Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Підсумок.

- Хлопці, давайте ще раз скажемо Капітошка, де ж у нас живуть сестрички-крапельки.

- Для чого нам потрібна вода?

- Як потрібно берегти воду?

- Я знаю, що деякі хлопці вивчили вірші для нашої сьогоднішньої зустрічі. І зараз вони розкажуть нам і Капітошка.

Ви чули про воду?

Кажуть, вона скрізь!

В калюжі, в морі, океані

І у водопровідному крані.

Без неї нам не вмитися,

Не поїсти, не напитися!

Смію я вам доповісти:

Без води нам не прожити!

Ви її знайдете в ставку

І в сирому лісовому болоті,

Подорожує завжди

Наша супутниця - вода!

На плиті у нас кипить,

Пором чайника сичить,

Розчиняє цукор в чаї.

Ми її не помічаємо,

Ми звикли, що вода -

Наша супутниця завжди!

- Хлопці, Капітошка всім дякує за те, що ви так добре знаєте її сестричок-крапельок. І дарує нам на згадку про себе чарівні крапельки, які будуть поїти нас цілющою силою. Тільки ви не забувайте про користь води і дбайливе до неї ставлення.

(Кожній дитині вручається крапелька)

- Спасибі тобі Капітошка, і вам, хлопці, спасибі за вашу активну і зацікавлену роботу на занятті.

Дата:12.12.14

Группа: середня

Розділ програми:

Вид заняття:

Тип заняття:

Форма проведення:

Тема: Незнайка

 

Програмовий зміст:

Задачі  
Розвивальні Уточнити уявлення дітей про доброту, про те що треба ділитися.
Навчальні Сформувати у дітей знання про дружбу
Виховні Виховувати моральне й естетичне ставлення до навколишнього світу, виховувати правильне поводження
Робота з розвидку мовлення Активізувати і збагатити словник дітей іменниками, прикметниками та дієсловами по темі заняття

Хід заняття

Під музику в зал входить Незнайка, дивиться по сторонах. розглядає дітей. Діти сидять на стільчиках. Незнайка - «Ой, куди це я потрапив? Ви хто такі»? Вихователь - «Це дитячий садок«Чебурашка». Тут живуть дівчатка і хлопчики. А ти хто?»Незнайка -«Я-Незнайка.»

Вихователь - «Хлопці, що забув сказати нам Незнайко? Що ми говоримо, коли приходимо в дитячий сад, коли зустрічаємося на вулиці? (Відповіді дітей). Звичайно, Незнайко забув привітатися. Здрастуй, Незнайко!»

Незнайка - «Ох, як я втомився!»-«(Дістає цукерку і їсть її, а фантик від цукерки кидає на підлогу).

Вихователь - «Хлопці, добре Незнайка зробив? (Відповіді дітей) Незнайка поділився цукеркою? Куди треба прибрати фантик? Відразу видно, що Незнайко в дитячий сад не ходив. Залишайся Незнайка у нас в дитячому саду, ми тебе навчимо - як правильно треба себе вести.»

Психогімнастика «Різні настрої». (Діти встають зі стільчиків в коло, Незнайко разом з усіма виконує руху).

«-Ох, Як плаче малюк-

-Що Мёдведь гарчить.

-А Сміється малюк-

-Що Струмок дзюрчить.

-А Вже сльози текут-

-Будто Дощик ллє

-Улибнётся малюк-

-Будто Сонце зійде.

-Ось Який малюк!»

(Вихователь розповідає вірш Е. Юдіна, «Ось який, малюк, а діти зображують мімікою і жестами різні емоційні стани). Діти і Незнайка сідають на стільчики.

Звучить тиха музика.

Вихователь - «Сказали Бельчата, Тигренята і Ведмедики,

Слухняні діти і шалунишки:

«Давайте хорошому разом вчитися, поганими хлопцями бути не годиться!»Діти розповідають вірші В. Степанова про виховання, про правила поведінки.

1.Всталі діти на світанку

Допомагають мамі діти

Допомагають Білці-мамі запастися до зими грибами.

2. Сірий Ослик - довгий хвостик

Для Корови зробив місток

Нехай корова не боїться в річку з містка звалитися.

3. Села Мишка біля вікна, вчить Абетку вона.

Мишка книжки не гризе, добре себе веде.

4. Все Бельчонок робив сам

Сам вставав він по годинах.

Сам під душ купатися тупав, сам свої носочки штопав,

Сам за книжку він сідав, сам малюк читати вчився,

Повторюючи по складах: «Все Бельчонок роби сам!»

5. Товстий Мишка не купався,

Смачних ягід не набрав.

Він жаб злякався, від жаб він утік.

Ось який боягуз цей товстий Мишка!

6. Мишки - сірі злодюжки

Сир знайшли в коморі мишки.

Але не спить господар Кот,

Кот комору стереже

За подібні справи може він порвати штанці.

7. Хто не вийшов на зарядку?

Хто забув в саду лопатку?

Хто на травичці під кущем спить весь день з набитим ротом?

Хто не вивчив уроку? З ким не водяться друзі?

Це свинка - лежень. Свинка, бути такою не можна!

8. Шукаєш, шукаєш - НЕ знайдеш,

А розшукаєш - так підеш.

Треба речі прибирати - не доведеться їх шукати.

Вихователь і Незнайка хвалять дітей.

Вихователь запрошує дітей та Незнайку виконати розминку Психогимнастика «Мамі посміхаємося».

«-Ой, Лади, лади, лади.

-Не Боїмося ми води.

-чисто Умиваємося.

-мам Посміхаємося»

(Діти плескають у долоні, розводять руки в сторони, гладять руками свої щоки, опускають руки, посміхаються).

Вихователь-пропонує Незнайку присісти і подивитися казку К. Чуковського «Курча».

Звучить музика. Вихователь розповідає, діти в масках-шапочках виконують свої ролі:

«Жив на світі Курча він був маленький. Ось такий.

(Виходить дитина в масці Курчати, кричить пі-пі-пі).

Але він думав, що він великий і важливо задирав голову. Ось так. І була у нього мама-Курочка. Мама його дуже любила. Мама була ось така. (Виходить дитина масці -Курочка, кричить ко-ко-ко, махає крилами, обіймає Курчати).

Мама годувала його черв'яками. І були черв'яки ось такі. (Показує черевиків, Курча відкриває дзьоб). Якось раз налетів на маму Курочку Чорний Кіт і погнав її геть з двору. І був Чорний Кот ось такий. (Дитина в масці Кота показує кігті, злобно кричить мяу-мяу-мяу й женеться за Куркою).

Курча залишився біля паркану один. Раптом він бачить: злетів на паркан гарний, великий Півень, витягнув шию і закричав - «Кукуріку! Я - молодець!

Я-молодець!»(Виходить дитина в масці Півня, махає крилами і кричить) курчати це дуже сподобалося, він витягнув шию і запищав -«Пі-пі-пі!

Я-теж молодець! Я-теж молодець!»(Дитина в масці Курчати говорить і показує)

Але спіткнувся і гепнувся в калюжу. Ось так. (Показує Курча).

В калюжі сиділа Жаба. А була вона ось така.

(Стрибає Жаба, кричить «Ква-Ква!»

Вона побачила Курчати і засміялася: «Ха-ха-ха! Ха-ха-ха! Далеко тобі до Півня!»(Показує і каже Жаба)

Тут до курчати підбігла мама Курочка. (З'являється Курочка, підбігає до курчати, піднімає його з підлоги, обіймає.) Вона пошкодувала і приголубила його. Ось так»

Вихователь і Незнайка хвалять дітей.

Вихователь пропонує всім дітям і Незнайку виконати розминку. Психогімнастика «Король Боровик»

«-Шёл Король Боровик через ліс навпростець

(ходьба на місці)

-Він Погрожував кулаком і стукав каблуком

(Сердите обличчя, загрожує кулаком, стукає каблуком)

-Був Король Боровик не в дусі, короля кусали мухи.»

(Дивиться наверх, розмахує руками).

Психогімнастика «Кішка»

«-Ось Віконце відчинилося, - (розвести руки в сторони)

-Вишла Кішка на карниз - (ходьба на місці - «по-котячому»

Подивилася Кішка на верх, - (підняти очі)

-Посмотрела Кішка вниз - (опустити очі)

-Ось Направо повернулась, проводила поглядом мух

(повернути голову направо, подивитися вгору)

-Потянулась, - (Потягнутися)

-посміхнувся, - (Посміхнутися)

-І Всілася на карниз. (присісти)»

Вихователь - «Сподобалося тобі, Незнайко в дитячому саду?

Що ти запам'ятав? Як треба поводитися?»

Незнайка - «Треба добре поводитися, треба допомагати мамі і друзям, треба берегти книги, прибирати свої речі на своє місце, не можна брати чужі речі, треба робити зарядку, треба займатися, треба бути сміливим і самостійним»

Вихователь - «Молодець, Незнайко!»

Незнайка - «Спасибі, хлопці, що навчили мене. Тепер я буду завжди добре себе вести. До побачення!»

 

Дата:19.12.14

Группа: середня

Розділ програми:

Вид заняття:

Тип заняття:

Форма проведення:

Тема: Равила поводження за столом

 

Програмовий зміст:

Задачі  
Розвивальні Уточнити уявлення дітей про правильне поводження за столом.
Навчальні Сформувати у дітей знання про дружбу
Виховні Виховувати моральне й естетичне ставлення до навколишнього світу.
Робота з розвидку мовлення Активізувати і збагатити словник дітей іменниками, прикметниками та дієсловами по темі заняття

Хід заняття

1.Орг. момент.

 

Що таке етикет?

 

Знати повинні ми з дитячих років.

 

Це - норми поведінки:

 

Як ходити на День народження?

 

Як знайомитися? Як є?

 

Як дзвонити? Як встати? Як сісти?

 

Як вітатися з дорослим?

 

Багато різних є питань.

 

І на них дає відповідь

 

Цей самий ЕТИКЕТ.

 

2. Повідомлення теми. «Чайна посуд. Столовий етикет».

 

Яка посуд потрібна для чаювання? (демонстрація предметів).

 

ігри:

 

- «Що змінилося? Чого не стало?»(Вживання сущ. В родовому відмінку)

 

- «Що де стоїть?» (Справа, зліва, між)

 

- «Мавпочки»

 

Покажіть «чайник-. Поставте праву руку на пояс, ліву руку зігніть у вигляді носика і надійти животик.

 

Чашку- присядьте і поставте ліву руку на пояс.

 

Ложкі- встаньте прямо, підніміть руки і зімкніть їх над головою.

 

3. Бесіда.

 

-навіщо мити руки перед їжею?

 

-для чого потрібно мило?

 

-Чому не можна витиратися чужим рушником?

 

4. Розвиток дрібної моторики.

 

сервіровка столу

 

Чергові накривають на столи, а всі діти складають віялом серветки.

 

5.Давайте повторимо правила поведінки за столом.

 

(діти заздалегідь підготували вірші)

 

-Відомо З дитинства це всім:

 

Коли я їм, я глухий і німий».

 

Жуешь- закритим рот тримай.

 

Проглоті- потім скажи.

 

-Блюдо З хлібом далеко,

 

Дотягнутися нелегко.

 

Рукавом в салат не лізь,

 

За столом сусіди є

 

Попроси їх ввічливо.

 

І пригадай знову

 

Ввічливе слово.

 

-Не Витирай свій рот рукой-

 

Серветка є перед тобою.

 

-Облізивать Не варто пальці,

 

Які за все хватальци.

 

Вчіться етикету, дітки:

 

Для рук покладені серветки.

 

-Щоб Щось різати, ніж

 

В руку праву береш,

 

Вилку о- в руку ліву,

 

Сидиш королевою.

 

Хто вдома є навчиться,

 

В гостях не буде мучитися.

 

-Не Крутись, спокійно їж.

 

І не чавкай, немов хрюша.

 

-ложка В чашці - НЕ пропелер,

 

Не поспішаючи помішуй.

 

Щоб люди не дивилися

 

На тебе насмішкувато.

 

-Щоб НЕ впасти випадково

 

На підлогу в годину веселощів,

 

Ти на стільці не качайся-

 

Це не гойдалки.

 

6.Пока ми повторювали правила, до чаювання приготувався наш гість. Хто це?

 

Я пихчу, пихчу, пихчу,

Більше грітися не хочу.

Кришка голосно задзвеніла. -

Пийте чай, вода скипіла!

 

(Повторення чистоговорки)

 

7. Запрошення до столу. Чаювання.

 

8. Розвиток дрібної моторики.

 

Раз, два, три чотири,

Ми посуд перемили:

Чайник, чашку, ковшик, ложку

І більшу ополоник.

Ми посуд перемили,

Тільки чашку ми розбили,

Ковшик теж розвалився,

Ніс у чайника відбився.

Ложку ми трохи зламали -

Так ми мамі допомагали

 

Прибирання посуду.

 

9. Підсумок заняття

 

 

Дата:26.12.14

Группа: середня

Розділ програми:

Вид заняття:

Тип заняття:

Форма проведення:

Тема: «Запрошення на бал в королівський зал»

 

Програмовий зміст:

Задачі  
Розвивальні Розвивати у дітей добре поводження зі своїми однолітками та дорослими
Навчальні розширювати уявлення дітей про світ, про поведінку за столом.
Виховні узагальнити і систематизувати знання дітей про етикет, формувати комунікативне спілкування дітей
Робота з розвидку мовлення Активізувати і збагатити словник дітей іменниками, прикметниками та дієсловами по темі заняття

Хід заняття

Вихователь: Запросили нас на бал, це король нас усіх покликав і навіщо він покликав? Що ж це? Він просив навчити принца етикету. А що таке етикет? Діти знають чи ні.

 

Діти: Етикет - це правило поведінки в гостях, на вулиці за столом.

 

Вихователь: Сьогодні ми розповімо принцу, що ми знаємо і вміємо. До нас прийшли гості, подивитися, що знають і вміють діти нашої групи. Подивіться, в замку вже запалилися свічки: Нас дуже чекають. Я вам розповім про одного хлопчика, а ви мені підказуйте слова:

 

Я хотів влаштувати бал

 

І гостей до себе (покликав)

 

Купив борошно, купив сир,

 

Спік розсипчастий (пиріг)

 

Пиріг, ножі та виделки тут,

 

Але що то гості не (ідуть).

 

Я чекав, поки вистачило сил

 

Потім шматочок (відламав).

 

Потім посунув стілець і сів

 

І весь пиріг в хвилину (з'їв)

 

Коли ж гості підійшли

 

Вони не крихти ні (знайшли).

 

Вихователь: Ось так ось надійшов хлопчик. Добре чи погано? А як потрібно приймати гостей? Гостей запрошують, готують смачне частування, наводять лад в будинку. Як цей хлопчик Вова.

 

Чекає гостей сьогодні Вова -

 

О п'ятій годині друзі минуться

 

Але не все ще готую

 

Безлад там і тут.

 

Підняв Вова. З підлоги ведмедика

 

Всі іграшки в шафу прибрав,

 

Розклав по полицях книжки,

 

Чашки з блюдцями дістав.

 

До чаю солодкі ватрушки

 

Мама з сином спекли.

 

Де ж ви, друзі подружки?

 

У двері дзвінок! Ура! Прийшли!

 

Вихователь: У мене в корзинці, різні картинки. Підходь вибирай і правильно все називай.

 

Подивіться на ці картинки, що ви бачите? Це хлопчик звуть його Нехочуха, він прийшов в гості до дівчинки, як він поводиться? Правильно? Розкажіть, що неправильно. Він не користується виделкою і ложкою, їсть руками, це дуже некрасиво. Яка акуратна дівчинка, вона користується виделкою і ножем. Правильно діти назвали. Зараз я розповім вам казку про свиню і собаку. Називається казка «Свиня в гостях» Г. Юдін.

 

Одного разу запросила собака свою сусідку свиню в гості на обід. Накрила стіл, гарну скатертину постелила. Серветки розклала, сіль в сільниці, бузок в склянки і навіть свічки в свічниках. Їжі приготувала: тут і сир і буряк в цукрі, смородина в сметані, сік сливовий, а собі сосисок з салом. Прийшла свиня. Навіть «здрастуйте» не сказала., Влізла в чоботях на стіл, все з'їла, нічого собаці не залишила навіть свічку сіллю посипала і з'їла. Потім, лягла на скатерть і каже: «Нудно в тебе собака, ти б вірші почитала або казку яку». Розсердилася собака: «Свиня ти і є свиня! Зараз же забирайся від сюди!»

 

І з тих пір свиня і собака не дружать. А ви діти, як вважаєте? Правильно собака надійшла, що прогнала свиню?

 

Звичайно, правильно. Собака старалася, накривала стіл, а свиня так негарно поступила.

 

Зараз ми пограємо в гру. Я буду читати вам різні історії про дітей, а ви слухайте, якщо правильно поступили діти, позлопайте в долоні, а якщо неправильно, погрозити пальчиком і скажіть, ай-яяй! Діти загрожують пальчиком.

 

І Альоні і Наташі

 

Покладу гарячої каші

 

Тільки треба не забути

 

Чисто руки нам помити

 

Руки вимити? Ну що ж,

 

Ось тепер обідати можемо.

 

Вихователь: Ай-яяй, правильно?

 

Діти: ні, це хорошохлопают в долоні.

 

Вихователь: Молодці діти, руки треба мити перед їжею. Слухайте:

 

За обідом балуваних

 

Бешкетник Павлуша,

 

Стіл качав, шумів, сміявся

 

Хлопчик не слухняний

 

Скинув на підлогу весь салат,

 

Впустив оладки,

 

Хлопчик сам вже не радий

 

Що не слухався бабусю.

 

Вихователь: (плескає). Що знову я помилилася? Треба пальчиком погрозити? Діти - так. Слухайте далі.

 

Вранці в ляльковому будиночку

 

З труби йде димок.

 

Ляльки в гості чекають зайчишку

 

До чаю спекли пиріг.

 

Ось і зайчик прудконогий

 

Молодець, не спізнився!

 

Витер лапки на порозі,

 

Голосно «Здрастуйте!»сказав

 

Нічого не спитавшись зайка

 

У будинку ляльковому не брав.

 

За столом допоміг господині

 

Чай по чашкам розливав

 

Не забув сказати «спасибі»

 

За морквяний пиріжок,

 

Ляльки зайку запросили:

 

«Приходь ще, дружок!»

 

За обідом хлопчик Вова

 

Розкапризувався знову,

 

Не хочу борщу, не треба.

 

Дай мені, мама, винограду,

 

- Винограду, Вова, ні,

 

Якщо хочеш дам котлет

 

- Не хочу котлет, не треба,

 

Дай мені краще мармеладу.

 

Мармеладу точно немає,

 

Але послухай, моя порада:

 

Про капризи позабудь

 

І завжди чоловіком будь...

 

Діти загрожують пальчиком.

 

Ми з кошеням сіли поруч

 

За іграшковим столом

 

Моєму кошеняті треба

 

Стати вихованим котом!

 

«Їж акуратно котик»,

 

Не кидай, не сміти

 

Витирай серветкою ротик

 

І «спасибі» кажи!

 

Діти плескають.

 

Вихователь: а тепер пригадаємо правила поведінки за столом.

 

1. Мити руки перед їжею.

 

2. Сидіти за столом прямо, не ставити лікті на стіл.

 

3. Жувати їжу із закритим ротом, не можна плямкати.

 

4. Розмовляти під час їжі не можна, можна прикусити язик або вдавитися.

 

5. Допомагай дорослим накривати на стіл, прибирай за собою посуд.

 

6. Виходячи з - за столу потрібно подякувати. Сказати спасибі.

 

Діти, подивіться, принц дуже радий, що ви йому так багато розповіли. До принцу прийшли ще друзі лісові жителі, а хто прийшов ви відгадайте!

 

Біле вухо, грудочку пуху

 

Стрибає спритно, гризе морквину (заєць).

 

Ходить влітку клишоного,

 

Спить взимку, смокче він лапу (ведмідь).

 

Фиркає, повзе, голки везе,

 

В норку грибочки везе (їжак).

 

По деревах скок - поскок

 

І горішки клац - да клац (білка).

 

Всьому лісу краса

 

Це руда (лисиця).

 

Вихователь: Діти, принц їх любить, вони часто приходять до нього в гості. Нагодуйте лісових друзів принца.

 

Дидактична гра «Хто що є»

 

Потрібно поводитися з тваринами ласкаво, вмовляти гостей, щоб вони прийняли від вас частування, а то злякаються і втечуть в ліс.

 

Діти підносять угощенье в тарілочках: Кушай білочка, будь ласка горішки.

 

Кушай зайчик морквину, будь ласка і т. Д.

 

Вихователь: Діти, тварини дуже задоволені, вони із задоволенням будуть їсти ваше угощенье. Настав час і нам сідає за стіл.

 

Перш ніж нас стіл поставити чашки і цукерочки

 

Добре б постелити чисті серветки.

 

Чашки, блюдця ставлю в ряд,

 

Чай готую для хлопців.

 

Ну, гості дорогі, мийте руки

 

Не шкодуйте мила,

 

А я вже стіл накрила.

 

Всім поставила чайні пари, а що це? Це чашки і блюдце. Коли вам дають серветку її потрібно постелити на коліна. Пригощайтеся, дорогі мої. Чай випили, притискаємо до губ серветку, принц нас запрошує танцювати. Дякуємо за чай.

 

Звучить музика, діти танцюють.

 

Заняття закінчується.


Дата добавления: 2015-08-05; просмотров: 65 | Нарушение авторских прав


Читайте в этой же книге: VII. Историческое развитие иерархического римского приматства | I. Способы получения образования духовенством и интеллектуальное состояние его во II и III веках | II. Способы получения образования духовенством и интеллектуальное состояние его от IV до IX века | III. Нравственное состояние духовенства во II и III веках | IV. Нравственное состояние духовенства в IV—VIII веках | V. Материальное состояние духовенства во II и III веках | VI. Материальное состояние духовенства в IV—VIII веках | I. Вселенские миссионеры II христианского века и их преемники963 | II. Происхождение актов Вселенских Соборов964 | ПРИМЕЧАНИЯ |
<== предыдущая страница | следующая страница ==>
Фізкультхвилинка| Духовный ренессанс начала XX в.

mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.075 сек.)