|
Тема: Короткі історичні відомості про обчислювальні прилади та з історії створення ЕОМ.
Мета:
- Ознайомити учнів з обчислювальними приладами різних історичних епох, їх особливостями та значенням;
- Розвивати уважність, абстрактне та логічне мислення;
- Виховувати взаємоповагу в колективі при виконанні колективних завдань.
Обладнання: плакати з правилами поведінки та техніки безпеки.
Програмне забезпечення: комп’ютерна програма «Сходинки до інформатики 2 клас», мультимедійна дошка для демонстрації презентацій.
Тип уроку: комбінований урок.
Хід уроку
І. Організаційний момент (1 хв).
ІІ. Розминка (2-3 хв).
Завдання: Знайдіть відмінності та схожі риси в даних малюнках:
ІІІ. Перевірка домашнього завдання (5 хв).
ІV.Пояснення нового матеріалу (10 хв).
Розповідь вчителя:
Ще за часів найдавніших культур людині доводилося розв'язувати задачі, пов'язані з торговельними розрахунками, з обчисленням часу, із визначенням площі земельних ділянок тощо. Зростання обсягів цих розрахунків призводило навіть до того, що з однієї країни до іншої запрошували спеціально навчених людей, які добре володіли технікою арифметичного числення. Тому рано чи пізно мали з'явитися пристрої, що полегшують виконання повсякденних розрахунків.
Так у Давній Греції й у Давньому Римі були створені пристрої для лічби, названі абак (від грецького слова abakion - «дощечка, покрита пилюкою»). Абак називають також римською рахівницею (латиною - abacus). Це були кістяні, кам'яні чи бронзові дошки із заглибленнями-смугами, у яких містилися кісточки (або камені). Лічба здійснювалася пересуванням кісточок.
У країнах Давнього Сходу (Китаї, Японії, Індокитаї) існувала китайська рахівниця (на малюнку показано музейний екземпляр «Дракон»). На кожній нитці або дротині в цій рахівниці було по п'ять і по дві кісточки. Лічили одиницями і п'ятірками. У Росії для арифметичних обчислень застосовувалася руська (російська) рахівниця, що з'явилися в XVI столітті, але подекуди рахівниці можна зустріти і сьогодні.
Робота з підручником: Відкрийте підручник на ст. 18 і прочитайте коротку історію виникнення арифметичних пристроїв. (Читають по вказівці викладача вголос)
Дата добавления: 2015-10-02; просмотров: 95 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая страница | | | следующая страница ==> |
Урок №7 | | | Урок №9 |