Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АрхитектураБиологияГеографияДругоеИностранные языки
ИнформатикаИсторияКультураЛитератураМатематика
МедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогика
ПолитикаПравоПрограммированиеПсихологияРелигия
СоциологияСпортСтроительствоФизикаФилософия
ФинансыХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника

Експериментальне вживання алкоголю

Читайте также:
  1. Коротка інформація щодо наслідку вживання алкоголю, наркотиків та тютюнопаління.
  2. Недопущення зловживанням монопольним положенням на ринку
  3. Порівняльні дані вживання службових частин мови дітьми старшого дошкільного віку і дорослими
  4. Призвичаювання до вживання алкоголю
  5. Пристрастие Томаса к алкоголю
  6. РОЗДІЛ 3 ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ВПРОВАДЖЕННЯ РОЗРОБЛЕМНОЇ СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ З ПРОФІЛАКТИКИ ПРАВОПОРУШЕНЬ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

Середа.

День творчості. Можливі варіанти: малювання, музичні заняття, літературний день, кулінарний день, тощо. (може проводитися самостійно, або за участі соціального працівника)

Четвер.

Спілкування з психологом. Індивідуальні або групові консультації з батьками та дітьми з питань виховання, міжособистісних стосунків, тощо. Також можливе проведення тренінгового заняття.

П’ятниця.

Підсумкові сімейні збори — спілкування з метою підведення підсумків, обго­ворення питань, прийняття рішень. (обов’язкова участь соціального працівника).

Субота.

День “Допоможи мамі і тату”. Діти активно залучаються до справ по господарству.

Неділя.

Організація активного відпочинку (відвідування кінотеатру, парку відпочинку, спілкування з природою, тощо). В цей день до роботи з сім’єю можуть бути залучені волонтери.

 


ПЗ №2. Складіть план-конспект одного із занять “Університету для батьків”

План-конспект заняття “Сутність, зміст та проблеми сімейного виховання”

Мета: розкрити сутність, зміст та визначити типові проблем сімейного виховання.

Обладнання: література для додаткового читання по цій темі, листи паперу, ручки, олівці, листи з тестами.

Хід заняття:

1. Поняття сім’ї та сімейного виховання.

2. Основні чинники сімейного виховання.

3. Типові помилки сімейного виховання.

4. Умови успішного сімейного виховання.

5. Зміст сімейного виховання.

6. Засоби сімейного виховання.

7. Проведення тестування.

Короткий зміст бесіди:

Сім'я — своєрідний центр формування особистості дитини, виховання її характеру, волі, громадянської свідомості.

Сімейне виховання — більш чи менш усвідомлені зусилля старших членів сім'ї, котрі спрямовані на те, щоб молодші відповідали уявленням старших про те, якою повинна бути і стати дитина.

До основних чинників сімейного виховання, що визначають його силу і стійкість, відносять:

1. можливість спиратися па виховну силу традицій і обрядів;

2. постійність, інтенсивність створення «виховних ситуацій»;

3. можливість тривалих виховних виливів на дитину з боку батьків та інших дорослих;

4. емоційна форма відносин між батьками і дітьми. (Близькі, теплі, надійні стосунки в родині є найбільшим внеском в емоційний розвиток дитини).

Типові помилки сімейного виховання:

· відсутність єдиних вимог до дитини;

· формальний характер спілкування з нею;

· вседозволеність у діях та вчинках дитини;

· безконтрольність з боку батьків за поведінкою та навчанням дитини;

· обожнювання, ідеалізація дитини;

· надмірна суворість у вихованні;

· відсутність врахування індивідуально-психологічних та вікових особливостей дитини.

Умови успішного сімейного виховання:

· сім'я — міцний і дружний колектив;

· інтереси членів сім'ї перебувають у гармонії з інте­ресами суспільства;

· повна сім'я — важлива умова успішного виховання дітей;

· єдність вимог з боку батька і матері;

· наявність у батьків почуття відповідальності за ви­ховання дітей;

· дотримання батьками норм і правил співжиття;

· атмосфера взаємної довіри, дружби, доброзичли­вості;

· використання порад А.С.Макаренка, В.О.Сухомлинського у сімейному вихованні.

Зміст сімейного виховання: моральне, розумове, трудове, естетичне і фізичне виховання. Здійснюючи вплив за цими напрямами, особливу увагу слід приділяти вихованню у дітей любові до близьких, до мови і культури свого народу; поваги до людей; піклу­вання про молодших і старших, співчуття і милосер­дя до тих, хто переживає горе; шанобливого ставлен­ня до традицій, звичаїв, обрядів, знання свого родово­ду, історії народу.

Засоби сімейного виховання:

а) вплив атмосфери життя родини, її трудового ук­ладу, громадянської зрілості, культури взаємовідно­син;

б) використання трудових традицій сім'ї;

в) організація життя дитини в сім'ї: режим, обов'яз­ки, вимоги, участь дітей в домашній роботі, піклуван­ня про навчальну діяльність школяра;

г) організація дозвілля дітей.


 

ПЗ №2. Складіть план-конспект одного із занять “Університету для батьків”

План-конспект заняття "Педагогічна культура батьків”

Мета: розкрити сутність та визначити основні параметри педагогічної культури батьків.

Обладнання: література для додаткового читання по цій темі, листи паперу, ручки, олівці, листи з тестами.

Хід заняття:

1. Поняття педагогічної культури.

2. Характеристики педагогічної культури.

3. Основні параметри педагогічної культури.

4. Обговорення практичних ситуацій.

5. Проведення тестування.

Короткий зміст бесіди:

Педагогічна культура батьків — достатня підготов­леність до виховання дітей в умовах сім'ї, вміння за­стосувати якості вихователя в процесі сімейної життєдіяльності.

Вона характеризується:

- певною сумою (основним мінімумом) знань з психології, педагогіки, фізіології, гігієни;

- вміннями і навиками, набутими в процесі вихован­ня дітей та догляду за ними;

- культурою педагогічного впливу.

Основними параметрами педагогічної культури батьків є:

- моральна культура;

- культура мислення;

- культура мовлення;

- комунікативна культура;

- культура праці;

- дидактична культура;

- культура рухів;

- фізична культура;

- естетична культура;

- екологічна культура.


ПЗ №2. Складіть план-конспект одного із занять “Університету для батьків”

План-конспект заняття " Типи сімей, проектування майбутнього сімейного життя”

Мета: дати поняття підліткам про історію сімейно-шлюбних відносин, мотиви виникнення сім'ї, типи сімей, сімейні уклади, взаємовідносини подружжя в сім'ї.

Обладнання: література для додаткового читання по цій темі, листи паперу, ручки, олівці, листи з тестами, магнітофон.

Хід заняття:

1. Бесіда про історію сімейно-шлюбних відносин, мотиви виникнення сім'ї і характеристика її типів на різних історичних відрізках.

2. Поняття про різні типи і уклади сімей.

3. Написання анонімного твору "Моя майбутня сім'я".

4. Рольові ігри ("Сім'я після роботи").

Короткий зміст бесіди:

Ми постійно говоримо і чуємо слова "шлюб", "сім'я", "вступити до шлюбу", "створити щасливу сім'ю" і т.д. Спробуємо уяснити, що значать ці слова, чому люди вступають в шлюб, як створити щасливу сім'ю?

Російське слово "Брак" походить від староруського "брачити", що значить "отбирать", тобто вибирати краще, потрібне і відкидати погане, непотрібне.

В українському, білоруському, польському, чешськомута інших слов'янських мовах це слово позначається терміном "шлюб", яке походить від старослов'янського "сьлюб" — урочиста обіцянка. "Слюбитись" — домовитись. Шлюб — це вільний рівноправний союз жінки та чоловіка, який укладається з дотриманням порядку і умов, згідно закону, і накладає на них особисті та майнові права і обов'язки. Таким чином, вільно укладая союз, люди добровільно приймають на себе обов'язки, норми поведінки в цьому союзі.

Із історії шлюбу:

Родинний шлюб — перша форма шлюбу, шлюб між кровними родичами. Це утворювало загрозу для виживання роду. Виникало статеве табу, заборона на статеве спілкування між чоловіком і жінкою роду.

Екзогамний (міжродовий, міжплемінний шлюб) —чоловіки і жінки живуть статевим життям з представниками інших племен і народів.

Груповий (дульно-родовий) шлюб, де всі чоловіки одного роду є чоловіками всіх жінок другого роду, а чоловіки цього другого роду — відповідно чоловіками жінок першого роду.

Поступово, в рамках дульно-родового шлюбу, почали утворюватися постійні шлюбні пари. Таким чином, близько 24-25 тис. років тому, виник перший брак, при якому партнерів пов'язує добра воля і взаємні симпатії.

В теперішній час шлюб є моногамним, тобто міцною сталою формою, де відношення між чоловіком і жінкою цілком підлеглі нормам оточуючого суспільства.

Різновидності сім'ї:

Матріархат — перша форма сімейних відносин, де головну роль виконувала жінка.

Патріархат — головну роль виконував чоловік.

Полігамна сім'я — сім'я патріархальна, де чоловік має багато жінок. Часто реалізувалось у вигляді сім'ї гаремного типу.

Нуклеарна сім'я (від лат — ядро) — складається з чоловіка, жінки, дітей.

 


ПЗ №3. Розробіть план бесіди на тему “Профілактика алкоголізму серед неповнолітніх”

Однією з найбільш поширених простих форм соціально-педагогічної діяльності є бесіда. Основою будь-якої бесіди є діалогічна взаємодія, що полягає в реалізації таких функцій спілкування: інформативної — передача і прийом інформації, регулятивне комунікативної — вплив на поведінку партнерів у спілкуванні афективно-комунікативної, що пов'язана з виразом та передачею іншим емоцій та переживань.

Бесіда може бути індивідуальною чи груповою, заздалегідь спланованою чи спонтанною. Основне її призначення — розширення знань клієнтів, залучення їх до оцінки наслідків певних подій, вчинків, формування в них відповідного відношення до навколишнього дійсності, своїх обов'язкам.

План бесіди:

Вступ.

Викрадач розуму — так здавна називали алкоголь. Ще за 8 тис. років н. е. з появою керамічного посуду — люди почали виготовляти алкогольні напої з меду, винограду...

Чистий спирт одержали араби і назвали його "алькоголь", що означає той, що одурманює.

Що може трапитись внаслідок алкогольного сп'яніння?

Стадії виникнення залежності

Стадії залежності починаються від безпричинного вживання до вира­женого вживання. Тривалість часу між початком вживання алкоголю та початком залежності коливається у широких межах і визначається не тільки індивідуальними особливостями людини, а й виду алкоголю пересування людини по стадіях залежить від особливостей здоров’я людини, її психіки та оточення, виховання, розуміння наближення біди.

Чи ти вільний у своєму виборі?

Дуже часто підлітки виплавають перший келих вина в колі друзів або сім’ї. Якщо твої друзі випивають на вечірці, то дуже важко не приєднатися до них.

Тому, що може здатися, що тебе не приймають в компанії, якщо ти не захочеш випити з ними.

Привабливий вигляд алкоголю намагається створити реклама алко­гольних напоїв. В рекламних об'явах люди, які п'ють, виглядають дуже щасливими. Реклама робить все, щоб заставити тебе попробувати алко­голь і стати його споживачем.

Чи ти дозволиш собі піддатися впливу?

Як ти діятимеш?

Експериментальне вживання алкоголю

Підлітки часто експериментують з алкоголем. Вони спостерігають, як внаслідок вживання алкоголю змінюється настрій. Підлітки вчаться отри­мувати від випивки приємні відчуття. Іноді вони почувають себе добре, але, як правило, відбувається протилежне. їм трапляється пережити не­приємні моменти від вживання алкоголю — на похмілля їх нудить, болить голова. Негативні наслідки вживання алкоголю можуть викликати огиду до вживання алкоголю, а іноді можуть привести до рішення зовсім не пити. Але великій кількості підлітків-експериментаторів таланить відчути задоволення від вживання алкоголю. Такі наслідки викликають бажання продовжувати експериментування та прискорюють перехід до наступної стадії — помірного вживання алкоголю.

Помірне вживання алкоголю

Підлітки, котрі вживають алкоголь, роблять це задля з метою відчувати себе зручно у компанії. Вони добре розуміють, як почуватимуть себе після випивки, і тому п'ють тільки тоді, коли у цьому є потреба. Певною мірою и них зберігається здатність самоконтролю стосовно того, коли і скільки можна випити. Але підлітки не стають сталими помірними споживачами алкоголю. Багато тих, хто п'ють, не знають міри. Вони п'ють надто багато. Часто вони випивають п'ять або навіть більше порцій підряд. Це надмірно.


Дата добавления: 2015-11-04; просмотров: 160 | Нарушение авторских прав


<== предыдущая страница | следующая страница ==>
ПСИХОЛОГИЧЕСКИЙ ПОРТРЕТ И РЕЧЕВАЯ ХАРАКТЕРИСТИКА У ТУРГЕНЕВА. 4 страница| Призвичаювання до вживання алкоголю

mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.019 сек.)