Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АрхитектураБиологияГеографияДругоеИностранные языки
ИнформатикаИсторияКультураЛитератураМатематика
МедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогика
ПолитикаПравоПрограммированиеПсихологияРелигия
СоциологияСпортСтроительствоФизикаФилософия
ФинансыХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника

Хід заняття. І. Повторення вивченого матеріалу

Хід заняття | Хід заняття | Хід заняття | Хід заняття | Хід заняття | Хід заняття |


Читайте также:
  1. Викладач, що веде практичні заняття: ІЛЬНИЦЬКА НАДІРА ФАТЕХІВНА
  2. Групові заняття проводяться за умови присутності не менше двох осіб!!!
  3. Для того, щоб отримати навантаження, адекватне можливостям Вашого організму, необхідно правильно підібрати тип заняття, що відповідає Вашим бажанням, здібностям і можливостям.
  4. Заняття 1.
  5. Заняття 13.
  6. Заняття 14
  7. Заняття 15

І. Повторення вивченого матеріалу

1.Як позначається дамка?

2.Що робити, якщо суперник неправильно позначив дамку?

3.Коли хід вважається зробленим?

4.В яких випадках суддя може втрутитися у партію?

5.Чи можливо змінити результат партії після завершення гри?

ІІ. Вивчення нового матеріалу

Наступним кроком у вдосконаленні тактичного зору є пошук і розв`язування шашкових комбінацій. Шашкова комбінація – це серія пов’язаних між собою ходів, які мають певну ідею і форсовано ведуть до наміченої мети з допомогою жертв шашок і заключного удару. Шашкова комбінація має свої закони. В основі кожної комбінації закладена ідея – думка про певний фінальний удар.

Реалізація комбінації вимагає строгого порядку ходів, що диктуються особливостями позиції. А ходи, що здійснюють комбінацію, складають її механізм. Метою комбінації може бути: знищення шашок суперника, перекидання шашок з одного поля на інше, розмін шашок для спрощення позиції.

До дошки викликаємо вихованця та розставляємо таку позицію: білі: прості – g1, f2, h4 (3), чорні: прості - b2, d2 f6(3). Запитуємо у гуртківців: «Скільки білих шашок знаходиться на дошці?» І отримуємо відповідь: «Їх на дошці 3». А чорних? «Також 3». Шашок порівну. Незважаючи на те, що шашок порівну, білі починають, проводять просту комбінацію та перемагають. Звертаємося до дітей: «Можливо хтось уже знайшов розв`язок комбінації?» 1.h4-g5. Чорні вимушені побити. Чому? Тому, що бій у шашках обов’язковий.1…f6:h4 Потім віддаємо під бій ще одну шашку 2.f2-g3 h4:f2. Тепер черга бити білим 3.g1:a3х. Очевидно, що спочатку б’ємо шашки, а потім знімаємо їх з дошки. На дошці залишилася тільки одна шашка білих. «Хто ж переміг?», - запитуємо у вихованців. Напевно, білі. У чорних немає жодної шашки, і вони змушені змиритися з поразкою. 3. g1:a3 – це фінальний удар.

Тепер розглянемо інший приклад: білі – прості g1, h2, f4 (3), чорні – прості b6, d4, f6(3). У цій позиції білі починають та виграють з допомогою комбінації подібної до попередньої: 1. f4-g5 f6:h4 2. h2-g3 h4:f2 3. g1:a7х.

ІІІ. Закріплення матеріалу

1. Що називається шашковою комбінацією?

2. Що називається фінальним ударом?

3. Які ознаки комбінації?

4. Яка мета комбінації?

 

Заняття 33. Петля Мета: Познайомити гуртківців з способами ловлі гри. Розвивати пам’ять та мислення вихованців.


Дата добавления: 2015-07-20; просмотров: 36 | Нарушение авторских прав


<== предыдущая страница | следующая страница ==>
Хід заняття| Хід заняття

mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.004 сек.)