Читайте также: |
|
1. Ніколи не карайте дітей. Головну увагу приділяйте не так корекції поведінки дитини, як налагодхенню довірливих стосунків з нею.
2. Не засуджуйте або схвалюйте вчинки дитини - їх слід аналізувати й розуміти.
3. Ставте перед дитиною конкретні вимоги й чітко пояснюйте їй, чому в тій або іншій ситуації слід діяти не так, а інакше.
4. Не критикуйте дитину за неуспішність, а тим паче не виставляйте на посміх, не докоряйте і не принижуйте, її помилки – це насамперед ваші помилки.
5. У вихованні не ставайте «над дитиною», а коли й доведеться це зробити, то лише для її захисту.
6. Уважно слухайте дитину, заохочуйте її ділитися своїми турботами. Співчувайте їй під час розмови, ненав'язливо спрямовуйте на прийняття правильного рішення.
7. Хваліть дитину від душі, вірте в неї й довіряйте їй, а головне - любіть її лише за те, що вона дитина.
8. Пам'ятайте: порівнювати дитину можна тільки з нею самою - сьогоднішню із вчорашньою.
9. Пам'ятайте: повага передбачае відсутність насильства. Нехай дитина росте й розвивається такою, якою її створив Господь. Повага - це здатність усвідомлювати унікальну індивідуальність дитини. Любов - акт віддавання: віддати іншому свою радість, свій інтерес, свої розуміння, знання, почуття.
Заняття на тему: «Права дитини. Право на ім'я»
Програмовий зміст:
- Познайомити дітей з правом на ім'я. Навчити застосовувати це право в житті.
- Розвивати і активізувати мовлення дітей, збагачувати словниковий запас дітей.
- Розвивати дрібну моторику
Хід заняття:
-Діти, а ви любите казки? Я теж люблю. Хочете я вам сьогодні розкажуще одну нову казку?
Жив на світі хлопчик, а як звали його, він не знав. Пішов він погуляти на лужок і побачив бичка. «Здрастуй, - сказав хлопчик. - Ти хто?» - «Я бичок, а ти хто?» - «А я хлопчик». - «А як тебе звати?» - запитав бичок. - «Як це звати?» Бичок пояснив: «Як тебе кличе мама, коли потрібно пити молоко?» - «Синочку, сонечко, зайченя», - сказав хлопчик. - «Скільки ж у тебе імен! А у мене - одне».
В цей час мама бичка, корова, покликала його пити молоко. «Чорниш, - кликала мама-корова, - іди пити молоко». Бичок поскакав, а хлопчик залишився на лузі. Гуляв він, гуляв і раптом побачив козу. «Здрастуй, - сказав хлопець, - Ти хто?» «Я коза», - сказала кізка, - а ти хто?» «А я хлопчик». - «А як тебе звати?» - запитала коза. - «Я не знаю». Раптом хмара накрила сонце і стало темно. «Беляночка, - почувся голос. - Пора додому!» Це мама-коза кликала доньку-козу від дощу сховатися в будиночку.
Залишився один хлопчик. Сумно йому стало. Раптом чує: «Петя, синочку, сонечко моє, пора додому, скоро дощик почнеться». Це мама хлопчика шукала його на галявині. Зрозумів тут хлопчик, як його звуть, і побіг до мами».
- Як хлопчика звали? (Петя), а як ще його мама називала (сонечко моє, синочку, зайченя, кисонька)
- А ви не забули, як вас звуть?
Пограємо в гру з м'ячем «Назви своє ім'я»
- А чи знаєте ви хто вас назвав такими красивими іменами (мама, тато), У кожної людини є своє ім'я, так як кожна людина (дитина) має право на ім'я.
- А з ким ви живете будинку? (з мамою, татом...) - це і називається «сім'я».
Пограємо пальчиками в гру «Сім'я»
До нас ще хтось прийшов (знаходимо ляльку), як ви думаєте її звуть? (діти називають передбачувані імена).
- А вона хоче з нами погратися в гру «Ау».
-Малята, про кого ми сьогодні слухали казку? Як звали хлопчика?
Висновок: Кожна людина має право на те, що б його називали по імені, що б у нього були мама і тато, які Вас дуже люблять.
Дата добавления: 2015-08-20; просмотров: 110 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая страница | | | следующая страница ==> |
Дітям про їхні права | | | Тема: Великі права маленької дитини |