|
Тема: Вивчення понять «Істинність» та «Хибність».
Мета:
- Дати учням поняття істинного та хибного висловлювання; Вчити грамотно формулювати запитання й аналізувати відповіді;
- Розвиток логічного мислення і математичних здібностей;
- Виховувати наполегливість та трудолюбивість; повагу до предмета.
Обладнання: плакати з правилами поведінки та техніки безпеки.
Програмне забезпечення: комп’ютерна програма «Сходинки до інформатики 2 клас», мультимедійна дошка для демонстрації презентацій.
Тип уроку: комбінований урок.
Хід уроку
І. Організаційний момент (1 хв).
ІІ. Розминка (2-3 хв).
Завдання: розгадай анаграму
Літери у словах стрибали, як хотіли, мінялися місцями. Тепер годі зрозуміти, які це були слова. Можливо ви зрозумієте? Назвіть ці слова, використовуючи підказки:
Підказка – людина.
ЧІО, ГОНИ, КИРУ, ТІЖИВ, ВОГОЛА, СОЛОВСЯ, БОВИР, РЕСЕЦ, КОМОЗ, ГІЛЕНЕ, ЛІКОНА, ШУНЛОК.
Підказка – школа.
ТАРПА, БОГУЛС, КАЗУКА, КІЛАНІЙ, РЕПЕВАР, ДЕРКАЙ, ШАКОД, КУРО, ТИШОЗ, ЦІВЕОЛЬ.
Підказка – овочі.
РОПОМІД, ГІРОКО, ВАРМОК, РЯБУК, БУЛИЦЯ, РЕПТУШКА, РЕПЕЦЬ, ПУСТАКА, ЧАБАКОК, САНЧИК, САКВОЛЯ, СИРЕДКА.
ІІІ. Перевірка домашнього завдання (5 хв).
Виставка малюнків на дошці, та оцінювання найкращих.
ІV.Пояснення нового матеріалу (10 хв).
Розповідь вчителя: на дошці написано ряд висловлювань, давайте їх всі прочитаємо і визначимо що в них спільне:
- Усі діти люблять молоко.
- Літом кожного дня іде дощ.
- В суботу і неділю ми навчаємось.
- Новий рік у нас святкують восени.
- Діти люблять ходити до лікарні.
Розповідь вчителя: дійсно всі ці висловлювання неправдиві, або, інакше кажучи хибні. Наведіть мені ще декілька хибних висловлювань. (Діти кажуть). А тепер прочитайте наступні:
- Діти люблять морозиво.
- Сніг іде взимку.
- Яблука достигають восени.
- Усі учні люблять канікули.
Що ви можете сказати про них? Так дійсно вони всі правдиві, або, істинні. Наведіть і ви мені декілька істинних висловлювань.
Робота з підручником: відкрийте підручник на сторінці 12 та самостійно прочитайте текст.
Дата добавления: 2015-10-02; просмотров: 70 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая страница | | | следующая страница ==> |
Урок №4 | | | V. Робота в зошитах (5 хв). |