Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Хід уроку.

Урок 2. 06.10.2010

 

Тема: Утворення Єгипетської держави.

 

Мета: 1. Ознайомити учнів з особливостями виникнення перших держав у Єгипті, з утворенням єдиної держави та з культом фараона.

2. Розвивати уміння учнів працювати з історичною картою, текстом підручника, аналізувати схеми та малюнки, робити висновки.

3. Виховувати працелюбність, відповідальність, організованість та сприяти пробудженню інтересу до вивчення історії.

 

Тип уроку: урок формування і вдосконалення вмінь та навичок.

 

Обладнання: Мультимедійна дошка, підручник, атласи, листи зі схемами обличчя людини для визначення її настрою, листи із визначеннями понять на магнітній дошці та план уроку.

Хід уроку.

 

І. Оргмомент (проводиться на перерві). Підготовка класу до уроку, визначення кількості учнів, присутніх на уроці та причини відсутності учнів, якщо такі є.

 

ІІ. Привітання. Добрий день. Мені дуже цікаво, який у вас настрій? Намалюйте, будь ласка на папірцях, які є у вас на парті, обличчя, яке покаже як ви себе відчуваєте.

(Слайд 1. Три обличчя, які відображають радість, страх, сум.)

 

(Учитель коротко аналізує малюнки учнів).

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів. Усне бліц - опитування. «А тепер давайте пригадаємо…» (Слайд 2. Географічне положення Єгипту.)

1. Яку тему ми вивчаємо? (Давній Єгипет)

2. Про що ми говорили на минулому уроці? (Про географічне положення, господарство та населення Єгипту)

3. На якому материку знаходиться Єгипет? (В Африці)

4. В якій частині Африки? (У Північно-Східній)

5. В долині якої річки розкинулася Єгипетська держава? (Ніл)

6. Чим унікальна ця річка? (Найдовша річка світу – 6 695 км.)

7. Яку роль вона відіграє у житті єгиптян? (Її водами зрошуються поля, завдяки її розливам утворився легкий родючий ґрунт «лес». Ніл використовують також для перевезення товарів та для подорожей. У її водах водиться риба, яку виловлюють, по берегам росте очерет, на якому писали, водяться звірі, на яких полювали.)

8. Чому землеробство в Єгипті було зрошувальним – іригаційним? (Тому, що без штучного зрошування, тобто прокладання каналів, зведення дамб неможливо було отримувати хороші врожаї.)

9. Як називається пристрій для підняття води в Єгипті? (Шадуф)

10. Що вирощували в Єгипті? (пшеницю, ячмінь, овочеві культури, фінікові пальми, фіги, виноград…)

11. Яких тварин розводили? (Биків, корів, віслюків, домашніх птахів – гусей, качок…)

12. Як називається виготовлення різноманітних предметів? (Ремесло)

13. Назвіть декілька видів ремесел (ткацтво, гончарство, ковальства, каменярство…)

14. Як одягалися єгиптяни? (Чоловіки носили спідниці до колін, жінки – одяг з білого полотна, що нагадував сарафан, взували сандалі лише, коли виходили з двору, а так ходили босі.)

15. Що вони їли? (Ячмінні та пшеничні перепічки, каші, сушену рибу, овочі, сир, фрукти, пили молоко, пиво, вино.)

16. Чому єгиптяни голили голови і носили перуки? (Учні пропонують свої варіанти відповіді)

17. Чому фараони прив’язували собі бороди? (Бороди в єгиптян не росли, але вони вважалися прикметою богів чи царів.)

18. Якими орденами фараони нагороджували сміливих воїнів (Золотими орденами Мухи та Лева.)

19. Чим будинки єгиптян відрізнялись від сучасних європейських?

(Виготовлялися з сирцевої (невипаленої) цегли, дах плескатий, стіни розписані малюнками…)

 


Дата добавления: 2015-08-05; просмотров: 88 | Нарушение авторских прав


Читайте в этой же книге: Варяги. | Волжская Булгария. | Батыево нашествие. (1237-1242 гг.) | VІІ. Рефлексія. Творчі та пошукові завдання. |
<== предыдущая страница | следующая страница ==>
Немецко-шведская агрессия.| VІ. Вивчення нового матеріалу.

mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.007 сек.)