Читайте также:
|
|
Факультет дошкільної освіти та практичної психології
Кафедра практичної психології
РОБОЧА ПРОГРАМА
З навчальної дисципліни
«Психологічний тренінг ефективної взаємодії з дітьми»
Для студентів ІІІ курсу відділення «Практична психологія»
Слов’янськ, 2010 р.
СТРУКТУРА ЗАЛІКОВОГО КРЕДИТУ КУРСУ
ТЕМА | КІЛЬКІСТЬ ГОДИН, ВІДВЕДЕНИХ НА: | ||
ЛЕКЦІЇ | ПРАКТИЧНІ ЗАНЯТТЯ. | САМОСТІЙНА РОБОТА | |
ЗМІСТОВНИЙ МОДУЛЬ І. ПСИХОЛОГІЧНИЙ ТРЕНІНГ І СУЧАСНА ПСИХОЛОГІЧНА ПРАКТИКА | |||
ТЕМА 1. Основи соціально-психологічного тренінгу. | |||
ТЕМА 2. Психологічний тренінг в сучасній психології. | |||
ЗМІСТОВНИЙ МОДУЛЬ ІІ. ТРЕНІНГОВА ПРАКТИКА В РІЗНИХ НАПРЯМКАХ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ | |||
ТЕМА 1. Тренінгова програма для гіперактивних дітей. | |||
ТЕМА 2. Тренінгові заходи з агресивними дітьми. | |||
ТЕМА 3. Психологічний тренінг з тривожними дітьми. | |||
ТЕМА 4. Тренінгова програма з аутичними дітьми. | |||
ВСЬОГО ГОДИН |
ПЛАН ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ
ТЕМА 1. Основи соціально-психологічного тренінгу. 2 години
Мета: закріпити знання студентів про історичний розвиток прикладного аспекту психотерапевтичної допомоги, завдання, принципи та ефекти психологічного тренінгу.
Хід заняття:
Питання до обговорювання:
1. Історичний огляд виникнення тренінгової практики.
2. Мета, завдання та принципи психологічного тренінгу.
3. Психологічний тренінг, як інструментальна дія.
4. Особистісна динаміка учасників.
5. Ведучий психологічного тренінгу.
Практичні завдання:
1. Робота з психологічним словником над таким поняттями: Т-група, тренінг соціально-психологічний, Курт Левін, групова динаміка, інтеграція групова.
Оцінювання:
За відвідування заняття – 1б.
За відповідь на теоретичне запитання – 2б.
За виконання практичного завдання – 2б.
ТЕМА 2. Психологічний тренінг в сучасній психології. 4 години
Мета: закріпити та поглибити знання студентів з різновидів психологічного тренінгу; вміння враховувати вікові та психологічні особливості дітей для проведення тренінгових заходів.
Хід заняття:
Питання до обговорювання:
1. Види психологічного тренінгу.
2. Психологічна гра, як оптимальна форма тренінгової роботи з дітьми.
3. Вікові особливості дітей при використанні тренінгових заходів.
Практичні завдання:
1. Робота з психологічним словником над таким поняттями: емпатія, сенситивність, детермінація (детермінізм), свідомість, амбівалентність, механізми захисту.
2. Написати тезисний конспект за такими темами: Психоаналіз; Трансактний аналіз; Психодрама; Тілесно-орієнтована психотерапія; Біхевіоризм; Гуманістична психологія.
Оцінювання:
За відвідування заняття – 1б.
За відповідь на теоретичне запитання – 2б.
За виконання практичного завдання – 2б.
Дата добавления: 2015-10-13; просмотров: 48 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая страница | | | следующая страница ==> |
повторних інструктажів | | | СПИСОК РЕКОМЕНДОВАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ |