Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АрхитектураБиологияГеографияДругоеИностранные языки
ИнформатикаИсторияКультураЛитератураМатематика
МедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогика
ПолитикаПравоПрограммированиеПсихологияРелигия
СоциологияСпортСтроительствоФизикаФилософия
ФинансыХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника

Хід заняття. І. Повторення вивченого матеріалу 1

Хід заняття | Хід заняття | Хід заняття | Хід заняття | Хід заняття | Хід заняття | Хід заняття | Хід заняття | Хід заняття |


Читайте также:
  1. Викладач, що веде практичні заняття: ІЛЬНИЦЬКА НАДІРА ФАТЕХІВНА
  2. Групові заняття проводяться за умови присутності не менше двох осіб!!!
  3. Для того, щоб отримати навантаження, адекватне можливостям Вашого організму, необхідно правильно підібрати тип заняття, що відповідає Вашим бажанням, здібностям і можливостям.
  4. Заняття 1.
  5. Заняття 13.
  6. Заняття 14
  7. Заняття 15

І. Повторення вивченого матеріалу 1. Що називається ходом?

2. Як ходить шашка?

3. Як б`є шашка?

4. Що потрібно зробити з шашкою, яку побили?

5. Чи бере участь побита шашка у подальшій грі?

ІІ. Вивчення нового матеріалу

З вивчення цієї теми починаємо ми опанувати тактичними прийомами гри в шашки. Без бачення ударів, які досить часто зустрічаються в партіях шашкістів різних рівнів неможливо навчитися добре грати в шашки.

Ударом називається такий тактичний прийом, коли під бій віддається одна шашка, а збивається декілька шашок суперника.

Розглянемо таку позицію: білі – прості g1, f2(2), чорні – прості d4, h4(2). Пропонуємо вихованцям вирішити це завдання, яке спочатку буде їм непросто розв’язати. У цьому положенні білі ходять 1.f2-g3 h4:f2 2. g1:c5 і виграють шашку. Очевидно, що виграш у щойно розглянутій позиції досягається ходом 1.f2-g3. Чорні були змушені побити шашку білих q3. Чому? Тому, що в шашках бити обов’язково. Ставимо позицію: білі - прості с1, b2 (2), чорні - прості b4, f4(2). Скільки білих і чорних шашок є на дошці? Гуртківці відповідають, що у кожної сторони на дошці по дві шашки. А яких шашок більше на шашковій дошці білих чи чорних? Після отримання відповідей підсумовуємо, що переваги у шашках не має жодна сторона. І білих, і чорних шашок порівну, а саме дві. Проте, незважаючи на рівність шашок на дошці, білі з допомогою удару виграють. Вони віддають під бій одну шашкe, а забирають дві шашки суперника, а саме: 1. b2-c3 b4:d2 2. c1:g5х. На дошці залишилася тільки одна білі шашка. «Хто ж переміг у даній позиції – білі чи чорні?», - запитуємо у дітей. Робимо підсумок: на дошці залишилася тільки одна шашка білих, а це значить, що перемогу отримали білі, адже всі чорні шашки знищені.

Розставляємо на дошці ще одну позицію: білі - прості c1, d2 (2),чорні – прості b4, f4(2) і пропонуємо провести удар за білих, попередивши, що він схожий на попередній: 1.d2-c3 b4:d2 2.c1:g5х. Знову перемогли білі. Вони скористалися чергою свого ходу і провели удар.

У всіх позиціях, що розв’язували, фінальний, тобто заключний удар відбувався з поля c1. Тому тема цього заняття «Удар з поля с1» або «Удар з с1». Розставляємо на дошці ще одну позицію: білі - прості c1, d2 (2), чорні – прості b4, f2(2) і пропонуємо провести удар за білих, попередивши, що він подібний до попереднього: 1. d2-c3 b4:d2 2. c1:g1х. Перемогли білі. Вони скористалися чергою свого ходу і провели удар.

ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Провести удар це значить – …?

2.Яке правило відносно бою ми знаємо?

3.Як правильно здійснювати бій шашок?

4.Що ми робимо з побитими шашками?

5.Чи беруть вони участь у подальшій грі?

6.Хто переміг у грі, якщо на дошці залишилася, наприклад, хоч одна шашка білих?

Заняття 28. Удар. Удар з поля e1.

Мета: Познайомити гуртківців з ударом з поля e1. Розвивати пам’ять та мислення вихованців.


Дата добавления: 2015-07-20; просмотров: 38 | Нарушение авторских прав


<== предыдущая страница | следующая страница ==>
Хід заняття| Хід заняття

mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.006 сек.)