Читайте также: |
|
1. Що вам сподобалось на сьогоднішньому уроці?
2. Чи все вам було зрозуміло?
3. Що таке команда? Наведіть приклади команд.
4. Що таке виконавець?
5. Як звуть виконавця, з яким ми познайомились сьогодні на уроці?
6. Чи вміє він говорити?
7. Яким чином ви примусили Рудого кота говорити?
VІІ. Домашнє завданн
Читати п. 24, відповідати усно на питання 1 — 3 (с.118), 4 - письмово.
Урок 25
Тема. Коли є неможливим виконання алгоритму
Мета: навчальна: сформувати уявлення про такі поняття виконавець алгоритму, система кманд виконавця, середовище виконання алгоритму, форми подання алгоритму.
розвивальна: розвивати логічне мислення на основі спостережень, порівнянь, усвідомлення отриманого матеріалу; продовжувати розвивати навички роботи з інформаційними технологіями.
виховна: стимулювати інтерес до предмету, пізнавальну активність, акуратність, терпимість та інформаційну культуру учнів, виховувати бережливе ставлення до природи.
Обладнання: підручник, картки, малюнки.
Тип: урок засвоєння нових знань.
Хід уроку
I. Організація класу та повторення правил техніки безпеки.
- Як правильно сидіти за комп’ютером?
- На якій відстані від очей повинен повинен знаходитися екран монітора?
- Якими повинні бути руки у працюючого за комп’ютером?
- Чи можна розпочати роботу за комп’ютером без дозволу вчителя?
II. Перевірка домашнього завдання. Розминка.
1.Степан старший від Руслана на 6 років. А Віктор – на 2 роки. Хто старший – Руслан чи Віктор – і на скільки років? (Старший Віктор від Руслана і на 4 роки)
2. Миколі 8 років, а Тетянці – 10. На скільки років Микола буде молодший від Тетянки, коли їй виповниться 12 років? (на 12 років)
III. Актуалізація опорних знань.
- Пригадайте, про що йшлося на попередньому уроці.
- Що таке «команда»?
- Де використовують команди?
- Що таке алгоритм?
- Які алгоритми ти виконуєш у повсякденному житті? Під час вивчення навчальних предметів?.
- Наведи приклади алгоритмів, які ти виконуєш разом із своїми батьками.
IV. Повідомлення теми і завдань уроку. (запис на дошці теми і завдань уроку).
V. Вивчення нового матералу.
1. Розповідь вчителя
Люди щоденно користуються різноманітними правилами, інструкціями, рецептами, що складаються з певної послідовності вказівок. Деякі з них настільки увійшли до нашого життя, що ми виконуємо їх, майже не замислюючись. Іноді кажуть, автоматично. Наприклад, для приготування яєчні з яєць на вершковому маслі на електричній плиті потрібно діяти таким чином:
· Поставити сковороду на плиту.
· Покласти на сковороду шматочок вершкового масла.
· Увімкнути конфорку.
· Почекати, поки масло на сковороді розтане.
· Кожне з яєць розбити, а його вміст вилити на сковороду.
· Посолити.
· Почекати, поки загусне білок.
· Вимкнути конфорку.
Такий запис послідовності вказівок називають алгоритмом.
Алгоритм — це запис скінченої послідовності вказівок, виконання яких призводить до розв'язання певної задачі.
Вказівка (алгоритму) — це спонукальне речення, що вказує, яку дію має виконати виконавець алгоритму.
Виконавець (алгоритму) — це жива істота (людина або тварина) або автоматичний пристрій (робот, електронна обчислювальна машина тощо), спроможна діяти відповідно з алгоритмом.
Система вказівок виконавця — це множина (сукупність) всіх вказівок, які може виконувати даний виконавець.
Середовище виконання алгоритму — об'єкти, з якими працює виконавець у процесі виконання алгоритму.
2.«Мозковий штурм». Робота в парах.
(клас об’єднується в 3 групи, яким дається завдання на картках.)
I група.
1.Як ви розумієте слово «виконавець»?
2.Кого стосуються такі команди: лежати, апорт, голос, сидіти. (Собак).
II група.
1.Як ви розумієте слово «виконавець»?
2.Кого стосуються такі команди: шикуйсь! Рівняйсь! Струнко! (Учнів).
III група
1.Скажіть, хто такий «виконавець»?
2.Кого стосуються такі команди: зберегти текст, запустити програму? (Комп’ютера)
3. Перевірка виконаних завдань
Правильно. Ці команди виконують собаки, учні, комп’ютер. Як їх назвати одним словом? (Це виконавці).
4. Робота з підручником.
Про підручник ми забули
Ще його не розгорнули
Швидко книгу відкривати
Будем з нею працювати.
Розгорнули підручники на с. 119-120. Будемо читати по абзацах вголос.
- Хто може бути виконавцем?
- Чи всі комнди можна виконати?
- Чому виконавціф не можуть виконати команду «Зроби крок»?
5. Фізкультхвилинка.
Швидко встали. Вгору підтяглись.
Руки опустили. Подивились вниз.
Посміхнулись весело, носик свій дістали.
Знову підтягнулися, і рівненько стали.
6.Робота з програмою «Садівник»
А) Бесіда.
- Хто з вас саджав дерева?
- Чи бачили ви, як садять дерева?
- Які інструменти необхідно використовувати?
Б). Ознайомлення з завданням на с.51.
В). Вправи для очей.
Подивитись вправо, не повертаючи голови, і зафіксувати погляд на кілька секунд. Потім – вліво на кілька секунд і подивитись прямо. Спрямувати погляд угору на кілька секунд. Потім додолу, розслабивши м’язи очей, насамкінець – прямо перед собою. Повторити вправу 4 – 5 разів.
7. Практична робота. (Одні учні працюють за комп’ютерами, а інші виконують завдання ст. 121).
VI. Узагальнення вивченого матеріалу.
- Хто може бути виконавцем?
- Яке б завдання хотіли виконати вдома?
- А чи потрібні нам такі алгоритми?
VII. Домашнє завдання.
Читати п. 25, відповідати усно на питання 1 — 5 (с.122).
VIII. Підсумок.
- Чим ми займалися на уроці?
- Чого навчилися?
- Що вас найбільше зацікавило?
- Де можна використати набуті знання?
Дата добавления: 2015-07-20; просмотров: 69 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая страница | | | следующая страница ==> |
Гра «Зберися до школи» | | | Тип урока: комбинированный |