Читайте также: |
|
Тема: Соціально-психологічна підтримка дітей-сиріт та дітей, що позбавлені батьківського піклування, дітей, які перебувають у закладах соціальної допомоги та підтримки (безпритульні та бездоглядні діти). (2 год.).
Мета: визначити зміст соціально-психологічної підтримки та супроводу практичним психологом, соціальним педагогом дітей-сиріт та дітей, що позбавлені батьківського піклування, дітей, які перебувають у закладах соціальної допомоги та підтримки (безпритульні та бездоглядні діти). Вправляти професійні навички.
Хід заняття
І. Обговорення наступних питань:
1. Особливості організації діагностичної, корекційної та профілактичної роботи з дітьми, що потрапили до закладів соціальної допомоги та підтримки.
2. Зміст психопрофілактичної роботи з дітьми-сиротами та дітьми, що позбавлені батьківського піклування.
ІІ. Аналіз реабілітаційних програм.
Оцінювання:
за відвідування, активну роботу на занятті – 1 бал
за відповіді на теоретичні запитання – 2 бали
за виконання практичного завдання – 2 бали.
ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ – 29 б.
Семестр
Змістовий модуль І.
Теоретичні засади поняття «Група ризику». Види груп, їх характеристика.
1. Законспектуйте які відмінності мають діти, що хворіють СНІДом та ВІЛ-інфіковані. Визначте які умови необхідно створити з метою здійснення повноцінного розвитку дітей-інвалідів та дітей, що хворіють хронічними соматичними захворюваннями.
2. Підготуйте реферат за темою «Алкогольна та наркотична залежність дітей та підлітків як психологічна проблема».
3. Твір-міркування «Дитина-сирота! Хто винен? Що робити?»
4. Розв’яжіть психологічну задачу. Дайте відповіді на запитання: «Які заходи необхідно здійснити? Як? З ким? Кому? та ін.»
«Хлопчика 5 років, до старшої групи дитячого садка, як завжди, привів батько, який не працює та займається вихованням сина. Вихователь звернула увагу на синці в області очей, лоба та шиї хлопчика. Дитина пояснила походження побоїв тим, що мама його вчора побила та пошкрябала, коли він лягав спати.
В родині хлопця не зовсім звична ситуація – гроші заробляє мати. Вона часто приходить додому пізно, коли син вже спить. Напередодні хлопчик дочекався повернення матері, але спілкування з мамою не вийшло, так як мати прийшла роздратована та втомлена від неприємностей на роботі. Хлопчик розігрався у ліжку, ось мати його й побила.»
Змістовий модуль ІІ.
Методика роботи з дітьми та підлітками групи ризику.
Дата добавления: 2015-08-18; просмотров: 52 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая страница | | | следующая страница ==> |
Практичне заняття №3 | | | Семестр |