Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Конспекти уроків рідної мови у 3 класі за підручником М. С. Вашуленка, складені відповідно до чинної Програми та оновленого Державного стандарту. 9 страница

Читайте также:
  1. A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z 1 страница
  2. A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z 2 страница
  3. A Б В Г Д E Ё Ж З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я 1 страница
  4. A Б В Г Д E Ё Ж З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я 2 страница
  5. Acknowledgments 1 страница
  6. Acknowledgments 10 страница
  7. Acknowledgments 11 страница

(Впр. 103)

Прочитайте словосполучення.

Що відбувається з прикметником, якщо змінюється іменник, з яким він пов'язаний?

Висновок. При змінюванні іменника змінюється і прикметник, пов'язаний з ним.

Запишіть словосполучення. Позначте закінчення прикмет­ників.

Вибіркове списування (парна робота) (Впр. 105)

Списування.

Перевірка.

В яких словах вірша двома буквами позначено один звук?

Джерельцем, задзюркотів, синьою, день, скрізь.

Складіть звукову модель слова синьою.

О = о = о

5. Самостійна робота (Впр. 104). Редагування тексту

Спишіть, розкриваючи дужки. Виділіть закінчення прикмет­ників. Позначте число прикметників.

V. Підсумок уроку

Як змінюються прикметники?

Яке закінчення мають у множині? VI Домашнє завдання

Вправа 106, С. 47.

Урок 88

Тема. Змінювання прикметників за родами. Родові закінчення прикметників

Мета: ознайомити учнів з родовими закінченнями прикметників, формувати вміння змінювати прикметники за родами, орфографічні навички; розвивати мовлення, вміння зіставляти, аналізувати, уза­гальнювати; виховувати любов і шану до творчості Т. Г. Шевченка.

ХІД УРОКУ

Організація класу до уроку

Актуалізація опорних знань

Перевірка домашнього завдання (Впр. 106)

Прочитайте речення.

Які слова дібрали?

Як можна назвати кожну групу прикметників у довідці? (Синоніми)

Словниковий диктант

Весняний, широкий, червоний, великий, дерев'яна, тепленьке, тихенька, легенькі, весела, глибоке, стрибок.

Яку орфограму повторюємо? (Написання ненаголошених го­лосних укореніслова)

Яке слово, на вашу думку, зайве? Доведіть. (Стрибок)

Як змінюються прикметники? (За числами, за питанням)

Як визначити число прикметника? (За іменником, пов'язаним з ним)

Яке закінчення мають прикметники у множині?

Знайдіть серед записаних слів прикметник у множині. (Легенькі)

Вивчення нового матеріалу

Проблемне питання

Як ви думаєте, чи змінюються прикметники за родами? Доведіть думку.

Прочитайте словосполучення. Які закінчення треба напи- сати в прикметниках і чому?

Блакитн_ небо

Блакитн_ прапор

Блакитн_ вода

Оголошення теми й мети уроку

Пояснення нового матеріалу

1) Спостереження за мовним матеріалом (Впр. 107).

Розгляньте таблицю.

Чи змінюються прикметники за родами?

Від чого залежить рід прикметника? (Від роду іменника, пов'язаного з ним.)

Які закінчення мають прикметники чоловічого роду? (Закінчення ий, якщо основа закінчується на твердий приго- лосний, ій — якщо основа на м'який приголосний)

Які закінчення мають прикметник жіночого роду?

(а — якщо основа закінчується на твердий приголосний, я — якщо основа на м'який)

Які закінчення мають прикметники середнього роду?

(е — якщо основа закінчується на твердий приголосний, є — якщо основа на м'який)

Зверніть увагу на прикметники у множині.

Чи змінюються вони за родами?

2) Ознайомлення з теоретичним матеріалом (С. 47).

В яких випадках прикметники мають закінчення ій, я, є? (Якщо основа закінчується на м'який приголосний)

В яких випадках прикметники мають закінчення ий,а, е? (Якщо основа закінчується на твердий приголосний)

Творення словосполучень (Впр. 108)

Утворіть словосполучення, змінюючи прикметники. Ви- значте рід прикметників. Виділіть закінчення.

Каліграфічна хвилинка

9 березня — день народження Тараса Григоровича Шевченка.

Робота над віршем (Впр. 109)

Прочитайте вірш.

Як ви розумієте другу строфу вірша?

Випишіть виділені словосполучення, визначте число прикмет­ників. Якщо прикметники вжиті в однині, визначте їх рід.

(Робота виконується з коментуванням.)

IV. Закріплення вивченого матеріалу

1. Списування із завданням

Спишіть речення, дописуючи закінчення прикметників.

Визначте число і рід прикметників.

ЛИСИЧКА-СЕСТРИЧКА

У лисички зубки гостр_, мордочка тоненьк_. Вушка в неї на маківці, хвостик довг_, кожушок тепеленьк_. Добре лисичка при­брана: хутро пухнаст_, золотист_. На грудях у неї жилет, а на шиї біленьк_ комірець.

(К. Ушинський)

Якого типу текст? (Текст-опис)

2. Гра «Відгадайте іменник»

Велика, довгаста, жовта, духмяна, солодка —

Кругле, солодке, смачне, червонобоке —

Тихий, весняний, погожий, теплий —

Рясний, холодний, осінній —

V. Підсумок уроку

Як змінюються прикметники? (За числами, в однині — заро­дами)

Які закінчення мають?

Прикметник


 

 


 

Чоловічій рід Жіночий рід

а, я

ий, ій

Середній рід е, є


 

 


VI. Домашнє завдання Вправа 110, С. 48; правило, С. 47.

Урок 89

Тема. Вправи на визначення роду й числа прикметників за іменником

Мета: формувати в учнів вміння визначати число і рід прикмет­ників за іменниками, правильно писати родові закінчення прикметників; збагачувати словниковий запас; розвивати зв'язне мовлення; виховувати працелюбність.

ХІД УРОКУ

Організація учнів до уроку

Актуалізація опорних знань

Перевірка домашнього завдання (Впр. 110)

Назвіть сполучення іменників з прикметником. Якого вони роду? Доведіть свою думку.

Які картини ви уявили, читаючи вірш?

Фронтальне опитування

Що таке прикметник?

Як змінюються прикметники?

Які закінчення мають у множині? В однині?

Визначення роду прикметників

Допишіть закінчення. Визначте рід прикметників. Дуб висок_, могутн_, (_ рід).

Казка народн_, давн_ (_ рід). Кошеня маленьк_, пухнаст_ (_ рід).

Оголошення теми й мети уроку

Закріплення й узагальнення вивченого

Робота над творенням словосполучень, складення речень (Впр. 111)

Визначте число і рід утворених словосполучень.

Каліграфічна хвилинка

Хочеш їсти калачі — не сиди на печі.

Як ви розумієте зміст прислів'я?

Розвиток мовлення (Впр. 114) Складення розповіді за малюнком.

Добір прикметників-антонімів (Впр. 112)

Робота над текстом (Впр. 113)

Читання тексту.

Бесіда за змістом.

Складіть питальне речення до цього тексту.

Вибіркове списування словосполучень. Визначення роду при- кметників.

Вибірковий диктант

Сонячний промінь, гарне ім'я, хижий звір, літні дощі, руда білка, запашні волошки, яблуневий цвіт, рідке мило, зелена фарба, удалі козаки, срібні зірки, рання осінь.

У прикметниках якого стовпчика можна визначити рід?

Визначте рід прикметників. Виділіть закінчення.

Які значення мають прикметники другого стовпчика? Чому?

Орфоепічна та орфографічна хвилинка за таблицею «Правильно вимовляй і пиши»

Спишіть ці слова, добираючи до кожного прикметник. Ви­значте рід, виділіть закінчення прикметників.

(Маленькй квартирка, чистй підлога...)

Підсумок уроку

Які закінчення мають прикметники в однині й множині?

Як визначити число і рід прикметників?

Домашнє завдання Вправа115, С.51.


Дата добавления: 2015-10-21; просмотров: 88 | Нарушение авторских прав


Читайте в этой же книге: Лабораторна робота. | Правило 7. | Стаття з газети | Конспекти уроків рідної мови у 3 класі за підручником М. С. Вашуленка, складені відповідно до чинної Програми та оновленого Державного стандарту. 1 страница | Конспекти уроків рідної мови у 3 класі за підручником М. С. Вашуленка, складені відповідно до чинної Програми та оновленого Державного стандарту. 2 страница | Конспекти уроків рідної мови у 3 класі за підручником М. С. Вашуленка, складені відповідно до чинної Програми та оновленого Державного стандарту. 3 страница | Конспекти уроків рідної мови у 3 класі за підручником М. С. Вашуленка, складені відповідно до чинної Програми та оновленого Державного стандарту. 4 страница | Конспекти уроків рідної мови у 3 класі за підручником М. С. Вашуленка, складені відповідно до чинної Програми та оновленого Державного стандарту. 5 страница | Конспекти уроків рідної мови у 3 класі за підручником М. С. Вашуленка, складені відповідно до чинної Програми та оновленого Державного стандарту. 6 страница | Конспекти уроків рідної мови у 3 класі за підручником М. С. Вашуленка, складені відповідно до чинної Програми та оновленого Державного стандарту. 7 страница |
<== предыдущая страница | следующая страница ==>
Конспекти уроків рідної мови у 3 класі за підручником М. С. Вашуленка, складені відповідно до чинної Програми та оновленого Державного стандарту. 8 страница| Урок 91

mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.01 сек.)