Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АрхитектураБиологияГеографияДругоеИностранные языки
ИнформатикаИсторияКультураЛитератураМатематика
МедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогика
ПолитикаПравоПрограммированиеПсихологияРелигия
СоциологияСпортСтроительствоФизикаФилософия
ФинансыХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника

Хід заняття. І. Повторення вивченого матеріалу

Хід заняття. | Хід заняття | Хід заняття | Хід заняття | Хід заняття | Хід заняття | Хід заняття | Хід заняття | Хід заняття | Хід заняття |


Читайте также:
  1. Викладач, що веде практичні заняття: ІЛЬНИЦЬКА НАДІРА ФАТЕХІВНА
  2. Групові заняття проводяться за умови присутності не менше двох осіб!!!
  3. Для того, щоб отримати навантаження, адекватне можливостям Вашого організму, необхідно правильно підібрати тип заняття, що відповідає Вашим бажанням, здібностям і можливостям.
  4. Заняття 1.
  5. Заняття 13.
  6. Заняття 14
  7. Заняття 15

І. Повторення вивченого матеріалу

ІІ. Вивчення нового матеріалу

Людина, яка з вами грає в шашки називається партнером або суперником. Шашки – це гра в якій борються за перемогу два чоловіки. Один керує білими, інший чорними шашками. Кожному з них перед початком гри дається по 12 шашок (плоских, круглої форми), одному – білих шашок, іншому – чорних. Шашки розставляються на чорних полях перших трьох горизонталей. Так, на першій горизонталі 4 білі шашки ставимо на полях a1, c1, e1, g1. Пропонуємо учням: «Давайте порахуємо, скільки ж білих шашок поставимо на другій горизонталі?» Теж 4 білі шашки, які розташовуються на полях b2, d2, f2, h2. А скільки білих шашок повинно бути на третій горизонталі? Також 4 білі шашки, їх кладемо на поля a3, c3, e3, g3. Кожний вихованець ставить шашки на шашкову дошку самостійно, але під контролем керівника гуртка. Якщо хтось з вихованців неправильно розташовує шашки, то керівник гуртка виправляє його помилку.

Спочатку всі ставлять на дошку одну шашку, а потім другу, третю… Після завершення розташування білих шашок рахуємо скільки всього білих шашок покладено на шашкову дошку. 4 та 5 горизонталь залишаємо вільними від шашок. Запитуємо у вихованців: «Чому?» І відповідаємо: «Тому що, на полях четвертої та п’ятої горизонталей на початку партії починається гра».

Потім ставимо чорні шашки. На шосту горизонталь кладемо 4 чорні шашки на поля b6, d6, f6, h6, на сьомій горизонталі розташовуємо 4 чорні шашки на поля a7, c7, e7, g7. На останню, восьму, горизонталь ставимо також 4 шашки на поля b8, d8, f8, h8. Рахуємо, скільки всього чорних шашок знаходиться на шашковій дошці.

Звертаємо увагу гуртківців, що на шашковій дошці знаходиться однакова кількість білих і чорних шашок, що створює рівні умови гри на початку партії для партнерів.

ІІІ. Закріплення матеріалу.

1. Скільки шашок знаходиться на шашковій дошці перед початком партії?

2. Які шашки ставимо на перші три горизонталі?

3. Скільки шашок розставляється на 1, 2, 3 горизонталі?

4. Чому не ставимо шашки на четверту та п’яту горизонталі перед початком партії?

5. Скільки шашок кладемо на 6, 7, 8 горизонталі?

6. Які шашки ставляться на 6, 7, 8 горизонталі?

7. Чи однакову кількість чорних та білих шашок на початку партії знаходяться на шашковій дошці?

8. Скільки білих шашок ставимо на дошку перед початком партії?

9. Скільки чорних шашок бере участь у грі?

10. Які бувають шашки за формою?

 

Заняття 24. Ходи шашки

Мета: Познайомити гуртківців з видами ходів шашок. Розвивати пам’ять, мислення та увагу вихованців.


Дата добавления: 2015-07-20; просмотров: 44 | Нарушение авторских прав


<== предыдущая страница | следующая страница ==>
Хід заняття| Хід заняття

mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.006 сек.)