функціональні обов'язки прокуратури у сфері забезпечення прав людини і громадянина (загальний нагляд, представництво інтересів громадян) // Право України. – 2000. – №7. –С 46-48.
7. Прокурорський нагляд в Україні / Грошевий Ю.М., Зозулинський О.Б., Марочкін І.Е. та ін.; Нац. юрид. академія України: Підручник для вузів. – Донецьк, 1997. – 256 с.
8. Прокурорський нагляд в Україні: Курс лекцій для студентів ВНЗ. – Кол. автор: Нор В.Т., Бернський Я.О., Когутич І.І., Котик З.Д., Гузела М.В., Павлишин А.А., Анікіна Н.П., Писарчук С.І. // За ред. проф.. В.Т. Нора. – Львів: Тріада плюс, 2002. – 280 с.
9. Косюта Прокурорська система України в умовах демократичного суспільства: Монографія. – Одеса: Юридична література, 2002. – 376 с.
ХІД ЗАНЯТТЯ:
1. Привітання (2 хв)
2. Перевірка наявності студентів на занятті (3 хв)
3. Визначення теми семінарського заняття та основних питань, які виносяться на його розгляд (5 хв)
4. Розгляд основних питань (20 хв)
1. Поняття представництва прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді.
2. Представництво інтересів громадянина або держави у кримінальному судочинстві.
3. Зміст представництва прокуратурою інтересів громадянина або держави у розгляді судами цивільних справ.
4. Зміст представництва у розгляді судами господарських справ.
5. Опрацювання додаткових питань теми (реферати, доповіді):
1. Випадки, коли участь прокурора у розгляді судом цивільної справи є обов’язковою і не залежить від його нагляду.
2. Обов’язкова участь прокурора, коли розглядається його заява про визнання незаконним правового акта органу, рішення чи дії службової особи.
(10 хв)
6. Завдання для самостійного вивчення
1. Назвіть правову базу представництва прокуратурою інтересів громадянина і держави в суді.
2. Яка роль прокуратури в кримінальному судочинстві?
3. Яка роль прокуратури в цивільному і господарському судочинстві?
4. Які є етапи діяльності прокурора, що називається «представництво інтересів громадянина або держави у суді» у випадках його участі у розгляді цивільних справ?
5. Які етапи представництва прокурором інтересів держави і громадянина у випадках його участі в господарському суді?
6. Які форми представництва прокуратури у цивільному та господарському судочинстві?
7. В яких випадках прокурор зобов’язаний звернутись до суду із позовом або вступити у розглядувану судом справу?
8. Які особливості участі прокурора у провадженні в справах, що виникають у зв’язку з адміністративними правовідносинами, і в справах особливого провадження?
9. Якими правами наділений прокурор, котрий бере участь у розгляді цивільної справи судом першої інстанції? (30 хв)
7. Короткий підсумок опрацьованого матеріалу (5 хв)
8. Оголошення отриманих оцінок (5 хв)
9. Оголошення про закінчення заняття.
ТЕМА № 7. Нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальному судочинстві, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи
Навчальна мета: домогтися обізнаності студентів у теоретичних питаннях щодо сутності, завдань, предмету і об’єктів нагляду за додержанням законів під час виконання судових рішень у кримінальному провадженні, а також під час застосування інших заходів примусового характеру, слугувати подальшому міцному засвоєнню знань, формуванню практичних умінь і навичок.
Виховна мета: сприяти формуванню наукового світогляду, моральних, естетичних та інших якостей особистості, вихованню колективу в дусі поваги до закону і необхідного суворого виконання його положень.
Розвивальна мета: розвивати інтелектуальні здібності, мовлення, пам'ять, увагу, уяву, мислення, спостережливість, активність, творчість, самостійність студентів, прищеплювати їм раціональні способи пізнавальної діяльності.
Навчальний час: 2 години
Навчальне обладнання, ТЗН: мультимедійний проектор, комп’ютер.
Наочні засоби: малюнки та схеми, мультимедійні презентації.
Міжпредметні та міждисциплінарні зв’язки:
Забезпечуючі дисципліни: конституційне право, теорія держави та права; судові та правоохоронні органи України; історія держави і права, історія вчень про державу і право.
Забезпечувані дисципліни: кримінальний процес, оперативно-розшукова діяльність, адміністративна діяльність, цивільний процес, господарський процес, кримінально-виконавче право.
Навчальні питання:
1. Суть, завдання, предмет та об’єкти нагляду за додержанням законів у ході виконання судових рішень у кримінальному судочинстві, а також під час застосування інших заходів примусового характеру.
2. Повноваження прокурора та особливості їх реалізації, залежно від об’єкта нагляду.
3. Особливості прокурорського нагляду за додержанням законів у місцях позбавлення або обмеження волі.
4. Нагляд за законністю перебування осіб у місцях тримання затриманих, попереднього ув’язнення, в інших установах, які застосовують заходи примусового характеру.
5. Нагляд за законністю виконання покарання, не пов’язаного із позбавленням волі.
Література:
1. Конституція України // Відомості Верховної Ради України. – 1996. – № 30. – Ст. 141.
2. Кримінальний процесуальний кодекс України, Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв`язку з прийняттям Кримінального процесуального кодексу України»: чинне законодавство з 19 листопада 2012 року: (офіц.текст). – К.: ПАЛИВОДА А.В., 2012. – 382 с.
3. Про прокуратуру: Закон України від 05.11.1991 р. № 1789-XII // Відомості Верховної Ради України. – 1991. – № 53. – Ст. 793.
4. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань удосконалення діяльності прокуратури: Закон України від 18.09.2012р. №5288-ІV // Офіційний вісник України. – 2012. – №73 – Ст. 2508
5. Про організацію прокурорського нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальному судочиснтві, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян: Наказ Генеральної Прокуратури України від 02.04.2012 року №7 гн.
6. Колб О.Г. Реформування органів і установ виконання покарань України: стан, тенденції, шляхи удосконалення: Навч. посібник. – Луцьк: Медіа, 2001. – 144 с.
ХІД ЗАНЯТТЯ:
1. Привітання (2 хв)
2. Перевірка наявності студентів на занятті (3 хв)
3. Визначення теми семінарського заняття та основних питань, які виносяться на його розгляд (5 хв)
4. Розгляд основних питань (20 хв)
1. Суть, завдання, предмет та об’єкти нагляду за додержанням законів у ході виконання судових рішень у кримінальному судочинстві, а також під час застосування інших заходів примусового характеру.
2. Повноваження прокурора та особливості їх реалізації, залежно від об’єкта нагляду.
3. Особливості прокурорського нагляду за додержанням законів у місцях позбавлення або обмеження волі.
4. Нагляд за законністю перебування осіб у місцях тримання затриманих, попереднього ув’язнення, в інших установах, які застосовують заходи примусового характеру.
5. Нагляд за законністю виконання покарання, не пов’язаного із позбавленням волі.
5. Опрацювання додаткових питань теми (реферати, доповіді):
1. Правові засоби прокурорського нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальному судочинстві та при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян.
2. Нагляд за законністю перебування осіб у місцях, де виконуються заходи примусового характеру, які призначаються судом.
3. Нагляд за законністю звільнення та умовно-дострокового звільнення.
(10 хв)
6. Завдання для самостійного вивчення
1. Назвіть предмет нагляду за діяльністю кримінально-виконавчої системи.
2. Назвіть предмет нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень укримінальному судочиснтві, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян.
3. Суб’єкти нагляду за діяльністю кримінально-виконавчої системи.
4. Безпосередні об’єкти нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальному судочинстві та при застосуванні інших заходів процесуального примусу, що обмежують особисту свободу громадян. Характеристика і види.
5. Завдання і мета нагляду за діяльністю кримінально-виконавчої системи.
6. Специфіка прокурорського нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальному судочинстві.
7. Значення нагляду за діяльністю кримінально-виконавчої системи.
8. Безпосередні напрями діяльності прокуратури в процесі здійснення нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальному судочинстві.
9. Охарактеризуйте правову базу здійснення прокуратурою нагляду за діяльністю кримінально-виконавчої системи. (30 хв)
7. Короткий підсумок опрацьованого матеріалу (5 хв)
8. Оголошення отриманих оцінок (5 хв)
9. Оголошення про закінчення заняття.
Дата добавления: 2015-08-09; просмотров: 93 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая страница | | | следующая страница ==> |
ТЕМА № 5. Підтримання державного обвинувачення в суді | | | ТЕМА № 8. Координація боротьби зі злочинністю і корупцією |