Читайте также: |
|
Заучування вірша Л. Повх “Жабка”
Мета: Ознайомити дітей з віршем, донести гумористичний зміст вірша, збагатити словник дітей епітетами, словами зі зменшувально-пестливими суфіксами, метонімією – шапка у соняха. Учити дітей виразно читати вірш, передаючи гумор ситуації та журливий настрій зеленої жабки.
Словник: малесенька жабка, листочки, журилася жабка, жовтими стали листочки у клена, я ще й досі зелена-зелена.
Хід заняття
Діти, відгадайте загадку:
У зеленому жакеті,
Галасує в очереті,
Хоч і плавати мастак,
І не риба, і не рак.
Так, це жаба. Діти, а де живуть жаби? (у болоті, біля річок, озер). Які вони за кольором (зелені), а які за вдачею? (галасливі, спритні, швидкі, веселі).
А ось я знаю вірш про жабку, яка зовсім не така, як ми звикли її бачити, послухайте його, цей вірш називається “Жабка”. Написала його українська поетеса Лідія Повх.
Журилася під осінь
Малесенька жабка:
Уже потемніла
У соняха шапка
Жовтими стали
Листочки у клена
А я ще й досі
Зелена-зелена.
Діти, як думаєте, чому малесенька жабка сумує? (бо вона зелена, коли все навкруги жовтіє восени). А який настрій у вас? Вам теж сумно чи весело? Приводу для суму немає, бо ні птахи, і звірі не жовтіють з приходом осені, а лише рослини, дерева. Жабка ще дуже маленька і вона цього не знає. Давайте їй про це скажемо, надішлемо телеграму (складання дітьми “телеграми”: “Дорога жабко, не сумуй, це дуже добре, що ти зелена-зелена, бо тобі й не треба жовтіти, як листочки, вони відмирають, а ти будеш далі жити”. Я думаю, жабка зрадіє, коли одержить нашу телеграму.
Лексична вправа “Слова-барви для жабки”
Мета: Вправляти дітей у доборі синонімів: сумна, журлива, нещасна, схвильована, принишкла, тужлива... “Якою б стала жабка, якби вона пожовтіла, як листочок?”; у доборі антонімів: сумна – весела, радісна, щаслива, задоволена... “Назви жабку ласкаво”; в утворенні слів зі зменшувально-пестливими суфіксами: жаба, жабище, жабка, жабеня, жабочка, жабенятко... “Що може жабка робити? ”: журитися, сумувати, нудьгувати, тужити, сміятися, радіти, веселитися, стрибати, рухатись... Настанова на запам’ятовування. Повторне читання вірша вихователем. Читання вірша дітьми.
Дата добавления: 2015-07-25; просмотров: 287 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая страница | | | следующая страница ==> |
Заняття з художньої літератури | | | Гумористичного характеру |