|
Тема. Закріплення й узагальнення знань про прикметник
Мета: проаналізувати помилки, допущені в контрольній роботі; закінчити й узагальнити вивчене про прикметник; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до рідного краю.
ХІД УРОКУ
Організація класу до уроку
Аналіз виконання тестової роботи
Оголошення теми й мети уроку
Сьогодні на уроці ми згадаємо й закріпимо все, що вивчили про прикметник. Будемо вчитися вживати прикметник у своєму мовленні.
Узагальнення й закріплення вивченого
Робота над запитаннями для повторення (С. 59)
Вибірковий диктант
Послухайте текст.
Що нового дізналися з нього?
ПТАХ З ЛЕГЕНДИ
Синій птах. Живе він далеко від осель у горах Паміру. Синій птах надзвичайно красивий. У затінку його пір'я оксамитово- чорне. На сонці воно переливається то синім, то ліловим кольором. Довжина його тіла чимала — до півметра. Голову прикрашає низький червоний гребінець. Співає цей птах лише навесні. Спів його дуже ніжний. Він нагадує мелодію чарівної флейти.
Проте мало кому пощастило побачити цього таємного кра- сеня. Вважається, що цей птах приносить щастя, здійснення мрій. (З книги «Дванадцять місяців»)
Випишіть прикметники з іменниками, пов'язаними з ними. Визначте число та рід. Виділіть закінчення.
Редагування тексту (Впр. 130)
Робота з текстом (Впр. 132)
Розвиток зв'язного мовлення (Впр. 136)
Колективне складання розповіді «Моє рідне місто/село».
Самостійна робота (Впр. 131)
Спишіть вірш, розкриваючи дужки. Визначте число і рід прикметників. Виділіть закінчення.
Як визначити рід і число прикметників?
В яких випадках рід прикметників не визначаємо? (У мно- жині)
7. Коментоване письмо (Впр. 137) V. Підсумок уроку
Робота над схемою.
Доповніть схему.
Прикметник означав... відповідає на питання...
I
змінюється за
числами | ||
однина | множина | |
і | ||
за родами | ||
S | ||
чоловічий | жіночий | середній |
ий; ій | а; я | е; є |
VI. Домашнє завдання
Вправа 138, С. 58.
Урок 95
Тема. Загальне поняття про дієслово. Зв'язок дієслова з іменником в реченні. Складання речень за малюнками.
Мета: повторити знання учнів про дієслово; формувати вміння розпізнавати дієслово за істотними ознаками (питанням, значенням, роллю в реченні), вчити правильно вимовляти та писати дієслова на -ться; розвивати зв'язне мовлення, виховувати працелюбність.
Обладнання: малюнки професій: ткач, будівельник, сівачі, вчитель, лікар, пекар, індивідуальні картки з текстом.
ХІД УРОКУ
Дата добавления: 2015-10-21; просмотров: 81 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая страница | | | следующая страница ==> |
Урок 91 | | | Організація класу до уроку |