Читайте также:
|
|
Семестр
Практичне заняття №1
Тема: Поняття «діти групи ризику». Психологічні особливості дітей-сиріт та дітей, що позбавлені батьківського піклування (2 год.).
Мета: Визначити зміст поняття «діти групи ризику». Встановити психологічні особливості дітей, що залишились без батьківського піклування. Окреслити відмінності статусів дитина-сирота та дитина, що позбавлена батьківського піклування.
Хід заняття
І. Обговорення наступних питань:
1. Виникнення поняття «група ризику».
2. Критерії, за якими можлива класифікація дітей групи ризику.
3. Діти-сироти та діти, що позбавлені батьківського піклування – їх психологічні особливості.
4. Встановлення статусів дитина–сирота та дитина, що позбавлена батьківського піклування.
ІІ. Знайдіть та занотуйте визначення поняття «група ризику», що наводиться у словниково-довідникових джерелах.
На матеріалі художніх творів доберіть уривки, в яких йде мова про дітей, що залишились без батьків, їх психологічний стан, переживання, міркування тощо.
Оцінювання:
за відвідування, активну роботу на занятті – 1 бал
за відповіді на теоретичні запитання – 1 бал
за виконання практичного завдання – 2 бали.
Практичне заняття №2
Тема: Психологічні особливості неповнолітніх злочинців, безпритульних дітей. Дути вулиці. Неформальні молодіжні групи (2 год.).
Мета: Визначити зміст категорій «неповнолітній злочинець», «безпритульна дитина», «дитина вулиці», «неформальна молодіжна група». Встановити психологічні особливості дітей, що належать до вказаних груп ризику.
Хід заняття
І. Обговорення наступних питань:
1. Причини, що призводять до потрапляння дитини на вулицю, змушують дитину займатися жебрацтвом.
2..Роль родини та батьків у скоєнні злочинів неповнолітніми дітьми.
3. Причини, які зумовлюють виникнення неформальних молодіжних груп. Чому представниками неформальних молодіжних угрупувань є підлітки?
4. Психологічні особливості безпритульних дітей.
5. Психологічні особливості неповнолітніх злочинців.
6. Психологія молодіжних групувань.
ІІ. Знайдіть та занотуйте визначення наступних груп ризику, що наводиться у словниково-довідникових джерелах: «безпритульна дитина», «дитина вулиці», «неформальна молодіжна група».
Підготуйте повідомлення (5-7 сторінок) «Сучасне молодіжне неформальне угрупування».
Оцінювання:
за відвідування, активну роботу на занятті – 1 бал
за відповіді на теоретичні запитання – 1 бал
за виконання практичного завдання – 2 бали.
Дата добавления: 2015-08-18; просмотров: 47 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая страница | | | следующая страница ==> |
РОБОЧА ПРОГРАМА | | | Практичне заняття №3 |